İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Şeytanlardan, Şeytanların, Cinlerin Tasallutundan Korunma Yolları

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Tartışmaya yol açması muhtemel mesajları sildim.
Lütfen bu tür konularda bilgisi tam olmayanlar veya tamamen islam dinine karşı olanlar yorum yazmasın.

Aynen hocam cahil cühela adamlar çıkıp burada vaaz veriyor bir şey bilmeden...

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Bu konuya bu mesajımdan sonra konuda tartışma çıkaracak,konuya aykırı,islam dininin gerçeklerine aykırı mesaj yazan uzaklaştırılacaktır.
Burası webmaster forumu ama biz dinsiz değiliz.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
ben gayet iyi gidiyordum, sorularımda vardı Calvin , silmeseydin benim mesajlarımı

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
iyinetin kurucusu CaLViN :) ayrıca; tartışma yaratacak ve banlanmana neden olacağı için silmiş :)

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Kusura bakma depresan sorularını farkedemedim.Tekrar sorarsan çok güzel bir sohbetimiz bu konuda devam edebilir.

muhsin iyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
konu önemli. çünkü pek çok kişinin bu konuda derdi var ve çeşitli açılardan da sömürülüyor. biz çok şükür din ve ibadet yolu ile böyle bir problemi aştık. hani tabiri caizse biz şeytanlardan değil şeytanlar bizim şerrimizden kaçmaya başladılar. bunu okuyucu ile paylaştık. tabii dertlisine ilaç gibi gelecek bir yazı ama tuzu kuru olanlar kıymetini bilmiyorlar.

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
konu önemli. çünkü pek çok kişinin bu konuda derdi var ve çeşitli açılardan da sömürülüyor. biz çok şükür din ve ibadet yolu ile böyle bir problemi aştık. hani tabiri caizse biz şeytanlardan değil şeytanlar bizim şerrimizden kaçmaya başladılar. bunu okuyucu ile paylaştık. tabii dertlisine ilaç gibi gelecek bir yazı ama tuzu kuru olanlar kıymetini bilmiyorlar.

kıymetini bilmemekten öte bazıları reddettiği için konuyu baltalıyor

muhsin iyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
onların hastalığı inanmama ile ilgili. şeytanın varlığı şurada dursun Allahı da peygamberleri de melekleri de kabul etmiyorlar.

Ekleme: ama usta ve güzüpek calvin öylelerinin niyetlerini iyi biliyor ve papuçlarını dama atıyor. bakıyorum burada at süremiyorlar.

muhsin iyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
korkanlara soruyorum son nefeste şeytan gelecek ve sizin korku ve kaygılarınızı kullanıp istismar ederek imanınızı alacak bak bu hadisle hem de onlarca hadisle sabit. ne yapacaksınız. gelin işte buraya. çok kişi imanını bu yüzden şeytanlara bir yalan ve hayal uğruna veriyorlar. imansız gidiyorlar. ebedi cehenneme düşüyorlar. yani korku ve kaygılarla yüzleşin. ölümle yüzleşin. vallahi şeytanlarda hem aşağılık kompleksi hem kıskançlık hem nefret de var. inasana karşı. sonsuz. dinmez. ben bunu yaşıyorum. ama bizden binlerce kez her konuda daha güçsüzler. korkmayın. Allah bizi güçlü yaratmış onlara göre. işte ibadetleri zengin olan haramlardan kaçınan bu son nefeste imanı bunlardan kuratarır Allahın izniyle. diğerleri ebedi cehenneme düşebilir. Allah korusun. hayatı ne sanıyorsunuz. iştahla yiyoruz ama tuvallete bir de bunun çıkarması oluyor. yaşıyoruz güzel güzel ama son nefes nasıl olacak acı mı tatlı mı. melek geldi mi yüzünden selamından anla halini. güzel bir yüzle selamla azrail gelirse şeytana imanı vermedin. haşin bir suratla ve selamsız gelirse demek ki korku ve kaygılarımdan kurtulayım diye imanı şeytanın eline verdin. bak bakalım kabir azabı nasıl olacak. bir de tabii tümden imansız gittiysen cehennem azabı var. iman yok ki kurtulmaya imkanın olsun. dersin o zaman yahu kimse bize şeytandan söz etmemişti bize. birza iman vardı. kim aldı. meğer imanı o çalmış. yani biz de kendimizi kurtarnaya çalışıyoruz. Ağzı dualı biri Allah razı olsun der de bu badirelerden kurtulurz. Vallahi benim başka bir derdim yok. sadece bunun için yazıyorum. kabir azabından cehennem azabından kurtulmak için.

