İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

server kilitlendiginde sms?

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Merhaba arkadaşlar,
sever kilitlendiginde bana otomatikmen mesaj atacak bilgidiniz güzel sistem varmı acaba?

pokemon39

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam server kilitlendiginde sistemlenmez mi otomatik man _?

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
dışardan bir server sms göndermesini yada apache cok yüklendiginde resetlenmesini saglamak istiyorum.

pokemon39

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sey yaparsın

eger islemcı pcnın % 80 den fazlaysa sana eposta attırrsın.

pokemon39

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla sana sms nasıl yollatırız o olayı blmıyorum :)

sms icin api vs gereklı .ucretli

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
ücretli olması sorun degil.
Yeterki işim görülsün.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Bi yerden sms api si gerekli , bulduktan sonrası kolay belirli aralıklarla load ı bir sayfaya yazdırıp okutursun istenen değerden yüksek olursa sms servisini tetiklersin.
exec("uptime") alttaki gibi bir sonuç verir
03:55:48 up 49 days, 13:36, 0 users, load average: 0.04, 0.12, 0.10
server loadı buradan alabiliriz.
PHP:
$load = exec("uptime");
$load = split("load average:", $load);
$load = split(", ", $load[1]);
$load = $load[0];
if ($load>10){
//sms göndermek için api yi kullan
}
makine kapalı yada açıkmı kontrolü için bu loadı bir sayfaya yazdırıp başka bir yerden kontrol ettirip sms işlemine yön verebilirsin
Aklıma ilk gelen bu oldu

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
evet ücretli servisler çok sayıda var ama unuttum adresi araştırayım bulursam atarım..

blackgolden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet ücretli servisler çok sayıda var ama unuttum adresi araştırayım bulursam atarım..

evet ozellikle bi turk firmasi guzelce veriyodu bu hizmeti ancak acayip tokatlayip gitmisti piyasayi bence simdilik bole seyler hususunda hizmet almayin kendinizin yonetebilcegi turlu cesit yol var.aklima ilk gelenler;

whats up ( sms modulu tasimaktadir 7/24 online bi mmx bile isini gorur ustunde)
sms apin varsa 2. bi sunucu ile eth kontrolu yapabilir veya
watchdog ile yapilcak denetlemeler ardina sms modulu uzerinden (sms modulu watchdog donanimi haricinde bi makinada olur ve watchdog arada haberlesme saglar destekledigi bi modul) cebine bilgi alabilirsin.

her durumda sunucunun kitlenmesine karsin bu sms i istiyosan 2. bi makinaya ihtiyacin var 2. makinanin server felan olup ozellik sahibi olmasina gerek yok vakti zamaninda deneyimlerim olmustu bole fantaziler icin sadece denetleme ve yonlendirme yapcak bi mmx is goruyo yontemler benden arastirip uygulamasi senden en tuzlusu makinanda yoksa watchdog olur bilgin olsun..

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Arkadaşlar kendim yapmayı planlıyorum yada hyper dan çalışmayı düşünüyorum.
kendim yaparsam başka sunucudan nasıl kontrol edebilirim loadları?

teşekkurler

hyperspin sms olayı oldugundan dolayı onu seçmeye karar verdim.

http://www.hyperspin.com/tr/pricing.php

adresinde indirimden önce 1 dk yazıyor bu ne acaba?
Kontrol aralıgımı?

birde bayi olayı var bu nedir acaba?

blackgolden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
amacin zaten sunucunun kitlenmesi degilmiydi? loadlari kontrol etmen 2. bi sunucu uzerinden mantiksiz olur boyle bi amac icinde dolayisi ile senin kontrol etmen gereken sey eth nin cevap verip vermedigi yada servislerinin response verip vermedigi olmali buda gayet basit kucuk bi arastirma ile google amcada herseyi bulabilirsin konu ile ilgili.bunlari kontrol ettikten sonra 2. makinadan ne yapmasini istiyosun bu konuda bi yardim istersen dusunebiliriz beraberce

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
2. makineden belirli aralıklarla ping atarsa ping gelmedigi zaman sms göndermeside olabilir.
Aynı makinedede olabilir aslında

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MSN'nin öyle bir hizmeti vardı onu kullanıyordum.
Gelen mesajların telefona düşmesi özelliğini aktif ediyorsun.
Belirli hesaplardan gelenler için fitreleme yapabiliyorsun.

Sunucu üzerinde mail olarak istediğini gönderiyorsun MSN aracılığıyla mesajlar telefonuna SMS mesaj olarak geliyor.

Aynı yolla telefondan mesaj göndererek sunucudaki servisleri start/stop edebiliyordum ama orası biraz daha karışık.

3-5 sene oldu kullanmayalı tam olarak hatırlayamamış olabilirim.

blackgolden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet harika aklima gelmemisti bu yolu izlemek genelde apilere yoneliyodum eskiden msn ustunden sms daha mantikli bolece i.ari nin yapacagi iste azalmis oldu. 2. makinanin .bashrc altina her 3dk da diger makina icin ping ekliceksin ping ciktisinin olumsuz olmasi durumuna karsida mail gonder diceksin ve sms gondermek uzere ayarlanmis msn mailini yazcaksin olcak bitcek:) iki satirlik bi kod...

bu arada z.bahadirin dedigi gibi sms yoluylada mail adresini sunucu uzerinde root altina forward ederek gene bashrc yoluyla karsilik gelcek kodlar ekleyebilirsin bunlarida uzaktan calistirma sansin olur bolece

AdimHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://wsturk.com/tr/ kullanabilirsiniz.15 gün demo hakkı tanıyor mail olarak geliyor.2 kredilikde sms kredisi veriyor.Çok güzel bir sistem anında cep telefonunuza geliyor mesaj olarak kullanıyorum memnunum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5