İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Server Kapandığında otomatik olarak Açmak

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ysf' Alıntı:
Tekrardan Merhabalar ;

SIM in yaptığı işi bir çok kontrol paneli otomatik olarak yapmakta, fakat çözüm olacağını sanmıyorum.

Saygılarımla

nerdeyse çoğu kontrol panelindemn olmayan özlelikleri var mesela http logları belirli bir seviyenin üstüne gelince logrotate i çalıştırıyor http nin çakılmasını engelliyor urk nkontrol olayı ile 5 dakikada bir dışarıda belirlediğini<zsabit sayfaya get isteği yolluyor site açılmazsa restart atıyor mysql a bakıyor eğer socket i silindiyse tekra roluşturuyor

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
benim anlamadığım şey bu apache vs restart ama işini zaten chkservd yapıyor eğer on değilse bu şekil açılıyor

/scripts/upcp
cp /usr/local/cpanel/src/chkservd/init/chkservd.init.redhat /etc/init.d/chkservd
chkconfig chkservd on
service chkservd start

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında bir servis normal şartlarda durmaz, burada önemli olan servisin durduğunu zamanında öğrenmek ve servisin durma nedenlerinin araştırılıp sorunun kısa zamanda giderilmesi. Servis bir sorun nedeniyle durmuşsa nadiren tekrar başlatılabilir.

Bu durumda servislerin durumları hakkında bilgi sahibi olmak öncelikli tercihimiz olmalı.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Topik mi yanlis.. Server kapaninca zaten kapanir. Kapanmis birseyi acabilecek bir yazilim henuz gelistirmedi, yazilim kapanan seyin elektrigiyle calisiyor zaten. Donanim versiyonlari icin APC firmasinin urunlerine bakabilirsiniz:)

Tek tek servisleri acan birsey icin ise, servisi yeniden acmak neye yarar ki, maraz cikartan seyin kapatilmasi lazim. Servis yeniden baslar 3 dk sonra ayni olur. Uzun sure calistigi icin cikmiyor ki problem:)

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
chkservd sadece ps çıktısına bakıpğ süreç varmı yokmu onu kontrol ediyor bazı durumlarda http yada mysql çalışır durumda olmamasına karşın sitelere ulaşılamadığı yada başarılı bir mysal bağlantısının kurulamadığıda oluyor buda onları n düeltilmesini sağlıyor

zeusmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sim die bir program var bu dediklerini yapıyor Sim(system integration monitor) server yüklerini ve servislerini kabul ediyor herhangi bir kasma veya kapanmada otomatik olarak açılıyor isterseniz kurulumunu yollayabilirim ben kullanıyorum istediğin dakika aralıklarında kontrol ediliyor eğer çalışmayan veya sisteminizi zorlayan servislerde servise restart atıp size email atıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5