İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

server taşıma

crazyboy__

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
linux cpanel sunucudan linux cpanel sunucuya tüm hesapları taşımak için bir yol tarif edebilecek varmı acaba.whm den Copy multiple accounts/packages from another server yönetemini kullanıyorum orada sorunla karşılaşıyorum

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hosting işi yapıyorsan gunluk yedekleme yap ve onları geri yukle yok siteler benim kendimin diyorsan en saglıklı yolu sitenin cpaneline gir backups kısmından generate full backup download olması lazım oraya tıkla home directoryi sec ve siteyi anlık oalrak yedeklesin aynı siteyi linuxtan linux a scp yada wget kullanarak cek ve siteyi home kısmına at ve daha sonra whm ye gir ve backup kısmandan Restore a Full Backup/cpmove file bu linke tıkla karsına cıkan yere sitenin kullanıcı adını yaz ve restore de siteyi aktif edecektir

not : restoreye baslayınca home dizinindeki yedek silinecektir..

bilgi yeterliz gelmezse soyle resimli olarak ekleyeyeyim buraya ok..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5