İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Serdar Ortaç Güzel konuşmuş

E

Erturk

Misafir
Bu adamın kişiliğini begeniyordum bir zamanlar. Ama artık eskisi gibi degil. Ahmet Kaya'nın ödül aldıgı gun yaptıgı konusmadan sonra İbo Show a cıkıp şemmame(!) ile dans etmesi tuhafıma gitti. Şarkıları cok saglam ama.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Bu adamın kişiliğini begeniyordum bir zamanlar. Ama artık eskisi gibi degil. Ahmet Kaya'nın ödül aldıgı gun yaptıgı konusmadan sonra İbo Show a cıkıp şemmame(!) ile dans etmesi tuhafıma gitti. Şarkıları cok saglam ama.

Ben şarkılarınıda pek dinlemiyorum fakat bu konuşması çok sağlam olmuş.

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
O konuşmasını dinledim. yapmacıktan öte bir konuşma olmuş.

Birincisi: Polis şehitleri vs yardım yapabilir bunu belirtmesine gerek yok. Kameralara oynamış çaktırmadan.

İkincisi: İnsanları müslüman,hristiyan budist, Türk, haitili, filistinli diye ayrıştırması yanlış. Filistine yaparım çünkü müslüman. Peki Irakta amerikan bombasından nasibini alan zavallı insanlar ya da çocuklar için yardımda bulundun mu diye sorarım ben de ona. Haitidekilerden banane diyor. Fİlistine müslüman ülke diye yaparım diye. Ee peki haitide hiç mi müslüman yok diye sorarım.

Üç: Benim insanımın ağzı kokuyor hayvan gibi yaşıyor diyor. Hayvanlara yardımmış şuymuş buymuş diyor. E serdar Ortaç sen bu ağzı kokan insanlar için ne yaptın? Kaç tanesinin çocuğunu alıp okuttun. kaç tanesinin evini dayadın döşedin o hayattan kurtardın. Ramazan ayında kaç tane evsiz aç insanı doyurdun. Sen konserlerinde karılarla kızlarla yerken alem yaparken yaptığın konserlerden kaç lirasını bu insanlar için harcadın?

Dört: Hayvanseverlere de güya laf atmış. Hayvanlara yardım yapılıyormuş vs diye. kusura bakmasın ama kimsenin nereye yardım yaptığını sorgulayacak KAPASİTEDE kişilikte ve okumuşlukta bir adam değil.

Valla facebooktada gördüm herkes o süper hislerimize tercüman olmuş vs demiş ama söylediklerinde konuşurken ki hareketlerinde ve beden dilinde BİR GRAM SAMİMİYET varsa ne olayım. Bizim insanımızda o süper,işte bu hislerimize tercüman olmuş vs diye saydırıyor işte.

Eğer bizim gençliğimize bizim insanımıza bu adam tercüme olmuşsa ciddi diyorum VAY BİZİM HALİMİZE...

Ek olarak, demin gelirken otobüste bu konuyu düşünüyordum burada görmem ilginç oldu :)

T

trgy

Misafir
Herkes bildiği gibi yorumlar, herkes ropörtaj'dan istediği yeri çeker jacktheblack sen de onu yapmışsın. :)

Çok güzel konuşmuş bence de Serdar Ortaç. Denizli'de fabrika kapanıyor, devlet haiti'ye yardım göndereceğine o fabrikada çalışan işçilerin işten çıkmamaları için fabrikaya kredi açsan inanın haiti'ye yapacağı yardımdan daha fazla hayır işlemiş olur. 20 bin işçi demek 20 bin aile demektir.

Ne demişler, önce aile.

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Herkes bildiği gibi yorumlar, herkes ropörtaj'dan istediği yeri çeker jacktheblack sen de onu yapmışsın. :)

Çok güzel konuşmuş bence de Serdar Ortaç. Denizli'de fabrika kapanıyor, devlet haiti'ye yardım göndereceğine o fabrikada çalışan işçilerin işten çıkmamaları için fabrikaya kredi açsan inanın haiti'ye yapacağı yardımdan daha fazla hayır işlemiş olur. 20 bin işçi demek 20 bin aile demektir.

Ne demişler, önce aile.

Ben istediğim yere çekmedim.

