İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Server mail (yahoo-hotmail) sorunu.

serQan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar, serverdaki domainlerden daha önce yahoo ve hotmail' e sorunsuz mail gidiyordu.

Fakat 2 gündür, yahoo ya spam olarak ve gecikmeli hotmaile ise hiçbir şekilde mail gitmiyor.

İşin garip yanı ise,

Bilgisayarımdan, Outlook, incredimail vs. gibi programlar ile yada, domain.com/webmail den yollamaya çalıştığımda yahoo ya spam olarak ve gecikmeli hotmaile ise hiçbir şekilde mail gitmiyor. Herhangi bir hatada almıyorum.

mail2web.com sitesinden mailler ile oturum açıp gönderdiğimde hem yahoo hemde hotmaile inbox olarak sorunsuz ulaşıyor. Server daha 2 haftalık + ipler spam listesindede yok çünkü toplu gönderime izin vermiyorum.

PTR kaydı yaptım, SPF kaydı yaptım (2 gün önce.) fakat yine sorun düzelmedi.

Tam olarak sorun Tweek yada exim yapılandırmasındanmı kaynaklanır yoksa başka sorunlarmı vardır.

Bu konuda önerileri olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Saygılar.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Hotmail'in gereksizliği bence, aynı sorunu ben de yaşıyorum. Hotmail'e kesinlikle ulaşmıyor e-mailler. Böyle dandik bir mail servisini daha neden kullanan var zaten bilmiyorum, gmail gibi bir olay varken.

serQan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet abi, bir kaç kişidede aynı sorunlar oluyormuş,çoğu kişi nedense hotmail kullanıyor.

Gmail de sorun çıkmıyor inbox a hemen düşüyor, gmail den vs. yahoo yada hotmaile gönderince hemen geliyor, benim serverdan gitmiyor.

Birde işin ilginç yanı, mail2web.com dan serverdaki domaine ait maille gönderince hemen ulaşıyor ama pop3 programları yada webmailden gönderince ulaşmıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5