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Şeytan dedi ki: "Yarabbi! İzzetin hakkı için canı çıkıncaya kadar onları iğfal edeceğim". Rab da buyurdu ki: "İzzetim Celâlim hakkı için istiğfar ettikçe, Ben de onları affedeceğim."
Ravi: Hz. Ebû Said (r.a.)

muhsin iyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
crazii 78 güzel bir hadis analyan dersini çıkarır. düşmanını bilmeyen adamdan ve onun gösterdiği yoldan gidenden daha acınası bir adam var mıdır.

T

themaniac

Misafir
Evet muhsin abi dediginiz gibi insanin dikkat etmesi lazim ki her an seytana uymak gayyalara yuvarlanmak tehlikesi var. Ben seyri suluki ruhanide nefsi emmareden nefsi levvameye yurumustum vaktiyle sahi naksibendi dergahinda ve desisei seytaniyeler beni saptirmasin diye cok ugrasirken. Hatta yakaza halinde cok kez ilahi varidatlara muttali olurken malesed harem dairesine ve bir mukarrabine yarasir saffeti saglayamadim ve ikrami ilahiyi mahrem yerlerin disinda zikrederek riyaya dustum ve bana lutfedilmis olan butun ihsanat ve ikramati kaybettim. Derdi maiset pesinde kosmayip insanlarin bu mevzuulara liyakatini celbedebilirsiniz umarim ancak sizin adiniza umit eder vede korkarim ki benim dustugum hataya dusmeyesiniz ve hak ile vuslatin arzusu ile bir omur yanasiniz. Unutmamali ki bazi sahabeler bile Efendimiz sav den sonra museylemetul kezzaba inandilar. Cunku seytan hic durmadan calismakta. Allah bizleri yolunda ayri koymasin ve bizleri nefislerimizin esiri olmaktan korusun. Bazi arkadaslarin muhsin abinin ucuyorum falan sozlerini yadirgamalarini anliyorum nitekim dedigim gibi harem dairesi cok farkli cok meyvedar ve bir o kadarda cetindir

muhsin iyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
themanyak bak nickine işte seçimin ne kadar kötü. sofiyken manyak diye ad seçiyorsun. bir de belli olsun diye başına the'yi koyuyorsun. seçim. irade. yanlış kullanıyorsun. şeytana ve nefse uyuyorsun. ben bak muhsin (iyi anlamına gelir, iyilik yapan. Allahın güzel bir adı) anlamayanlar olur diye bu nicke iyi diye de bir soyadı düzdüm. bak bu da seçim. sen nasıl sofi olduktan sonra bırakırsın yolu. aklını başına al. kendine gel. bırak nefis ve şeytanın yolunu. merak tme. biz izinsiz adım atmayız. ben de malı kediye yükleycek göz var mı. ama sana üzüldüm. toparla kendini.

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Sayın hocam, öncelikle prestij üyeliğiniz hayırlı uğurlu olsun. Benim size bir sorum olacak. Cevaplamanız beni mutlu eder.

Sayın Fethullah Gülen Hocaefendiye bakış açınızı merak ediyorum.

Değerli görüşlerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Hayırlı geceler.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Böyle kişiler öncelikle şunu bilmelidirler ki, bu şeytanları sihirli sözlerle, muskalarla, zikirlerle, dualarla tamamen uzaklaştırmak veya yakıp kül etmek mümkün değildir. Bu büyük bir cihattır. ...

Demin de dediğim gibi sihirli formüller arayanlar aradıklarını hiçbir zaman bulamazlar. Çünkü böyle bir şey yoktur. Onlarla bir ömür boyu hatta son nefeste bile çarpışmayı daima göz önünde bulundurmak lazımdır.

Maalesef aynen dediğiniz gibi oluyor. Hiç bir dua fayda etmiyor. Sadece, kısa bir süre yatışmış oluyor. Sonra daha yüzsüz bir şekilde geri geliyor.

Ama her şeyin bir başlangıç noktası var. Her şeyi başlatan bir şey. Belki de biraz da bu konu üzerine kafa yormak gerekir.

Teşekkür ediyorum yazınız için...

