İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SEO'lu Post Girmenin Yolları

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
İlaveten seo'lu post giricem derken, okuyucunun anlayamadığı karma karışık bir metin çıkarmamak lazım ortaya :)

Kesinlikle. :alkış:

Bu konunun özellikle Panda'da daha aktif olacağı bekleniyor. Eskiden olduğu gibi bir sürü anlamsız kelimeleri yan yana getirmek yerine, anahtar kelimeleri ve yan kelimeleri kullanıp anlamlı cümleler ortaya çıkarılması hem okuyucular hem arama motorları açısından artı puan alacaktır.

EUAdvisor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Arkadaşlar bir ricada bulunacağım. wp sitem var. Sitem de yazı altlarına etiket koydum ama etiketler tıklandığında ilgili konuya değilde ana sayfaya gidiyor. Sitemde deneyebilirsiniz. Ancak benim istediğim; yazının hemen altına etiket koyabileceğim eklenti. Tabi eklentiler ilgili konulara gidecek. Bakın sayfanın en altındaki taglar doğru çalışıyor. Ama yazı altı etiketler çalışmıyor. wp eklenti tavsiye etmenizi rica edeceğim

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Arkadaşlar bir ricada bulunacağım. wp sitem var. Sitem de yazı altlarına etiket koydum ama etiketler tıklandığında ilgili konuya değilde ana sayfaya gidiyor. Sitemde deneyebilirsiniz. Ancak benim istediğim; yazının hemen altına etiket koyabileceğim eklenti. Tabi eklentiler ilgili konulara gidecek. Bakın sayfanın en altındaki taglar doğru çalışıyor. Ama yazı altı etiketler çalışmıyor. wp eklenti tavsiye etmenizi rica edeceğim

Sitenizin kalıcı bağlantılarında sorun var, admin panel genel ayarlar kısmından kalıcı bağlantı ayarlarını gözden geçirin.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Evet SargeT'in söylediği gibi, hostun müsade ediyorsa bağlantı ayarlarını öncelikle yap. eklentilere tıkladığımda eklenti arşivine gidiyor aslında.

EUAdvisor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Kalıcı bağlantılarımda http://www.xxxxx.com/?p=123 olarak görünüyor ???. Hatırlatayım benim sunucu windows

Ekleme: ama başka bir sorunda şu...Yazıyı yazarken etiketler belirliyoruz ya...Bende her yazı için etiketler var belirlediğim. Hiçbiri yazı altına gelmiyor... Acaba tag eklentilerinin ayarında mı bir sorun var

Ekleme: olan oldu...Siteyi çökerttim :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Kalıcı bağlantılarımda http://www.xxxxx.com/?p=123 olarak görünüyor ???. Hatırlatayım benim sunucu windows

Ekleme: ama başka bir sorunda şu...Yazıyı yazarken etiketler belirliyoruz ya...Bende her yazı için etiketler var belirlediğim. Hiçbiri yazı altına gelmiyor... Acaba tag eklentilerinin ayarında mı bir sorun var

Olabilir. Eklentini etkisizleştirip manuel ekleme yap. Hala çıkmıyorsa temanda düzenleme yap. Ayrıca windows sunucu kullanmıyorum ama .htaccess komutları ile bağlantılarını düzenlemeye çalışman işe yarayabilir.

EUAdvisor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
iyi bir wp tema acil önerecek var mı? Acil yardımcı olurmusunuz.

Ekleme:

Bir iki taglarla eklentiyi kaldırayım dedim. Meger temanın eklentisiymiş. Site göçtü...:) Şimdi tema arıyorum. Benim konsepti biliyorsunuz sanırım bana uygun bir iki tema önerebilirmisiniz.

Ne demişler Bildiğin işi yap :) Ne kurcalarsın

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
iyi bir wp tema acil önerecek var mı? Acil yardımcı olurmusunuz.

Ekleme:

Bir iki taglarla eklentiyi kaldırayım dedim. Meger temanın eklentisiymiş. Site göçtü...:) Şimdi tema arıyorum. Benim konsepti biliyorsunuz sanırım bana uygun bir iki tema önerebilirmisiniz.

Ne demişler Bildiğin işi yap :) Ne kurcalarsın

Wordpress çalıştırmak için windows sunucu kullanmanızın özel bir nedeni var mı ? Acaba!

