İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Server Değişimi ( myqsl problemi )

aoguney

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba ,

Bazı sorunlar nedeniyle eski hosting firmamdan ayrılmak zorunda kaldım, ve bu firmadan full yedeğimi aldım, yeni firmamda ftp deki dosyaları kurdum fakat bu hostta eski db lerden herhangi birini kurmaya çalıştığım zaman:

#1064 - You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'DEFAULT CHARSET=latin1' at line 14

bu hatayı alıyorum, 14 . line daki satırı sildiğim zaman ise

#1064 - You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'ALTER TABLE `jos_nbatrakocomment` DISABLE KEYS */' at line 21

bu hatayı alıyorum, fakat ne yaparsam yapayım bu hatayı düzeltemiyorum. Bunu şu andaki firmama ve birkaç kişiye gösterdim fakat hiçbir sonuç alamadım. Eski firmam ile yeni firmam arasındaki mysql versiyonu uyuşmazlığından olabileceğini soyluyorlar.
Şu andaki: MySQL 4.0.25

Hangi db yi yüklemeye çalısırsam çalışayım aynı hatayı alıyorum, yardım ederseniz çok mutlu olurum, bütün günümü bu sorunu çözmek için harcadım fakat hiç bi yol katedemedim ](*,)

Bir de joomla'nın kurulu olduğu yere girdiğim zaman allttaki hatayı alıyorum

Warning: main(/home/aoguney/public_html/includes/version.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/wwwnbat/public_html/includes/joomla.php on line 71

Fatal error: main(): Failed opening required '/home/aoguney/public_html/includes/version.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/wwwnbat/public_html/includes/joomla.php on line 71

bkz. www.nbatr.com/index.php

Bu hata joomla'nın veritabanının kurabildiğim zaman düzelir mi yoksa başka birşey mi yapmam gerekiyor??

Şimdiden teşekkürler...

SAYGILAR...

H

HoBaa

Misafir
oncelıkle yasadıgınız
hata olan ;

latin1' at line 14

Hatası Sürüm Çakıması nedeni iledir.Yani Db yı ındırdıgınız mysql ıle suan kullandıgınız mysql uyumsuzlugundan kaynaklanmaktadır.

verıtabanını kurduktan sonra 2.ci hatayı almaya bılırsın garantı vermemem ıncelemedıgım ıcın.

aoguney

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ssh yetkim olursa bunun bana ne gibi bir faydası olur?

Wishmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ssh den yükliyebilirsin.

Şimdi bak bir dene istersen veritabının data.sql olarak server a attın ftp den
daha sonra

mysql -u admin yenidatabase < data.sql
Şifreni sorucak
sonra hata vermemesi lazım birde

mysql yenidatabaseadı < data.sql olarak deniyebilirsin.

UndeaD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yada sistem yöneticisine söylersin onlar yaparsa

mysql -u root -p db adı < dosya.sql

şeklinde yükleyebilirler

SonSahne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ssh Ye Gerek yok. Eğer Makine Linux ise vereceğim bir kodlama ile veritabanı 1 gb olsa bile taşıyabilirsin. Ben veritabanını herzaman böyle taşırım. 500 mblik veritabanı bile taşıdım..

aoguney

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya sorun bunlarla cozulmeyecek garip bir sorun. Mysql 4.1.x ile 4.0.x kesinlikle birbirine uymuyor. Ssh , bigdump veya diğer yontemlerin kullanılması farketmiyor, hepsini denedim. Bunların hiç biri olmayınca bende mecburen eski hosting firmama geri döndüm şu anda mysql 4.1.x kullanan hosting firması arıyorum... :(

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende de aynı sorun vardı,direk restoreden yüklerken hata veriyordu.genellikle joomla veritabanında çıkıyor bu sorun.
Önce backup aldığım dosyayı editledim sonra gzip olarak phpmyadminden indirdiğim dosyayı editledim,ikisi arasında TYPE=MyISAM AUTO_INCREMENT=4 ;
satırlarının aynı olmadığını farkettim. gzip olarak yüklersen hata olmuyor.

aoguney

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ikinizin de dediğini uyguladım ama olmadı bu mysql versiyonlarındaki uyumsuzluk çözülemiyormuş...

Bana şu anda mysql 4.1.x kullanan hosting firması lazım. Şu anda kullandığım server çok sorunlu :(

aoguney

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yanılıyorsun ben dediğini de yaptım fakat aynı sorun devam etmişti.

Fakat yeni bir yöntem buldum, bu yöntemde mysql 4.1.x olan server da yedek alırken mysql400 seçeneğiyle yedek alırsa mysql 4.0.x server a kurabiliyoruz fakat bu sefer de türkçe karakter sorunu cıkıyor bu konuda da baya bir araştırma yaptım bütün yontemleri denedim fakat sorunu düzeltemedik yeni host firmasındaki da düzeltemedi bu yüzden hala eski serverımdayım...

Mack

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
bana msnden ulaş yardımcı olacağım ...

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı türkçe karakter sorunu bendede var arkadaşlar nasıl çözeriz acaba bu sorunu türkçe karakterler bozuk çıkmakta

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
aoguney' Alıntı:
Ya sorun bunlarla cozulmeyecek garip bir sorun. Mysql 4.1.x ile 4.0.x kesinlikle birbirine uymuyor. Ssh , bigdump veya diğer yontemlerin kullanılması farketmiyor, hepsini denedim. Bunların hiç biri olmayınca bende mecburen eski hosting firmama geri döndüm şu anda mysql 4.1.x kullanan hosting firması arıyorum... :(

mysqldump --compatible=mysql40 -u veritabanı_kullanıcıadı -p veritabanı > /dizin/yedek.sql

şekilinde 4.1.x kullanan yerden yedek alırsan, mysql 4.0 kullanan bir yere bu yedeği sorunsuz yükleyebilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5