T

themaniac

Misafir
themanyak bak nickine işte seçimin ne kadar kötü. sofiyken manyak diye ad seçiyorsun. bir de belli olsun diye başına the'yi koyuyorsun. seçim. irade. yanlış kullanıyorsun. şeytana ve nefse uyuyorsun. ben bak muhsin (iyi anlamına gelir, iyilik yapan. Allahın güzel bir adı) anlamayanlar olur diye bu nicke iyi diye de bir soyadı düzdüm. bak bu da seçim. sen nasıl sofi olduktan sonra bırakırsın yolu. aklını başına al. kendine gel. bırak nefis ve şeytanın yolunu. merak tme. biz izinsiz adım atmayız. ben de malı kediye yükleycek göz var mı. ama sana üzüldüm. toparla kendini.

Muhsin abi benim themaniac nickini secmemin sebebi kafayi yedigimden degil. Sizde dediniz ya biz burada gercek ismimizi degil nickimizi kullaniyoruz. Hee bu nick'de iyi olmali dediniz. Bu forumda paranizi emanet etseniz yada bir ticaret yapsaniz paranizin kurusuna bile zarar getirmeyecek, emaneti koruyacaklar kimlerdir derseniz o listede benimde adim gecer. Yani kullandigim nick'ten cok ne yaptigim onemli diye dusunuyorum ben. Benim bu forumda daha onceden farkli nicklerim vardi. Ama en son bu themaniac nick'ini kullaniyorum. Sebebi ise gayet basittir. Ben evvelden Allah'a inanmazdim 12-13 yaslarindayken hep bir arayis icerisindeydim. Ve Orta 2. sinifta yasadigim bir olaydan sonra Allah'a inanmaya basladim. Ve bu boyle devam etti. Ve ben gencligimin ilk yillarini da cok kotu sekilde kullandim (Allah affetsin). Ama o zamanlar bana gelipte kimse yaa oglum kardesim sen niye boyle yapiyorsun demedi. Hergun kavgalar belde silahlar kimse bana gecipte bu yaptigin yanlis, gittigin yol yol degil demedi. Ama ne zaman ki ben Lise 2'nin sonlarinda bazi guzide insanlarla tanistim ve onlar bana Allah'i anlattilar, Peygamberimizi sav anlattilar. Ve o vakitten sonra icki sigara vb butun kotu seylerin dusmani oldum. O zamandan beri namazlarimi kilarim hamdolsun. Elimden geldigince de evrad yaparim. Ancak surekli gittigim dergahlardan ve Abiler diye adlandirilan Fethullah Gulen Hocaefendinin destekledigi o evlerde kaldim. Ve hayata bakis acim tamamen degisti. Bugun icin ve kendim icin yasiyorken artik baskalari icin yasamaya karar verdim. ve bu yuzden bir cok kisi bana manyakmisin sen diyordu. Icki sigara icerken manyak olmuyorduk. Ama gece gunduz Allah yolunda kosarken manyak oluyorduk. Neyse Sonunda Dinim ve Ulkem icin yurtdisina ciktim. 7 Yildir Tayland'da hem iyi bir Turk hemde iyi bir Musluman ornegi sergilemeye calisiyorum. Yani bir saat iki saatlik gostermelik degil. Bir omur boyu iyi bir ornek olarak yasam surdurmeye calisiyorum. Kendimi kotuleyisim de yaaa bak goruyormusun themaniac ne bicim adammis gibi dusunceler akla getirmesin. Hz. Omer ki Efendimiz sav "Benden sonra peygamber gelecek olsa bu Omer olurdu" demistir. Hz. Omer Eğer 'Tüm insanlar Cehenneme gidecek, sadece bir kişi Cennetlik olacak' dense, 'Acaba ben miyim' diye ümitlenirim. Şayet 'Bütün insanlar Cennete gidecek, sadece bir kişi Cehennemlik olacak' deseler, 'Acaba ben miyim' diye korkarım." demiştir. Yani biz ben iyiyim yaa Allah'da beni seviyor derken yukselisimiz durur ve zamanlada gerilemeye baslariz. Ama ben cok gunahkarim yaptigim iyilikler de cok az diye dusunen insanda surekli Allah rizasini soluklar ve her gittigi yerde bir iyilik, bir iyilik daha yapma gayreti icinde olur. Bende boyle olmaya gayret ediyorum. Yani Havf ve Reca arasinda bir cizgide gitmeye calisiyorum.

