İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Server Değişimi ( myqsl problemi )

aoguney

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba ,

Bazı sorunlar nedeniyle eski hosting firmamdan ayrılmak zorunda kaldım, ve bu firmadan full yedeğimi aldım, yeni firmamda ftp deki dosyaları kurdum fakat bu hostta eski db lerden herhangi birini kurmaya çalıştığım zaman:

#1064 - You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'DEFAULT CHARSET=latin1' at line 14

bu hatayı alıyorum, 14 . line daki satırı sildiğim zaman ise

#1064 - You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'ALTER TABLE `jos_nbatrakocomment` DISABLE KEYS */' at line 21

bu hatayı alıyorum, fakat ne yaparsam yapayım bu hatayı düzeltemiyorum. Bunu şu andaki firmama ve birkaç kişiye gösterdim fakat hiçbir sonuç alamadım. Eski firmam ile yeni firmam arasındaki mysql versiyonu uyuşmazlığından olabileceğini soyluyorlar.
Şu andaki: MySQL 4.0.25

Hangi db yi yüklemeye çalısırsam çalışayım aynı hatayı alıyorum, yardım ederseniz çok mutlu olurum, bütün günümü bu sorunu çözmek için harcadım fakat hiç bi yol katedemedim ](*,)

Bir de joomla'nın kurulu olduğu yere girdiğim zaman allttaki hatayı alıyorum

Warning: main(/home/aoguney/public_html/includes/version.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/wwwnbat/public_html/includes/joomla.php on line 71

Fatal error: main(): Failed opening required '/home/aoguney/public_html/includes/version.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/wwwnbat/public_html/includes/joomla.php on line 71

bkz. www.nbatr.com/index.php

Bu hata joomla'nın veritabanının kurabildiğim zaman düzelir mi yoksa başka birşey mi yapmam gerekiyor??

Şimdiden teşekkürler...

SAYGILAR...

L

LNWServers

Misafir
Cpanel kullanıyorsanız , Tweak Settings ten mysql versionunu değiştirebiliriz, bu hata mysql version uyuşmadıgından dolayı bence.

FB-DeViL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eski Sunucundaki MYSQL Versionu İle Yeni Sunucudaki MYSQL Versionu u y m u y o r d u r

benim başımada geldi

şuanki mysql versionu 4.0.25 dedin

ozaman eski sunucunun mysql versionu 4.1.x ( 11,12,13,14 ) falandır ondan uymuyordur :)

aoguney

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
FB-DeViL' Alıntı:
şuanki mysql versionu 4.0.25 dedin

ozaman eski sunucunun mysql versionu 4.1.x ( 11,12,13,14 ) falandır ondan uymuyordur :)

aynen dediğin gibi, uymuyor buna üstteki arkadaşın dediği gibi tweak settings ile falan ugraşıyorum su anda

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eski MySQL sürümünüz 4.1.x ve yeni yüklemeye çalışığınız sunucu MySQL 4.0.x görünüyor. O halde db'nizi bu sunucuya yükleyemezsiniz. DB'yi dönüştürebilirsiniz ama sorun çıkma olasılığı çok yüksek ki benim başıma bir kaç kere geldi.

Db'nizi yükleyebileceğniz MySQL 4.1.x sürümü bür sunucu bulmaın gerekiyor.

Eski yerin MySQL sürüm numarası muhtemelen db'nizin en başında yazıyor, dosya çok büyük değilse bir text editörle açıp kontrol edebilirsinz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5