İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

serverde cpu sorunu yardımcı olur musunuz... ?

C

CukurovaHost

Misafir
Merhaba arkadaşlar bir arkadaşımın serveri var amd 3.2 1 gb ram pek bi sitesi yok daha yeni ancak serverde task manager den bakıldığında cpu çok kötü durumda gece saat lerinde bile %100 lere varan bir göstergede çalışıyor ama sebebi nedir anlamadık sitesini aşırı kasıyor sürekli reset atmak zorunda kalıyor data center e durumu ilettik ancak cevap gelmedi biz birkaç ayarına bakdık da olmadı sürekli hareketli cpu ve en düşük %60 larda acaba ne yapmak gerek arkadaşlar içimizde bu işi çok iyi bilenlerde vardır sizlerinde görüşlerini almak istedik görüş ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar

NOT : Birkaç arkadaşım server değiştirsin dedi de ancak durum serverden mi yada başka bir ayarımı var veya cpu yükselir mi... vs gibi sorular çok takıldı aklımıza :(

iyi çalışmalar.

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
task managerde en çok cpuyu ne kullanıyo ona bakmak lazım. yardımcı olmak derken burdan makineye bakmadan kimsenin yapabileceği bişey değildir heralde. önce makineyi incelemek lazım...

C

CukurovaHost

Misafir
cpu en çok kullanan log kayıtları tüm serverde log kayıtlarını nasıl durdururuz nasıl olsa saldırı olduğunda onlar bile işe yaramıyor :) onun haricinde gereksiz birşey görünmüyor

C

CukurovaHost

Misafir
sanırım kurulu php ve asp çalışıyor sanırım log kayıtları çok kasıyor serveri msql de ama log kaydı kadar değil onu kapata bilsek :(

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
log kayıtları nası işgal eder anlamıyorum... belli zamanlarda dosyaya yazar. bana ulaşın bakıyım makinenize ne sorun varmış...

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
kusura bakma amacım tartışma değil ama "madem öyle bre insan bu kadar bilgin yok niye host firması açıyorsun."... bu laf sana değil bir çok kişiye... ohh rahatladim sanirsam. tekrardan kusura bakmayın.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Bi çok arkadaş sunucu kiralayıp host satıyor ki. Sunucu bakımını kendisi yapmıyor.

Log kaydı derken neden bahsedildiğini ben tam olarak anlayamadım.
İis nin loglarıysa onların işlemciyi yorma gibi bir lüxü olduğunu hiç sanmıyorum.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
kusura bakma amacım tartışma değil ama "madem öyle bre insan bu kadar bilgin yok niye host firması açıyorsun."... bu laf sana değil bir çok kişiye... ohh rahatladim sanirsam. tekrardan kusura bakmayın.

yukarıyı iyice bir oku isersen arkadaşımın serveri diyo adam sende lafa laf sokmak icin yer arıyon caesar ! bu arada konu dışına cıktığım icin ozr dilerim ama bir moderatorun boyle davranışlar serrgileesi hic hoş deil millete ornek olmak yerine milletle dalga gecmek icin cevap yazıyosun

C

CukurovaHost

Misafir
Caesar haklısın ama insan anadan doğma bunu öğrenemez dimi kursuda yok yanlış hatırlamıyorsam sen söle nasıl öğrenelim hani çok biliyorsun ya allla alla sormak ayıp değil ne var bunda olamazmı ne kadar gereksiz msj yazma heveslisi varya şu forumlarda...

buyrun ark. lar resme bi bakın isterseniz ?

http://img145.imageshack.us/img145/5837/ads305zht1.jpg

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Caesar haklısın ama insan anadan doğma bunu öğrenemez dimi kursuda yok yanlış hatırlamıyorsam sen söle nasıl öğrenelim hani çok biliyorsun ya allla alla sormak ayıp değil ne var bunda olamazmı ne kadar gereksiz msj yazma heveslisi varya şu forumlarda...

buyrun ark. lar resme bi bakın isterseniz ?

http://img145.imageshack.us/img145/5837/ads305zht1.jpg

serverda sorun yok. herşey normal.
Site sayısını azaltmazsanız çatlatırsınız :p

C

CukurovaHost

Misafir
disconnect birşey yokda o saoldaki w3wp.exe bişe var o nedir benim bildiğin kadarı ile log kaydı onu iptal nasıl ederiz bilgin var mı gereksiz alan kaplıyor :D

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Onu kapatman bişey değiştirmez ki.
İis gir. application pool oradan. değiştir.