Sayın hocam, öncelikle prestij üyeliğiniz hayırlı uğurlu olsun. Benim size bir sorum olacak. Cevaplamanız beni mutlu eder.
Sayın Fethullah Gülen Hocaefendiye bakış açınızı merak ediyorum.
Değerli görüşlerinizi bizimle paylaşır mısınız?
Hayırlı geceler.

Ovetto kardesim. Sen Muhsin abiye sormussun ama icinde oldugum icin ben diyeyim biraz. Muhsin abi de musait oldugunda dusuncelerini yazar.
Benim kotu bir insandan suan ki halime gelisimin sebebi Fethullah Gulen Hocaefendidir. Bakiniz suanda benim cocugum olmak uzere ve Hocamdan isim istedim. Cocuguma isim koysun diye ama Amerikadaki arkadaslar bile onunla gorusemiyorlar. Cunku cok hasta. Ramazan ayini hasta olmasina ragmen oruclu gecirdi. Ve bakin Kurban gelecek ama hala toparlanamadi. Hocaefendiye bir suru evler arabalar esler isnad ediyorlar ama Hocaefendi bir kere bile evlenmemis, hicbir bayanla iliskisi olmamis. NEDEN? Cunku Hocaefendi dua etmis gencliginde Allah'im ben senin yolunda hizmet etmek istiyorum, bayanlar gibi meselelerle de mesgul olmadan sadece ve sadece seni dusunmek istiyorum. Bana oyle bir dert ver ki bana baska seyleri unuttursun ve sadece seni hatirlatsin. Bu duasi kabul olmustu. Bunu da en yakinindaki abilerden biliyoruz. 40yasina gelene kadar avret mahalinde yaralar vardi hocamizin. Ve bu yaralar yillarca iyilesmek bilmedi. Bizde boyle dua edelimmi diyenlere de hayir Allah'tan sabir diyelin, sebat dileyin dedi. Boyle dedi cunku ola ki bir arkadasimiz boyle dua eder Allah'da verir sonra da dayanamaz isyana girer. Neyse bu evlilik mevzuu bu sekilde. Simdi sorarsaniz Hocamiza niye evlenmediniz diye. Ne bileyim hic bos vakit olmadi ki evlilik evlat iyal dusuneyim diyecektir. Ve dost ortamlarinda nitekim diyor da.

NEREDEN GELIYOR BU DEGIRMENIN SUYU? diyenler var.
Ben Tayland'a ilk geldigim aylarda buraya Hocaefendinin yakini bir abi sohbete gelmisti. Buradaki esnaf ve ogretmen abilerden bir ulkedeki okullar icin yardim istedi. Himmet edelim bizde destek olalim dedi. Canim ciksin bende telefon alicam diye epeyce para biriktirmistim. Sonra baktim ki insanlarin durumlari cok kotu. Bazi abiler okulda ogretmenlik yapip para alamiyor. Gecimlerini saglamak icin okul sonralarinda taksicilik yapiyor pazarda meyve sebze satiyor yada insaatta iscilik yapip gecimlerini sagliyorlardi. Ve sadece Allah razisi icin Turk okullarinin acik kalmasi icin bu eza ve cefaya katlaniyorlardi. Bende elimdeki telefon parami ve cebimdeki tum parayi cikartip. Abi bunu da alin demistim. Ama ben ogrenci oldugum icin benden kabul etmediler. Sen buyudugunde yardim edersin delikanli dediler.
LAHMACUNCU ABI KIMDIR BILIRMISINIZ?
Abinin birisi seyyar lahmacuncu. Ve kendine aldigi bir arsasi var. O arsayi hizmeti tanidiktan sonra yine lahmacun satarak o arsa uzerine bir bina insaa ediyor 2 sene icinde. Ve orayi guzel bir yurt yapiyor ve anahtarini abilere teslim ediyor. Buyrun yurdunuz diyor. Ve abi yine kirada oturdugu evine donuyor.

AFRIKA'DA OKULLAR ACILACAK yardim edebilecek olanlariniz varsa yardimlarinizi bekliyoruz dedikten hemen sonra abinin ellerine kanli bir cift kupe geliyor. Abi saskin bu ne diyor. Ve arkadan ablamizin birisi diyor ki Afrikadaki okullara yapilan ilk yardim benim ki olsun dedim. Meger ablam abinin sozunu duyar duymaz, ilk veren ilk yardim eli uzatan olmak icin iki eliniz kulaklarina atmis ve cekip cikartmis onu kulaklarindan. AYNI HZ EBUBEKIR'IN HERSEYINI VERMESI, HZ OMER'IN MALININ BIR COGUNU VERMESI GIBI. VE ILKLERDEN OLMALARI GIBI

