İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

seombolink linki başka klasörde oluşturulduğunda forbidde sorunu.

murathanouz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar ben ana dizinin içind ebi kod yazıp örnek deneme/deneme/a.zip dosyas için link/sembolinklink/ klasörü altında sembolink link oluşturuyorum.link oluşuyor fakat link e tıklandığı zaman
Forbidden
You don't have permission to access ... diye devam eden hata veriyor.
dizin ziznlerini her türlü denemdim(644-700-750-755-777) hiç bi şekilde bu hatayı geçemedim.
yalnız çalıştırdığım dosyayı link/sembolinklink/ klasörünün içine atıp öyle çalıştırırsam hiç bi hata kalmıyor.
fakat benim bunu ana sayfada çalıştırıp belirttiğim klasörden linkli vermem lazım.nasıl aşarım bu hatayı.

Bumber

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
symlinklerin çalışması için htaccess dosyasına bir parametre eklenmesi gerekiyor olması gerekir.

galiba buydu :

Options -Indexes +FollowSymLink

murathanouz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
symlinklerin çalışması için htaccess dosyasına bir parametre eklenmesi gerekiyor olması gerekir.

galiba buydu :

Options -Indexes +FollowSymLink

kardeş o kodu htaccess e ekledim.
ana dosyada (php dosyası)bile intern... srver error vermeye başladı.

ya sembolinklerin içine ana dosyayı (php dosyası)atınca doğru düzgün çalışıyor.başka yerden ana dosyayı çalıştırıp başka yere sembolink link oluştur diyince oluşturyor fakat link ilk mesajdaki hatayı veriyor.
çıldıracam ya. yapmam lazım bunu .

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5