İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SEO'ya uygun link hazırlama

barzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ejder' Alıntı:
keşke forumda bir başlık altında sormuş olsaydınız..

RewriteRule ^(.*)-vt-([0-9]*)-(th-([0-9]*)).html$ forum/viewtreahed.php?forum_id=$2&thread_id=$3 [L,NC]

şeklinde yaparsanız olması lazım, ama test etmedim

barzo' Alıntı:
burada ekledigin url optimizasyonu kodun icin tesekkur ederim benim bir sorunum var yardımcı olursan cok sevinirim saygılar,

.htaccess dosyasinda
RewriteRule ^(.*)-vf-([0-9]*).html$ forum/viewforum.php?forum_id=$2 [L,NC]
yukaridaki satir gayet guzel calisiyor

ama burada 2. bir degisken daha eklemem gerekiyor

RewriteRule ^(.*)-vt-([0-9]*)-,^(th-([0-9]*)).html$ forum/viewtreahed.php?forum_id=$2&thread_id=$3 [L,NC]

yukaridaki gibi birsey bu regular dan anlamıyorum o kadar kitap karıstırdım forum okudum olmadı :(
hatam nedir yardım edermisin saygılar...
buda olmadı benim asil ogrenmek istedigim
RewriteRule deki iki blok var biri sanal urla tasiyan ve bunu isleyen gercek kodun oldugu benim ogrenmek istedigim sanal yani soldaki bloktaki parcalari nasıl yonetiyoruz sag taraftaki $1,$2,$3 gibi sag tarafa nasıl aktarıyoruz

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
RewriteRule ^(.*)-vf-([0-9]*).html$ forum/viewforum.php?forum_id=$2 [L,NC]

burada parantez içindeki alanlar değişkenlere gidiyor. (.*) $1 oluyor ([0-9]*) $2 oluyor..

RewriteRule ^(.*)--([0-9]*)-([0-9]*).html$ forum/viewforum.php?forum_id=$2 [L,NC]

böyle bir şeyler deneyebilirsiniz
denemedenenem--123-456.html şeklindeki linki alıp forum/viewforum.php?forum_id=123&thread_id=456 yapacaktır

barzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ama burada tread_id tanımlı degilki RewriteRule de
ben soyle yaptim gene olmadi
Kod:
RewriteRule ^(.*)-vt-([0-9]*)-th-([0-9]*).html$ forum/viewforum.php?forum_id=$2&thread_id=$3 [L,NC]

barzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yani tanımlı degil derken siz yazdıgınızda yoktu ben ekledim denedim olmadi :(

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi