İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Session hatası alıyorum..

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kurduğum bir scripti çalıştırdığımda :

Warning: session_start(): open(/tmp/session_ab237baee73a********, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /home/client/public_html/script/index.php on line 2

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/client/public_html/script/index.php:2) in /home/client/public_html/script/index.php on line 2

Warning: Unknown(): open(/tmp/session_ab237baee73a********, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in Unknown on line 0

Warning: Unknown(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0

index.php 'nin 2. satırı :

Bu sorunu nasıl giderebilirim acaba ?

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
/tmp dizini arıyor ve sessionları oraya yazmaya çalışıyor, o dizini ve yazma haklarını kontrol edebilirmisin.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SLiM_BoY' Alıntı:
/tmp dizini var ve chmod 777'ye ayarlı.. :confused:

Onun aradığı dizin root'da, nerede çalıştığınızı bilmiyorum ama scripti çalıştırdığınız home dizinine bir tmp klasörü oluşturun ve öyle deneyin bakalım olacak mı.

Asıl session dizininin yerini phpinfo(); komutu ile öğrenebilirsin.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Root'ta da tmp klasörü açtım.. chmod 777 tmp yaparak da izinlerini ayarladım.

Fakat az önce farkettiğim bir şey var.Bu hatayı Firefox kullanırken alıyorum..IE ile siteye giriş yaptığımda herhangi bir hata yok..Pek bir anlam veremedim açıkçası..

Ve az önce yeni bir gariplik daha keşfettim..Diğer sunucumdan remote ile bağlanıp, siteye Firefox kullanarak giriş yaptım.Ve herhangi bir hata mesajı ile karşılaşmadım..Sanırım kullandığım pc fazla ısındı :p

Ah Firefox ahh..Cache'den çağırmış siteyi :) Tamamdır, Firefox'u tekrar başlatınca sorun düzeldi.Fakat daha önceden tmp klasörü de yokmuş.Root ve scriptin olduğu yerlere tmp klasörü oluşturdum.(Chmod 777 ayarlı)

Şuan herhangi bir sorun gözükmüyor.Cevaplar için teşekkürler zbahadir..

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Yine sorun olacaktır. PHP versiyonunu güncelleyin bu bir bugdur. Session çakışması oluyor.

bedavaforum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ve ayrıca sitenizdeki kullanıclar bu session'u göremior ve düşebilir. anlık hatalra sebep olabilir e-ticaret ise site çokk kötü bi olay tmp klasörüne yol verin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5