İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Server4You "vSERVER" hakkında bilgi verebilecekler

guven5

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu anda Hetzner vserver kullanmaktayım, işlemci ve bandwith performansı oldukça iyi ama hdd performansı kötü (muhtemelen raid olmadığından) dolayısıyla değiştirmeye karar verdim.

Sunucuda CS 16 server çalışmakta... daha önce "Server4You" Vserver kullanmış arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
merhaba orada raidli seçeneklerde bulunmakta. Birde hdd performansının kötü olduğunu nereden anladınız ?

guven5

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba orada raidli seçeneklerde bulunmakta. Birde hdd performansının kötü olduğunu nereden anladınız ?

raidli seçenekler var ama geçmek istediğiniz zaman ip de değişmek gerekiyor... eğer ip değişeceksem Hetzner e daha fazla katlanmam.

virtual server hdd performansından başka bir şey gelmiyor aklıma... CS 16 serverim var serverde oyuncu yokken ve cpu kullanımda yokken, fps belli aralıklarla dibe vuruyor (bknz: hlds statistic tablosu) onlarca şey denedim, bir önce kullandığım hosteurope.de de böyle bir sorun kesinlikle yoktu. ordan aldığım yedeklerden kurulum yaptım, hatta başkaca test serverlerde denedim.

Kendi bilgisayarımda aynı benzer sorunu almak için hdd in oldukça meşgul olması gerektiğini gördüm... bu arada hizmet durdurma süresi +1 ay daha olduğundan malesef biraz daha katlanacağım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5