Benim demek istediğim, konuşmasında, konuşurken ki beden dilinde bir gram samimiyet yok. Evet önce can sonra canan fakat bunları konuşurken bu adam neler yapmış diye bi kendisine baksın. Bu kadar şey söylüyor. Ağzı kokan insanlar diyor. Bir gram birşey yapmış mı allah aşkına??? Konserlerinde bok gibi götürdüğü paralardan bir gram yardım yapmış mı? Alıp bu ülkenin çocuğunu okutmuş mu?

Her yaz bodruma gelip 1500kişiye kişi başı en kötü 150liralık masalarda Türkbükü ya da Gümbet gecelerinden bir kuruş yardım yaptı mı??? Duydunuz mu? Ben söyleyeyim hayır.

Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz derler bize. Evet önce can sonra canan benim içinde ama yaptığı konuşma tamamen şova yönelik, duygu sömürüsü ve içtenlikle alakası olmayan bir konuşma.

T

trgy

Misafir
Ben istediğim yere çekmedim.

Benim demek istediğim, konuşmasında, konuşurken ki beden dilinde bir gram samimiyet yok. Evet önce can sonra canan fakat bunları konuşurken bu adam neler yapmış diye bi kendisine baksın. Bu kadar şey söylüyor. Ağzı kokan insanlar diyor. Bir gram birşey yapmış mı allah aşkına??? Konserlerinde bok gibi götürdüğü paralardan bir gram yardım yapmış mı? Alıp bu ülkenin çocuğunu okutmuş mu?

Her yaz bodruma gelip 1500kişiye kişi başı en kötü 150liralık masalarda Türkbükü ya da Gümbet gecelerinden bir kuruş yardım yaptı mı??? Duydunuz mu? Ben söyleyeyim hayır.

Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz derler bize. Evet önce can sonra canan benim içinde ama yaptığı konuşma tamamen şova yönelik, duygu sömürüsü ve içtenlikle alakası olmayan bir konuşma.

Ben konuşmuş dedim zaten, bişe yapmış demedim ki. Herkes haiti'ye yardım edin derken birşey yapıp da mı yardım edin diyor, hayır. Bu tarz konuşmalar halkın dikkatini çeker ve onları düşündürür. O yüzden güzel konuşmuş dedim. Yoksa onun yapıp yapmadığını savunmadım. :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Sağlam atmış bence:D İnsan haklarına sığmayan saçma bir konuşma...

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Son derece doğru konuşmuş. Bizim ülkemiz dış ülkelere bakıldığında çok fakir bir ülke ve insana değer verilmeyen parası olanın borusunun öttüğü bir ülke. Bizim ülkemizde ciddi derecede eğitim ve işsizlik sorunu var. Haitiymiş ugandaymış zartmış zurtmuş bunlar göz boyama. Önce bi kendimizi geliştirelim. Sanki çok zengin bir ülkeyiz oraya buraya yardıma koşuyoruz ama ülke içindeki vatandaşın yüzüne bakan yok. Haitiye helikopter ambulans gönderiyoruz ama ülkemizde adam ambulans gelmediği için ölüyor. Oraya buraya ilaç yardımı yapıyoruz sonra vatandaşımıza 3 kuruşluk ilacı 10 kuruşa resmen kakalıyoruz.

Tamam dış ülkelere yardım edelim ama önce bi kendimizi düzlüğe çıkaralım. Kendi adamımıza 1 kuruşluk değer vermezken gidip elin adamına 10 kuruşluk değer verip sonrada dış ülkelere bakın biz çağdaş ülkeyiz demeyelim. Çünkü gerçekten artık yemiyorlar ve madem çağdaşsın senin vatandaşının bu hali ne deyip gülüyorlar emin olun.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Olaya çok basit yaklaşıyorsunuz.Sadece yardım değil bun gibi şeyler.Ülkenin iyilik severliğini gösterme , gücünü gösterme , ülke tanıtımı bir çok neden yatar yardımlarda...Artı öyle bir ülkede öyle bir doğal afette fakirlikten de bir öte durum vardır.

