İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Server icin Hangi Isletim sistemi + neler gerekli?

S

SoruForum.Com

Misafir
Arkadaslar ben kendim icin mini file server kurmak istiyorum
En Önemli Sorun Hangi işletim sistemi?
elimdeki Fazladan Makinanın Baslıca Özellikleri

1024 Ram
360 Gb hdd
P4 3.0 işlemci

Birde statik ip ve 1024 adsl var

Server Kurup kendi ip adresim üzerinden download yaptırabilmek icin neler yapmam gerekiyor

işletim sistemi ne olmalı?
Başlıca Makina Özellikleri?
Makina Haric Maliyet?

Bunların cevabını verebilecek engin arkadaslar varsa cok sevinicem

Saygılar Hepinize

sistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1024 /4 kbit toplam band (25kb upload) 10 kişi aynı anda dosya indirse 2,5 kb adambaşı aktarım hızın.
Bilmen gerekenlerden en önemlisi bu.
bence bidaha düşün :)
işletim sistemi olarak istediğini kur 98 le bile yaparsın. pII de olur.
aynı anda 100 kişiye kadar indirirler.
burda önemli olan band genişliğiniz
kolay gelsin...

devilsunti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en önemli şey sanırım TurkTelekom un ADSL si ile bu işin olmayacağı. 2048 al dene.. :)
çok buyuk bir düşünceye sahip deilsen sorun yok ama server ina saldırılarıda göz önunde bulundur. linux iyidir saldırı icin ama kim nasil kullacak o bilgisayarı...
win2003 tr. işini gorur.
madem o kadar iyi hizli baglantin war neden hazirda blunan free server lari kullanmiyorsun?
masrafların düşer, zamanin sanakalir, saldirilarla sen ugraşmazsin daha bir çok artısı war...

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
devilsunti' Alıntı:
en önemli şey sanırım TurkTelekom un ADSL si ile bu işin olmayacağı. 2048 al dene.. :)
çok buyuk bir düşünceye sahip deilsen sorun yok ama server ina saldırılarıda göz önunde bulundur. linux iyidir saldırı icin ama kim nasil kullacak o bilgisayarı...
win2003 tr. işini gorur.
madem o kadar iyi hizli baglantin war neden hazirda blunan free server lari kullanmiyorsun?
masrafların düşer, zamanin sanakalir, saldirilarla sen ugraşmazsin daha bir çok artısı war...

kafedeki "kaaantir" çalistirmayan makinalardan itina ile server yapma :)

devilsunti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yada hotmail i açmakta bile zorLanan, heran bir yerde sorun çıkıp haftalarca net olmama ihtimali olan telekom adsl sinden server yapma...

uydu kullan uydu... yada bekle NASA telekom u satın alsin belki daha iyibir internet getirirler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5