İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Session zamanını ayarlamak

B

Brandon

Misafir
Merhaba,

Session Management ile ilgili derinlemesine bilgim yok ve şurada bir sorun yaşıyorum; user session ile lgin olup A sayfasına girdi diyelim, burada bırktı bilgisayarı 10 dakika dışarı çıktı yada başka işle uğraştı, buradan B linkine tıkladı sonra. Ben burada yani B sayfasında (tüm sayfaların başında) include ettiğim session kontrol scriptinde nasıl bir ayar yapmalıyım ki 5 dakika yada x dakika bir süre sonra session_destroy() olsun ve kullanıcı tekrar login olmak zorunda kalsın?

Sanırım MysqL ve time() ya da date() ile zamana bağlı birşeyler yapılabilir ancak sallama birşey de yapmak istemiyorum, bu konuda daha önce uğraşan biri varsa fikir ve örnek bekliyorum..

saygılar...

M

manituman

Misafir
ya birak sen default session kullanmayi,ben sana veritabinda tutulan bir session vereyim,hepsinden daha guvenli.....

ama bir miktar parani alirim arkadas,su siralar para icin herseyi yaparim valla kusura bakma...
ok

:!: [email protected]

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5