Ülkenin kaosa sürüklenmesi veya düzene girip kendini toplarması gibi iki seçeneğe dönüşür.Siz umursamassanız o ülkenin geleceğinide hiçe sayarsınız.Buda insanlık dışıdır.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Başkalarına yardım etmeden önce kendimize yardım etmeliyiz ;) Önce ülke vatandaşlarına insan gibi davranılması gerekiyor. Benim insanım kendi ülkesinde bu çileleri çekerken ben başka ülkelere yardım edicem ve diğer ülkelerde aferin diyecekse ben almıyım.. Başka ülkelerin geleceği bizim ülkemizin geleceğinden daha önemli değil. Önce kendi ülkemizin, kendi insanlarımızın geleceğini düşünmek zorundayız. Yoksa o ülkede deprem olur oraya yardım ederiz şu ülke savaşa gider asker göndeririz onun bunun arkasından koşturup dururuz sonra bi bakmışız ülke ne halde.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Sadece bir bakış açısından yaklaşmışsın ama madem yazdın cevap veriyim.

Senin dediğin şekilde olsa sen burda siteni tanıtma veya başka yerlerde , linkte ekleme sitene yazı yazmaya devam et mantığı çıkarki buda ülke vatantaşlarına adım adım refah sağlamak yerine sadece kısa bir süre yardım etmek demektir.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Sadece bir bakış açısından yaklaşmışsın ama madem yazdın cevap veriyim.

Senin dediğin şekilde olsa sen burda siteni tanıtma veya başka yerlerde , linkte ekleme sitene yazı yazmaya devam et mantığı çıkarki buda ülke vatantaşlarına adım adım refah sağlamak yerine sadece kısa bir süre yardım etmek demektir.

Burda site tanıtmaktan veya seodan vs. bahsetmiyoruz. Önümüzde insan hayatı gibi ciddi bir mevzu var. Bizim kendi insanımıza değer vermeyip başka insanları düşünmemiz bize en fazla bir aferin getirir olan ülkedeki insanlara olur.

Bir piramit yapmaya çalıştığını düşün. Sen piramidi tek tek 1. kat, 2. kat gibi basamak basamakmı yaparsın yoksa gidip piramidin en üstünümü yapmaya çalışırsın. 1. 2. 3. katlar yerine sen 10. katı yapmaya çalışırsan boşa uğraşmış olursun. Önceliklerimizi iyi bilmemiz gerekir. Bir merdivende ilk basamağa çıkmadan 10. basamağa çıkmayı düşünürsek boşa debelenmiş oluruz başkada birşey olmaz. Senin karşı komşun fakirken sen bunu es geçip gidip hayır kurumuna bağış yaparsan bu mantık dışıdır ki mantıksız olan hiçbirşeyi sevmem. O yüzden Serdarın dediklerinin sonuna kadar arkasındayım.

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
İnsanlık dışı olan ne @mathiaxbars ? Senin insanlık dediğin o bölgeye yardım götürmekse söylesene hangi ülke bugüne kadar bizim doğudaki kardeşlerimize yardım etti ? Kim el uzattı ? Sokakta yatan vatandaşlarımız yokmu bizim ? Bugüne kadar hangi ülke " amanın Türkiye'de fakir insanlar varmış insanlık yapalım " dediki biz her seferinde aynı şeyi yapıyoruz. Yazık gerçekten. Din, dil , ırk ayrımı kesinlikle yapmam ama önce bizim insanımıza yardım et sonra git ordaki insanlara yardım et.

Madem orası fakir bi ülke peki bi soru. Elazığdaki depremde yaşanan ölümler neden yaşandı ? Fakirlikten değilmi ? Kerpiç denilen topraktan evler yüzünden olmadımı ? Bu insanlar zenginmiydi de kerpiç evlerde oturuyodu ?

Aslında olay aynı olay. Orda da deprem oldu Türkiye'de de . Ordada fakirlikten ölümler yaşandı Türkiye'de de. Ama biz oraya yardım ettik bize kimse etmedi...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
O konuşmasını dinledim. yapmacıktan öte bir konuşma olmuş.

Birincisi: Polis şehitleri vs yardım yapabilir bunu belirtmesine gerek yok. Kameralara oynamış çaktırmadan.

Üç: Benim insanımın ağzı kokuyor hayvan gibi yaşıyor diyor. Hayvanlara yardımmış şuymuş buymuş diyor. E serdar Ortaç sen bu ağzı kokan insanlar için ne yaptın? Kaç tanesinin çocuğunu alıp okuttun. kaç tanesinin evini dayadın döşedin o hayattan kurtardın. Ramazan ayında kaç tane evsiz aç insanı doyurdun. Sen konserlerinde karılarla kızlarla yerken alem yaparken yaptığın konserlerden kaç lirasını bu insanlar için harcadın?

Bu ne tutarsız düşünceler böyle :)

Adam yaptıklarını söyleyince kameraya oynuyor diyorsun. Yaptıklarını söyleme diyorsun. Sonrada ramazanda kimi doyurdun diye soru soruyosun.

O adamda senin gibileri bildiği için yaptıklarını söylüyor demekki ;) Ve yapılanlar söylenmeli demek ki...

Bu arada Serdar Ortaç beni ilgilendirmiyor sadece mesajın tuhaf geldi ondan yazmak istedim.

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Bu ne tutarsız düşünceler böyle :)

Adam yaptıklarını söyleyince kameraya oynuyor diyorsun. Yaptıklarını söyleme diyorsun. Sonrada ramazanda kimi doyurdun diye soru soruyosun.

O adamda senin gibileri bildiği için yaptıklarını söylüyor demekki ;) Ve yapılanlar söylenmeli demek ki...

Bu arada Serdar Ortaç beni ilgilendirmiyor sadece mesajın tuhaf geldi ondan yazmak istedim.

Yazdıklarımı tekrar okudum acaba yanlış mı ifade ettim diye ama bir tutarsızlık yok. Sen farklı algılamışsın.

Örnek vereyim. Funda Arar, yaptığı yardımlar biliniyor.Gazetelerde radyolarda boy boy resimlerle göremezsiniz bunu ama. Çıkıpta kameralara böyle konuştuğunu görmedim. Beyazıt Öztürk yaptığı yardımlar biliniyor. Yine aynı şekilde gazetelerde televizyonlarda boy boy göremezsiniz. Bu şekilde konuştuğunu görmedim. Cem yılmaz. Gazetelerde televizyonlarda boy boy görmedim. Bu şekilde konuşmuyor.

Biraz daha açık anlatayım. Benim orda bilip ya da bilmemek konusunda değil yaptığı yardımlar. Kendisiyle Allah arasında vicdan ve bağlılıkla akalıdır. Beni de başkası da ilgilendirmez yaptıkları. Benim demek istediğim bunları iyi hoş söylüyor ben de bunlar için bir şey yaptı mı diye soruyorum. Yani benim için umrumda değil böyle birşey yapması veya yapmaması. Herhangi birisinin bile. Bunu neden soruyorum. Çünkü bu adamı tanıyorum çevrem vasıtası ile. Türkbükünde gümbette daha önce de dediğim gibi çatır çatır paraları götürürken, karılarla kızlarla yerken, o ağzı kokuyor diyen adamlara veya ailesine hiç bir şekilde yardım etmemesi ve böyle konuşması beni sinirlendiren.

Yani ben bunu soruyorum derken bilmek için sormuyorum. Tanıdığım için soruyorum. Ne yapmışsın ki bu kadar ajite şekilde konuşuyor diyerek merak ediyorum.

Benim içinde önce can sonra canan fakat dediğim gibi beni sinirlendiren hiç bir şey yapmadan önce can sonra canan diye çıkıp konuşması, yardım edenlerle hayvanseverlerle dalga geçer gibi konuşup kendisi çok matah birşeymiş gibi gaz vermesi.

Umarım çok açık ve net anlatabilmişimdir.

Ek olarak; Bakkal Hüsnü dese bunu bu kadar üzerinde durmam.

Düzenleme: Neyse ne halt yiyorsa ne konuşmuşsa konuşsun. Yüzyüze geldiğimde de söylerim ben söyleyeceklerimi kendisine :) Sallayın gitsin.

X

Xman

Misafir
Gözümde problem var deyip askerlikten yırtan, ardından da geceleri sabahlara kadar barlarda diskolarda proğram yapan bir adamın böyle bir konuda ahkam kesmesi çok abes olmuş bence. Serdar Ortaç madem gözünde kusurun var Allah şifa versin ama geceleri sabahlara kadar gezip tozmanı engellemiyorsa bu kusur, 15 ay geri planda askerlik yapmanada engel olmazdı ama sen çürük raporunu tercih ettin, şimdi çıkmış sosyal mesaj veriyorsun.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Burda site tanıtmaktan veya seodan vs. bahsetmiyoruz. Önümüzde insan hayatı gibi ciddi bir mevzu var. Bizim kendi insanımıza değer vermeyip başka insanları düşünmemiz bize en fazla bir aferin getirir olan ülkedeki insanlara olur.

Bir piramit yapmaya çalıştığını düşün. Sen piramidi tek tek 1. kat, 2. kat gibi basamak basamakmı yaparsın yoksa gidip piramidin en üstünümü yapmaya çalışırsın. 1. 2. 3. katlar yerine sen 10. katı yapmaya çalışırsan boşa uğraşmış olursun. Önceliklerimizi iyi bilmemiz gerekir. Bir merdivende ilk basamağa çıkmadan 10. basamağa çıkmayı düşünürsek boşa debelenmiş oluruz başkada birşey olmaz. Senin karşı komşun fakirken sen bunu es geçip gidip hayır kurumuna bağış yaparsan bu mantık dışıdır ki mantıksız olan hiçbirşeyi sevmem. O yüzden Serdarın dediklerinin sonuna kadar arkasındayım.

Anlayabilmeniz için öyle bir örnek vermiştim , örneklerin aslın önüne geçtiği zaten görülmemeiştir :)

Gelelim sölediklerine , orada fakirlikten çok daha vahim bir durum yaşanmaktadır .Kimse bize yardım etmiyor demek saçma bir sözdür bizde deprem oldumu baş edemiyeceğimiz bir durum oldumu ? Olursa ozaman yardım etmezlerse söylersin.

Hani ülkeye katkılarını söylemek istemezdim insanlığa katkıları dışında ama sanırım sadece aferim olarak görüyorsunuz bazı şeyleri ondan anlatıyım...

Orda deprem zedeleri kurtarıldıktan sonra yapılan haber ve ülke reklamını siz isteseniz yapamassınız.Peki bu ülkeye ne getirir aferim dışında ... Ülkeye yatırım getirir , turist getirir , prestiji artar buda borsayı yükseltir . (Tek başınamı hayır , diğer yapılan şeylerle birlikte)

Pramitten mantıktan bassetmişsiniz ama biraz daha düşünün olurmu yazı yazarken.

İnsanlık dışı olan ne @mathiaxbars ? Senin insanlık dediğin o bölgeye yardım götürmekse söylesene hangi ülke bugüne kadar bizim doğudaki kardeşlerimize yardım etti ? Kim el uzattı ? Sokakta yatan vatandaşlarımız yokmu bizim ? Bugüne kadar hangi ülke " amanın Türkiye'de fakir insanlar varmış insanlık yapalım " dediki biz her seferinde aynı şeyi yapıyoruz. Yazık gerçekten. Din, dil , ırk ayrımı kesinlikle yapmam ama önce bizim insanımıza yardım et sonra git ordaki insanlara yardım et.

Madem orası fakir bi ülke peki bi soru. Elazığdaki depremde yaşanan ölümler neden yaşandı ? Fakirlikten değilmi ? Kerpiç denilen topraktan evler yüzünden olmadımı ? Bu insanlar zenginmiydi de kerpiç evlerde oturuyodu ?

Aslında olay aynı olay. Orda da deprem oldu Türkiye'de de . Ordada fakirlikten ölümler yaşandı Türkiye'de de. Ama biz oraya yardım ettik bize kimse etmedi...

Hep basite indirgiyorsunuz . Yardım , para vermek , önlerine bişey koymak vb vb vb... Bu ne fayda edicek bir süre lale devri yaşatmaktan başka.Bölgenin kalkınması lazım , iş olanaklarının arttırılması lazım , yatırım çekilmesi lazım bölgeye.Buda yardımla olacak iş değildir. Açıkcası param olsun o bölgeye yatırım yapmam fakirler evet ama bu ortamı kendileri sağlıyorlar veya birileri tarafından yönelendiriliyorlar bilemiyecem... Yatırım yapılacak bölgede istikrar yoksa , gelişmeye meyilli değilse vazgeçilir.

Sizin dediğiniz üsteki bir örnekten yola çıkarak komşunuz fakirken karşı binada evi yanmış kişiye yardım etmemek demektir buda dipteki biriyle kötü durumdaki birini ayırmanız için iyi bir örnektir...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi