İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Şerefsizliğin Böylesi

Shadows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle İş adli tahkihtat aşamasında olduğu için ip ve isim vermiyeceğim.

Öcelikle her webmaster gibi bir proje başlattık ve script vs alındı temamız hoşumuza gitmedi bir kişi ile anlaştık cpanel şifresini verdim temayı indirdi sonra sifre değiştirildi

sonra sorunlar oldu anlaşmazlıklar çalışmayı bıraktık. Buraya kadar normal

Site acılıp üye gelmeye başlayınca birden user tablom silindi sonra userler silindi hekleneceğimizi düşünmedik

Daha sonra sitenin reklamları verilmeye duyulmaya başlanınca siteye giriş yapıldı heklendi bütün üyelere küfürlü mesajlar atıldı. site kapatıldı Bir çok güvenlik uzmanı tarafından sisteme bakıldı script yapımcıları ile konusuldu olası acık olabilecek yerler kapatıldı. Sistem geri acıldı

Aradan üç gün gecmedi sisteme tekrar girildi Bu sefer benim şahsım adına beni rencide edici küfür dolu mailler atılarak hekleme girişiminde bulunuldu.
Sistem loglarına baktığımızda kendini heker sanan salağın elini kolunu sallıya sallıya siteme girdiğini gördük Kendimden şüphe duymaya başladım
Hakkını hiçbir zaman ödiyemiyeceğim Fazlı bey (ideal Hosting ) çabaları sonucu
Sistemden cpanel kullanıcısı acılarak daha önce birden fazla giriş yapıldığını ve hek denilen işlemin aslında acık falan kullanılmadan tamamen şerefsizlik örneği olarak yapıldığını tespit etti

Firma veya kişi ismi veremiyorum ama bu işlemi yapan kişinin ip adresleri ile sistem logları attığı mailler ile birlikte Bugün itibari ile Ankara Cumhuriyet Savcılığı Bilişim Suçları Savcısı tarafından hakkında tahkikat başlatıldığı ayrıca kişiliğime yapılan bu hakaretden dolayı maddi ve manevi tazminat acıldığını

Böyle bir şerefsizlik yapan kişinin bu piyasada webtasarım script yazılımcılığı hosting gibi işler ile meşgül olduğunu belirtebilirim.

Tek söyliyebileceğim Allah belasını versin en kısa zamanda tekrar mahkemede görüşeceğimiz.

bu arada yoğun araştırmalarım sonucunda siteniz msn adresiniz ve kişisel bilgileriniz konusunda savcılık kanalıyla şikatte bulunduğunu ve gerekli loglarınız elinizde olduğu sürece kimsenin kaçışının olmadığını belirtmek isterim. Bu konuda yardıma ihtiyacınız olursa yardım etmekden şeref duyarım

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Mahkemeye verdiğin için gerçekten en az ben de senin kadar sevindim. Umarım sonuca ulaşılır ve bu tür şerefsizler biraz olsun korkarlar...

SeYoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tam bir ayarsızlık geçmiş olsun kardeş layığını bulurlar inşallah

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Öncelikle geçmiş olsun.

Umarım burada bu yaptıklarınızı paylaştığınız gibi mahkeme sonucunuda bizimle paylaşırsınız...

Shadows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sadece bilişim suclarından dava acılmadı ama bilişim suçlarından acılan dava sonucunu paylaşırım

PhpMania

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burnunun sürtüldüğünü lütfen bize gösteriniz. iyi akşamlar

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Umarım hakettiği cezayı alır. Eliniz kolunuz bağlı oturmadığınız için sizi tebrik ediyorum...

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
tebrik ederim keşke herkes sizin gibi olsa.. bunları aramızdan ayıklamadığımız sürece bunlar çoğalacaktır. Sitelerden ekmek yiyen insanlar var 3-5 çocuğun eğlence olarak yok hekti yok buydu kendi kafalarına göre oynayacakları oyun parkı değil internet ve siteler.

PcQoPaT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet şimdi tükürdüğünü yalasında aklı başına gelsin.

Edit : Bu insanlara ne olmuş böyle yawww...??

Shadows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hepinize destekleriniz için teşekkür ederim

5 Yılda sürse peşini bırakacak değilim. Birilerine ders çıkar umarım veya örnek olurum

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
bu başvurular esnasında ödediğin bir tutar varmı var ise ne kadar
böyle sorunlar ile karşişanlar direk senin yaptiğin gibi şikayet edebilirmi elinde loglarıda olsa şikayet etse sence ne kadar sürede çözümlenir.

bunu ben merak ediyorum eminim benim gibi merak eden kişilerde vardır.

Shadows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle Bir ücret ödemiyorsunuz

Elinizde bulunan logların cıktısını alın veya ben cd ye cektim bütün logları. Bir dilekce yazdım. Savcılığa gittim bilişim suçlarını buldum savcı ile görüştüm. sonra kalemine gittim ifade verdim. Bana tahkikat numarasını verdiler. Buraya kadar sadece sisteminizi heklemişler ise yapmanız gerekenler.

Ben tazminat davası da acacağım için bir avukat tuttum % ile anlaşıldı tazminattan alacağım ücretin.

En fazla şikayet etmeniz 1 saatinizi alır arkadaşlar

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
güzel ve aydınlatıcı bilgilerinden dolayı teşekkür ederim..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
valla helal olsun umarım sonuç karşı taraf için kötü olur...kötü olsun ki böyle gereksiz bebelerden biraz olsun kurtulmuş oluruz.

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
milletimiz şikayet etmeye bile korkar duruma gelmiş
ortalık lamer dolu
10 botu olan aslan kesiliyor
c99 r57 gibi salak salak programları öğrenen kendisini dünya hekeri zannediyor
yaws gülsemmi insanlarımıza üzülsemmi ben bile karar veremiyorum

internet güzeldir ama işte bu tip insalar yüzünden bazen çekilmez hale geliyor..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5