Ayrıca tema için

http://newwpthemes.com/demo/Ecosmo/

adresini ziyaret edebilirsiniz oldukça kaliteli temalar mevcut.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Hayır...böyle verdiler...Sonra olmaması gerektiğini öğrendim ama geç oldu...

Sitenizin istatistik bilgilerinizi bilmiyorum fakat şöyle bir gerçek var. Sitede gördüğüm kadarı ile sitenize epey bir içerik girmişsiniz ve emek veriyorsunuz ve vermeyede devam ediyorsunuz. Size nacizane tavsiyem yol yakın ken bir linux hostinge sitenizi taşıyın taşıyamıyorsanız da yardımcı olalım ve sağlam temeller üzerine sitenizi devam ettirin. Bu şekilde hedef kitlenize ulaşabileceğiniz kanaatinde değilim.

Linux paketlerin yıllık ücretleri oldukça uygun çok aşırı derecede bir trafik ve cpu yoğunluğunuz yok ise senelik 25 30 liraya hosting paketleri bulabilirsiniz.

EUAdvisor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
SargeT arkadaşım çok teşekkürler evet çok güzel temalar varmış..Window sunucuyu ben seçmedim. Bana bunu verdiler...Cahillik işte araştırmadan yaparsan böyle olur

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Konu ile ilgili başka yorumu, sorusu, eleştirisi olan? :)

Orlando Jack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Süper bilgiler teşekkürler.

Ekleme:
Tamam. Şu şekilde anlatacağım. Anahtar kelimemiz "kurabiye yapımı" olsun.

Ana başlık: Pratik Kurabiye Yapımı ve Püf Noktaları
Alt başlıklar: Tatlı Kurabiye Yapımı
Tuzlu Kurabiye Yapımı

kodların içinde bu şekilde yer almalıdırlar:

<h1>Pratik Kurabiye Yapımı ve Püf Noktaları</h1>
<h2>Tatlı Kurabiye Yapımı</h2>
<h3>Tuzlu Kurabiye Yapımı</h3>

"Pratik Kurabiye Yapımı ve Püf Noktaları" bu makalemizin başlığı olabilir. O halde temadan ayarlamalar yapıp makale başlıklarının hep <h1> tagı içinde geçmesini sağlayabiliriz. Bazı temalarda bu zaten ayarlıdır. Bir sayfada sadece bir adet <h1> olmalıdır.
Diğer alt başlıkları manuel olarak h2 ve h3 taglarının içine alabiliriz.

Anahtarımız kurabiye yapımı olduğuna göre makalenin içinde bu kelimelerden bir kaçını da kullanmamız bize avantaj sağlayabilir: kurabiye tarifleri, çikolatalı kurabiye yapımı, basit kurabiye yapımı, ev yapımı kurabiye, tuzlu kurabiye tarifi, tatlı kurabiye yapımı. (wonder wheel aracını kullanın)

Ayrıca, bu durumda sitenin yiyecek içecek sektörü ile alakalı olması bir artı sağlayacaktır.

Anahtar kelime yoğunluğuna dikkat edeceğiz. %4-%5 olabilir.

akahaita çok kızdım. Yani ne kadar çok kızdığımı anlatamam, hala kızıyorum :D

Söylediklerine katılıyorum. Sadece alt başlıklar bir kaç tane olacağı için h2, h3, h4 bunlardan da bir kaç tane olması doğal olarak algılanacaktır.

Temamızda nasıl ayarlamalar yapalımda başlıkda hep h1 tag gecsin.Ayrıca sayfa içinde diğer tagları kullandığımızda o tag içindeki yazı büyük görünüyorçAyrıca başlık çok büyük görünüyor.
Anahtar kelime yogunlugunu nasıl ayarlayacagız ? Yani yogunluk kac oldugunu nasıl anlıyoruz ?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Eğer temada hiç H1 yoksa başlıkları h1 içine alabilirsiniz.
Yazılar çok büyük görünmesin diye css den ayarlamak lazım.
Anahtar kelime yoğunluğuna bazı araçlar kullanarak bakılabilir: http://tools.seobook.com/general/keyword-density/

Yada chrome veya mozillada seoquake eklentisi kurulur, oradan bakılır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi