İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Server'a Dosya Çekme

aoguney

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar şu andaki serverımdan bazı sorunlardan dolayı ayrılmak zorunda kaldım. Yeni serverıma geçmek istiyorum. Fakat yedeğim çok büyük. Yedek alırken remote server çalışmıyor. SSH'yi de kullanamıyorum. Geçeceğim serverın sahibi de bu konuda yardımcı olamayacağını söyledi.

Şimdi benim istediğim şu

başka bir sitedeki veya serverdaki bir dosyayı nasıl diğer serverıma çekebilirim?

Mesela converter yapan sitelerde görüyorum. İlk önce belirttiğiniz konumdan dosyayı çekiyor sonra çeviriyor istediğiniz formata. Benim istediğim de bu. Serverıma dosya çekmek. Yardımcı olursanız sevinirim..

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
İşletim sisteminin Linux olması biraz işi zora sokabilir ama ben sana windows tabanındaki işlemi anlatıyım aynı mantıkla linuxa uygula olmama lüksü yok..

Birinci Adım ; Tüm dosyalarını alacağın yedekleri *.rar , *.zip vb. gibi sıkıştırma formatıyla sıkıştır. bu 10 GB , 20 GB olabilir hiç önemli degil.

bu dosyayı FTP ile link şeklinde çekemezsin çekmeye kalksanda mesela 10 GB , 3 GB şeklinde görülür neyse. devam ediyoruz..

İkinci Adım ; Eski sunucuna ( ayrılacagın ve yedeklerin bulundugu sunucu ) bir tane FTP Programı kurarak.. ( bu arada yeni almış olduğun sunucuda bi ftp , log , pas oluştur. ) FTP Programından yeni aldığın sunucuya girerek.. upload başlat , sorunsuz eksiksiz atar..

kolay gelsin.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
600 mb'a yakın. :) 1024 kps ve ara ara giden bir internetle dosyayı çekip, tekrar yollamak korkutuyor beni.

Belirttiğin boyut çok küçük normal bağlantıyla bile yapabilirsin. *.ziple direk link ver .eski sunucundan yeni sunucuna at...

kasma yukardakilere kafanı yorma :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5