İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Session başlamıyor bi türlü!

THR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
akadaşlar phpye yeni başladım. localhost ta yaptığım scriptte session istediğim gibi başlıyor. Veritabanından çektiğim $erisim verisini register da edebiliyorum ama kendi hostuma upload edince olmuyor. giriş yaptıktan sonra session'ın başlaması gerekiyo ama nerdeeee. neden olabilir neden başlamaz bu meret veya başlıyoda dediklerimi kaydetmiyor.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
$erisim olarak erismeye calismak yerine $_SESSION['erisim'] olarak erismeyi denedin mi, tam dogru anladim mi bilmiyorum gerci, ornek kodu alabilirsek..

THR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
önce veritabanından erişimi aldım
daha sonra $session_register("erisim"); ile kaydettim. Sonra başka bir sayfaya session_start(); ile başlattım. Burda bana kaydettiğim erişimi $erisim diye vermesi gerekmez mi

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
session_register() yerine $_SESSION["erisim"] = "xxx"; diye set etmen ve o sekilde cagirman daha uygun ve dogru yol. Register global ozelligi kapali ise $erisim diye kayit vermez.

Raiden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
$session_register("erisim");

diye bişey yok

session_register("erisim");

vardır... Ayrıca Angelo nunda dediği gibi $_SESSION["erisim"] = $degisken; şekilnde de register edebilirsin..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5