Peki ya sen themaniac derseniz. Ben bundan 4sene once ogrenciyken bana Tayland'da 5milyarlik is teklifi yapilmisti kabul etmedim. Ve yine uni bitmeden Turkiye'de 2.5milyar baslangic maasi olarak para teklif edildi ve makam teklif edildi ama ben kabul etmedim. Kezaa Avustralya'daki bir universiteden 5000$'lik burs verildi kabul etmedim. Ama Tayland'da kalip uc kurus denilebilecek bir paraya evet deyip kalip burada calistim. Yani bir cok kisinin sandigi gibi burada milyonlarca dolarlar donup biz yatlarda katlarda yasamiyoruz. Ben ogrenciykende param olmadigi icin ac kaldigim zamanlarida cok hatirlarim arkadaslar.

BU HIZMET ZORLUKLAR ICERISINDE BUNLARA ALLAH RIZASI ICIN DAYANIP, BU HIZMETE DESTEK VEREN ANADOLU INSANI SAYESINDE BU HALE GELDI.

Neyse simdilik bu kadar yeter. cok basinizi agritmim

muhsin iyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Maalesef aynen dediğiniz gibi oluyor. Hiç bir dua fayda etmiyor. Sadece, kısa bir süre yatışmış oluyor. Sonra daha yüzsüz bir şekilde geri geliyor.

Ama her şeyin bir başlangıç noktası var. Her şeyi başlatan bir şey. Belki de biraz da bu konu üzerine kafa yormak gerekir.

Teşekkür ediyorum yazınız için...
Elif Hanım, yazdıklarınızdan bu tür bir sıkıntı içerisinde olduğunuzu biraz ima etmişsiniz. biraz daha sıkıntılarınızı açarsanız inaşaallah yardımcı olmaya çalışacağız.

Ekleme: prestij üyeliğini verenlerden Allah razı olsun. Allah da onlara kulluğunda benzer makamlar versin inşaallah.

Ekleme: Ovetto türki cumhuriyetleri beş yıl boyunca dolaştık. kapılar açılınca ipsizi sapsızı buraya dolmuş. iş adamı kılığında. tek dertleri kadın peşinde koşmak olmuş. tek kadınla değil. yani iş pisliğe dönmüş. güya kimi evlenmiş dinimizde dörde kadar var diye. onlardan çocukları olunca tüymüş. hepsi de iman kuvveti ile imam nikahı ile yetinmişler. resmi nikah olmayınaca kadınlar da çocuklar da mağdur kalmış. yani devlet de bir şeyler yapamamış. son hükümetin biraz gayretleri var inkar edilmez. o da hak yemez müslümanları tika gibi kuruluşların başına getirmekle olmuş. yani fetullah hoca olmasaydı. koca millet uçkurcu diye yaftalanacaktı. inan gel gör buraları benim anlattıklarım milyarda bir değil. yani millet olarak rezil olduk. bizim şerefimizi kurtaran bir hoca efendinin okulları. orada yeni nesil yetiştiren bir avuç öğretmen. onlar da olmasa milletimizin prestiji gidecekti. yani oranın insanları yediden yetmişe hoca efendiye minnettarlar. hizmeti yapan o.
ben nakşiyim. ama şunu iyi biliyorum. herkes tarikata giremez. ağırdır. günlük ibadetler dışında zikir rabıta en az iki saatini alır. bunu herkes kaldıramaz. bak nakşiyim ama itiraf edeyim devir tarikat devri değil cemaat devri. bu bediüzzamanın sözü. bediüzzaman deyip geçme yüzyılda bir gelen irşat kutbu o. yani hoca efendinin yaptığı iş çağa uygun. güzel hizmetleri var. ne bileyim hep içimden Allahım beni de onların yaptığı hizmetlere kat, ismimi onlarla da yaz geliyor. yani yabancı ülkelere gitmeyenler bilmezler. bir Türk bayrağının havada dalgalanması bir yabancının Türkçe konuşması hangi Türkün göğsünü germez. tamam işin milliyetçilik cephesini bir tarafa bırakalım. fetullah hoca iman hizmeti yapıyor ve misyonu da bu. yani osmanlıdan beri daha doğrusu zamanında islam misyonu ile bir milletttik. biraz uzaklaştık. bu sefer içimizdeki insanlar ben Türküm sen Kürtsün diye birbirine girdiler. otuz senedir kardeş kan akıyor ve birileri bundan çıkar elde ediyorlar. bir türlü de durmuyor. demek ki insanlarımızın tekrar osmanlıdan gelen din misyonu ile kenetlenmesi ve hoca efendinin temsil ettiği yollarla dünyaya açılması bir nevi çağdaş yöntemlerle cihat etmesi tabii eğitim cihadı yapması gerekiyor. yani keşke on tane yüz tane böyle hoca efendi çıksa da islamı dünyaya yayma misyonunu temsil etse. milletimizi din kardeşliği ile birleştirse. işe bakacaksın elbette. bu işler için çeşitli politikalar antlaşmalar olabilir. bu var islamda. sen icaraata sonuçlara bakacaksın. tabbi niyete de. hoca efendinin ve bu insanların niyeti temiz Allahın izni ile. ben tabii onların cemaatinden değilim dedim. nakşiyim. sizler gibi uzağım. ama kalp gözümüz de kör değil. yani her şey de ortada. fetullah hoca bir anadolu hareketini temsil ediyor bir de osmanlının misyonuna sahip çıkmış. anadolu da zaten bunu istiyor. yoksa sıkıntıdan Kürt Türk diye birbirleri ile kavga ediyorlar insanlar.

T

themaniac

Misafir
Allah razi olsun muhsin abi. Bizim okullarimizi ve hizmetimizi destekliyor olmaniz beni sevindirdi. Cunku bazi insanlar bu hizmetin iman hizmeti degil de cepleri doldurma hizmeti olduguna inandirilmis. Halbuki bir gelseler buraya benim ogretmenlik yaptigim okula bile baksalar sadece bu isin nasil yurudugunu anlarlardi. Ben cok zaman gunduzleri okulda ogretmenlik aksamlarida sirtimda sira masa tasidim bir amele gibi cok is yaptim. hatta arkadaslarla aramizda espirisine full-time amelelik, bos zamanlarimizda da ogretmenlik yapiyoruz diyorduk. Ama disaridan bakan insana cok kolay geliyor disaridan laf atmasi. Yazik hem giybete hemde iftiraya giriyorlar ve kendilerine yazik ediyorlar.
Kurt-Turk meselesinde de su var. Bediuzzaman Said Nursi hazretleri Kurt'tu ama Hocaefendi Turk. bu da zaten hizmetin icinde Kurt Turk ayrimi yapilmamasi icin Allah'in verdigi bir gosterge sanirim.
Ustad diyor ya Allah'imiz bir, Peygamberimiz bir, Vatanimiz bir bir bir bir bine kadar bir. bu kadar birler varken niye kucucuk seyler icin birbirimizi kiriyor ve birbirimize dusmanlik ediyoruz. Yani halkimizin tamaminin destegini arkasina alsaydi hizmet suanda Ay'a cikmistik bakiyor olurduk acaba Allah'im burada iman hizmetini anlaticak kimseleri yaratmismi diye. Ama malesef bizim insanimiz bile bazen bizi anlamazken. Rabbim binlerce budiste brahmaniste ataiste bizi anlamayi nasip etti.

bu arada muhsin abi. Benim dedem naksidir. ve bende hizmete girmeden once naksibendi sivasli Eren hazretleri kolundaydim. Yurtdisinda cikmadan onceki son yilimida hizmet evlerinde ve dergahlarda gecirdim. Dergahta iken insan seytaniyla konusacak kadar bir anda amudi yukseliyor ve Allah cok farkli seyler lutfediyor. Ama hizmetin icinde ise Allah bu kadar acik belirtmiyor insanin mubarekligini falan. RABBIM BIR YERINDEN YA CEMAATINDEN YA TARIKATINDAN BIR SEKILDE BIZLERI ALLAH YOLUNDA TUTSUN VE SON NEFESI VERDIKTEN SONRA DAHI BIZLERI O YOLDAN AYIRMASIN INSALLAH

bu arada hocaefendi hakkinda bir konu actim muhsin abi isterseniz buradan okuyabilirsiniz: http://forum.iyinet.com/diger/180103-fethullah-gulen-hocaefendi-kimdir.html

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Hocam detaylı bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Açıklayıcı ve faydalı bir cevaptı. Onlardan olmayıpta objektif yorumlamanız takdire şayan.

Özel olmayacaksa, asıl mesleğiniz nedir? Cevap vermemekte özgürsünüz. Benimkisi sadece merak.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5