İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

serverlarda amd64 mi p4

UndeaD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba aklıma takıldıda

serverlarda amd64 3000 işlemcimi yoksa p4 3.0 işlemcimi daha iyi hangisini önerebilirsiniz..

normal bir bilgisayarda amd tercih edip kullanıyorum :) ama serverlardada durumu merak ettim..

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
eğer sadece web host edecekseniz 64 bit çok iyi olur makine için. fakat, makinede ircd/shell hizmeti vermeyi düşünüyorsanız kesinlikle 64 bit bir işlemci olan makine almayın. Unreal, IRCServices vb. en çok kullanılan yazılımlar 32 bite göre yazılmıştır. Ve 64 bitte çok fazla sorun çıkartıyor. Ben denedim, çektim, başım ağrıdı... Hiç tavsiye etmem.

UndeaD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben web hosting sattığım için amd 64 yeter ozaman bana..

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
64 bit modda kullanıcaksan uygulamalardada çok sorun yaşarsın özellikle kütüphane sorunları

E

exc

Misafir
Amd64 3100+ kullanıyorum ve web/radyo/irc her türlü hosting yapıyorum p4 sunucudan taşındım bu makineye ve her hangi bir sorun görünmüyor şu an için herşey çok güzel 2 gb da ram takılı hızın keyfini yaşıyoruz. Yukarıda Smyrna güzel bir fikir vermiş.. p4 e geçmeden öncede Amd sunucular kullanmıştım gayet memnundum..

cumakinaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cpanel, amd 3700 kullanıyorum 1 gb şuan 2 gb olacak 2-3 güne kadar.

64 bit kurulu, tek eksiklik cpanel kurulumunda 64 bit versionlarda perl modüllerden bazılarını kurmuyor cpanel , mesela Net::AIM gibi .. onlarıda 1 kez uğraşıyorsunuz zaten sonra hep aynı oluyor, listeden yüklüyorsunuz alt tarafı bir komut /scripts/perlinstaller Net::AIM , o kadar. eksik perl modülleri öyle kuruyorsunuz. Şahsen gidip de 64bit cpu alıp, 32bit kullanmanın pek bir manası yok eğer cpanel kullanacak isem sadece. IRC için durum farklı olabilir belki unreal desteklemiyor olabilir ama o da pek etkilemez sonuçta gcc kullanıyor derlemek için. sistem ne ise ona göre derler

E

exc

Misafir
Irc lerde her hangi bir problem yaratmadı bizde ve p4 sunuculardan yedekleri taşıdık. amd64 3100+ a.

cumakinaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yani aslında o kadar da büyütüldüğü gibi bir problem yok amd64'lerde..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5