İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

session_start() olan sayfada form bilgileri nasil korunur ???

W

www_sozluk_net

Misafir
Merhaba,

sitemde session ile bir uyelik sistemi kullanmayi planliyorum ve hazirladim bile fakat soyle bir sorunum var.

sayfa başında session_start(); kullanıyorum. bu kodun içinde oldugu php de bir uyelik formu var ve bu formu doldurup göndere tıkladığın zaman ve hata olursa geri tuşuna bastığın zaman butun bilgileri sıfırdan yazmak gerekiyor.

session_start(); suz denedim sorun yok bilgiler orada kaliyor. demekki sorun session_start(); ta ve bu konu için ne yapabilirim.

cookie veya diğer yontemlerden birisini kullanmak istemiyorum. session kullanacağim. session kullaniminda bu sorunu giderebilmem için bana bir oneride bulunabilirmisiniz.

W

www_sozluk_net

Misafir
neyse problemi o alanlara ayri bir session atayarak ve sonrada o sessionu value="<? echo $_SESSION['formdangelen']; ?>" olarak oraya yazdirarak hallettim.

ama daha iyi bir çozum varsa guzel olabilir.

zis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mrb dostum.anladığım kadarı ile ? hata olduğunda geri geri döndürmek ve formadaki bilgilerin aynen kalmasını istiyorsun.bunu bir kolay birde uzun olan yolu var.biri text lerin yada comboların value lerine session ile gelen değerlerini tek tek eşitlemen.örneğin var1 değeri diyeli text kutusunun value kısmına $var1 yazarsan alırsın.
bir diğer yol ise.yani kısa yol bir geri lniki koyup linkine şu kodu yazman " javascript:history.back() " .umarım halledersin.

Başarılar.

Saygılar.

W

www_sozluk_net

Misafir
evet birinci yontem benimde aklima geldi onu kullandim. ikinci yonteme gelince zaten onu kullaniyorum ben ve onu kullanirken sorun var.

ama sorunun sebebi zaten session_start(); kullanilan sayfada geri (javascript kodunu bahsediyorum) tuşuna basıldıgı zaman bilgiler durmuyor orada.

ama ilk yontem zaten aklima gelmişti oylelikle hallettim.

saolasin ilgin için.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5