İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Serdar’ın fendi Google’ı yendi

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Serdar’ın fendi Google’ı yendi
Serdar Ortaç, internet devi Google'ı bakın nasıl dize getirdi

Popçu Serdar Ortaç, iki sene önce modaya uyup www.sortube.com adlı video paylaşım sitesini açtı. Geçen sene Türk Patent Enstitüsü’ne markası Sortube’u tescil ettirmek için başvurdu. Aynı dönem Youtube’un sahibi olan Google, Türk Patent Enstitüsü’ne isim benzerliği dolayısıyla itiraz etti. Serdar Ortaç, ‘Tube’ kelimesi ‘televizyon’ anlamına geliyor, herkes kullanabilir” diye savunma yaptı. Türk Patent Enstitüsü bir yıl sonra durumu karara bağladı ve Sortube’u Serdar Ortaç adına tescil etti, Google’un itirazı da yersiz bulundu. Ünlü şarkıcı, kararın lehine sonuçlanmasıyla siteye büyük yatırım yapma kararı aldı

http://magazin.haberturk.com/herkes-...-googlei-yendi

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Google'ın böyle saçma şeylerle uğraştığını sanmıyorum ama reklamın iyisi kötüsü olmazmış, bir hitte ben kazandırdım sortube denen gereksiz siteye...

Silence-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
26
Serdar Ortaç - Sanırım baş harflerinden geliyor.Serdar ortaç'in bu tür işlere girdiğine şaşirdim doğrusu:) Hayırlısı takip edecem siteyi..

Başlığida iyi uydurmuşlar.Alay eder gibi olmuş..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Çoğu üst şirket sıradan olarak benzer markalara itiraz ederler abartılacak bişi yok, ya tutarsa hesabı...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5