İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Shopping cart tavisyesi: magento mu cs-cart mı

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Arkadaşlar shopping cart tavisyesine ihtiyacım var.
Biraz araştırdım bu ikisi arasında kararsız kaldım: magento mu cs-cart mı?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Magento için yavaş ve karışık bir kodlama yapısına sahip diyorlar. Özellieştirme gibi değişiklikler yapmak zormuş. İyi tarafı da açık kod olması tabi.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
cs-kart öneririm sanırım şimdi veriyorlarmı bilmiyorum ama önceden sonsuzhost destek v.s de sunuyordu + temalar hazırlıyorlardı, magento için hiç böyle birşey duymadım açıkcası.

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
cs-cart shoppinge baktım şimdi güzel bir yazılıma benziyor. Admin panelinde gelişmiş seçenekleri çok.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
CS-Cart satışlarımız www.cs-cart.com.tr adresimiz üzerinden devam etmektedir www.cs-cart.com.tr üzerinden detaylı bilgi ve demoya ulaşabilir her türlü satış öncesi sorularınız için bilgi [ at ] cs-cart.com.tr MSN adresimizden mesai saatleri içerisinde bize ulaşabilirsiniz.

1) CS-Cart lisanslı alındığında %100 açık kaynak kodlu verilmesi sebebi ile üzerinde yapacağınız her türlü geliştirmeye açık bir script.

2) Son derece anlaşılır, sade ve gördükçe vay be ne kadar zekiler dedirten kodlama teknikleri var.

3) Çok zorlanmadan anlayabileceğiniz modül yapısı sayesinde her amaca yönelik modüller yazabilirsiniz.

4) Tüm dosyaların, fonksiyonların amaca uygun dosyalarda, klasörlerde toplanmasıda aradıklarınızı bulmada size çok kolaylık sağlıyor. (örneğin sepet sayfasında kullanılan tüm fonksiyonların \core\fn.cart.php dosyasında toplanması gibi)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
cs-cart aldık ancak çok memnun kaldım diyemem.
Özellikle skinleri çok demode.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Magentoyu da deneyeceğim Turgay
Kurunca feedback veririm.

hidonet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Magento için yavaş ve karışık bir kodlama yapısına sahip diyorlar. Özellieştirme gibi değişiklikler yapmak zormuş. İyi tarafı da açık kod olması tabi.

Yavaş olduğu doğru ama özelleştirme yapmak bilen için çok kolay ve çok fazla yöntemi var. Mesela sitede 1 kutu çıkartmak için 5 tane yol biliyorum ;)
Yavaşlık meselesi de halledilemeyen bişey değil. Şu an bir sitede ortalama 1-2 saniyede açılıyor sayfalar. Bu yavaşsa bişey diyemem...

ve

Sanal pos için de http://www.magentosanalpos.com ( reklam da yapalım )

hidonet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yavaş olduğu doğru ama özelleştirme yapmak bilen için çok kolay ve çok fazla yöntemi var. Mesela sitede 1 kutu çıkartmak için 5 tane yol biliyorum ;)
Yavaşlık meselesi de halledilemeyen bişey değil. Şu an bir sitede ortalama 1-2 saniyede açılıyor sayfalar. Bu yavaşsa bişey diyemem...

ve

Sanal pos için de http://www.magentosanalpos.com ( reklam da yapalım )

Edit: Yavaşlık meselesi artık tarihe karıştı desek yeridir.. Başka yazılımlarda hayal bile edilmeyen yöntemlerle magento o işi de halletti...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5