İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

shoutbox nasıl kurulur?

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Merhab arkadaşlar,
smf de shoutbox nasıl kurulur. Acemi oldugumdan dolayı nasıl eklenti kuruluyor bilmiyorum.

Gecen gün kurmaya çalıştım forum uctu forumu tekrar yüklemek zorunda kaldım. Anlatırsanız çok sevinirim.

Teşekkurler

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
smf için en üstte üyeler mesaj yazar diger üyelerde mesajları görür. Chat gibi ama daha önce yazılanlarda gözüküyor.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
nasıl kuralacagını bilmedigimden dolayı kuramıyorum :(
En son denememde sitem göçtü :(

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
hayalet77 hangi dosyaların nereye atılacagını bilmiyorum. forum üzerinden yüklemeye kalktım bunu denedigimde forum göçtü.

hayalet77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnceleyip sana bilgi vereceğim.

Mod kurmayı biliyormusunuz?

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Mod: Ultimate ShoutBox 1.40
Yazan: Grudge
Çeviren: Elmacik
Açıklama: Sitenizde o anda üye olan kullanıcıların aktif olarak mesajlaşabileceği bir alan yaratır.
URL: http://mods.simplemachines.org/index.php?mod=22
Uyumluluk: 1.0.5, 1.0.6, 1.0.7, 1.1 RC1, 1.1 RC2, 1.1 RC3, 1.1, 1.1.1, 1.1.2
Türkçesi: Ekte Önce shout_v1[1].40.tar Dosyasını Kurun Daha Sonra Shout_TR.zip isimli dosyayı da kurun.
Kullanım: Sohbet kutusunu nerede görünsün istiyorsanız, dosyanızda oraya şunu ekleyin:

Kod:
if (function_exists('smfshout'))
smfshout();
Örnek veriyorum eğer butonlardan sonra çıksın istiyorsanız, index.template.php dosyasında,

Kod:
template_menu();
şunu arayın: ve de verdiğim kodu bundan hemen sonraya ekleyin.

Not:
- Bu Ultimate Shoutbox'un son sürümü olup, nette çok bahsedilen açık kapatılmıştır, güvenlik ile ilgili hiçbir kaygınız olmasın.

hayalet77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neyse ben yinede anlatayım modları nasıl kuracağını. İlk önce Bu Linkten shout_v1.40.tar.gz dosyasını indir. Daha sonra forumun admin paneline girip sol Menüde Forum Kontrolleri adlı başlığın altında Paketler sekmesini tıklayın. Paket Yönetimi diye bir menü açılacaktır. Hemen altında menüler var o menülerin içinde Paket Yükle sekmesini tıkla Gözatla shout_v1.40.tar.gz dosyasını bilgisayarının neresine indirmişsen indirdiğin yerinin yolunu gösterip ekle hemen altta YÜKLE botunu var ordan yükle. Daha sonra PAKET YÜKLE sekmesinin hemen solunda MEVCUT PAKETLER var onu tıkla ve orda paketin adını zaten görürsün. Paketin hemen sonunda Uygula Kaldır Sil botunları mevcut. UYGULA botununu tıkladığınızda oaketiniz yüklenmiş olacaktır.Daha sonra ftpye bağlanıp Themes Klasörünün içinde Default ise templateniz Defaultun içine girin ve index.template.php dosyasında,
şunu arayın: template_menu(); ve de verdiğim kodu bundan hemen sonraya ekleyin.
NOT: Farklı bir template dosyası kullanıyorsanız kullandığınız templata dosyasının içine girip aynı uygulamayı gerçekleştirin. Saygılar...

Killa_HaKan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
shoutbox kurmanizi tavsiye ettmem,
nedeni ise cok acigi var heklenme tehlikesi olur.

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
aslında bu tarz eklentilerin açıksızını da kursan heking konusunda heyecanlı olan Türk gençliği sırf acaba bu hek kodu şu sitede çalışırmı diye üye oluyorlar

vbkrulur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
shoutcast sadece kendi smf orjinal temasında görülüyor diğer temalarda çıkmıyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5