Plesk panelin varsa oradan daha kolay yaparsın. domain setuptan.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
yukarıyı iyice bir oku isersen arkadaşımın serveri diyo adam sende lafa laf sokmak icin yer arıyon caesar ! bu arada konu dışına cıktığım icin ozr dilerim ama bir moderatorun boyle davranışlar serrgileesi hic hoş deil millete ornek olmak yerine milletle dalga gecmek icin cevap yazıyosun
1. ben moderator degilim.
2. arkadaşın imzasını kontrol et dikkatli insan!
3. aynı sorun kendisini başınada gelebilir eminimki kendi sorunu zaten.
4. testi kırılmadan ben tokadımı vuruyumda kırıldıktan sonra bir anlamı kalmaz.
5. moderator de insandır bre predator.

C

CukurovaHost

Misafir
Caesar halen gereksiz yazdığının farkındamısın sizlere insan gibi bir soru souldu hemen msj sayısınızı yükseltmek için elinizden geleni yapıyorsunuz haa ne var yani insan gibi cvp versen yada sende sus yazma birşey veya bazıları gibi çık para iste vereceğin cvp karşısında ama en azından gereksiz yazmazsan iyi olur

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Ben msn den arkadaşa ne yapması konusunda sadece ip ucu verdim.
Ve kendisine bi takım nasihatlarda bulundum.
Umarım daha fazla sorunlarla karşılaşıp hem kendini hemde müşterilerini zor durumda bırakmaz.

C

CukurovaHost

Misafir
evt disconnect saolsın birlaç şey söledin bi o kadarda laf sokdun :D :D neyse yinede saol yapacam bakalım nasıl olacak :)

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 gb ram olduğuna göre o bitmiş, zaten takas alanına yazıyor gibi. Bu durumda local makine de olsa aşırı kasar zaten. 2 gb altı ram için sunucu performansına inanmıyorum. php yi isapi olarak çalıştırırsanız php.exe lerin yükünden kurtulursunuz.
application pool gerektiren site yoksa kullanmanızın sunucuya aşırı yükünden gayrı kazancına inanmıyorum. iis nin özelliklerine girdiğinizde application pool kullanımına ilişkin seçenekleri görebilirsiniz.
Yine bana göre çok fazla process var. Gereksiz olan her şeyden kurtulmanızı tavsiye ederim. Gereksiz olanlar tarafınızdan kurulmuştur. Onları gözden geçirin.
Her durumda arada bir iis, mysql, mssq, asp_state gibi işlemleri yeniden başlatmak özellikle ram kazancı açısından fayda sağlar. iis nin özelliklerinden session timeout ları makul seviyeye ayarlamanız da işe yarayabilir. Aynı sayfalarda log tutulup tutulmamasına da karar verebilirsiniz. Loglama işlemini domaine özel olarak açıp kapatmanızda mümkün. Sunucunun tuttuğu diğer logları, olay takiplerini de en azından içerik olarak gözden geçirebilirsiniz. bilgi, uyarı, hata gibi çeşitlerle tutuluyor.
Uzaktan bağlı kaldığınız süreç içinde ayrı bir ram ve işlemci zamanı harcandığını da unutmayın bence.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
1. ben moderator degilim.
2. arkadaşın imzasını kontrol et dikkatli insan!
3. aynı sorun kendisini başınada gelebilir eminimki kendi sorunu zaten.
4. testi kırılmadan ben tokadımı vuruyumda kırıldıktan sonra bir anlamı kalmaz.
5. moderator de insandır bre predator.

kusura bakmada ereksiz insanlarla ancak gereeksiz kişiler tartışır onun icin ben susmayı tercih ediyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5