İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SHOUTCAST sorunu (bu işi bilenler lütfen)

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar arkadaşlar

Shotcast radyomda arada bir kesinti olmaya başlamıştı, bağlantı kopuyor yeniden bağlanıyordu. Ne yapsam çözülmedi. Artık en sonu port değiştim shoutcastın. Yalnız bu sefer de olan şu :

Shell'den ./sc_serv deyip başlatıyorum, normal başlıyor yayın bağlanıyor herşey iyi, ama tabi ki konsolu yani shelli kapatmak gerekiyor işin bitince, kapattığım anda da anında sc_serv bağlantıdan düşüyor. Sonre yeniden shelle girip başlatmak gerekiyor. Bu böyle sürüp gidiyor, ne oldu ki böyle oldu anlayamaıyorum. Eski porta da getirdim ama yine aynı sorun devam ediyor. Ne yapmam lazım acil yardım lütfen bilenlerden.

Saygılar

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
# nohup ./sc_serv sc_serv.conf &
şeklinde başlattığında prosesi arkaplana atar ve senin SSH pencerenden bağımsız çalışır.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
# nohup ./sc_serv sc_serv.conf &
şeklinde başlattığında prosesi arkaplana atar ve senin SSH pencerenden bağımsız çalışır.
nohup ./sc_serv sc_serv.conf & ile de çalıştırdım aşağıdaki ekran çıktı :

PHP:
[email protected] [~/radyo]# nohup ./sc_serv sc_serv.conf &
[1] 6253
[email protected] [~/radyo]# nohup: appending output to `nohup.out'

ve sc_serv çalışmaya başladı, winamptan yine yayını alabildim. Ama konsolu yani shelli x deyip kapatma yerinden kapattığımda yine anında kesildi shoutcast

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Yeniden girip
# ps aux | grep sc_serv
çıktısını pasteler misin?

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada Benim şu an kullandığım shoutcast-1-9-5 , baktım bu bu sorunu çözemiycem shoutcast-1-9-8 i indirdim radio.xes-666.de/fileadmin/download/shoutcast-1-9-8-linux-glibc6.tar.gz adresinden

sonra icin sc_serv.conf dosyasini açıp:

pico sc_serv.conf

MaxUser=32 // Radyoyu maximum kac kisinin dinleyebileceginin ayari.
Password=Sifre // Radyoya yayin icin baglanilacak sifre.
PortBase=Port // Radyo dinlenmesi icin baglanilacak port.
DestIP=ip // Radyo dinlenmesi icin baglanilacak ip.

vs.. gibi ayarları yaptım. ./sc_serv dediğim zaman access denied yani yetki yok hatası vermişti sc_serv dosyasına 777 verdim ve tekrar denedim ve sc_serv çalıştı. Yalnız çalışıyor gözükmesine rağmen ben winamp'tan bağlantı sağlayamıyorum. Her ayarı aynı, eski Shoutcast'a bağlanıyor, ama aynı ayarlarda bu 1.9.8 'e bağlanmıyor. Neden acaba

Yoksa son versiyon olarak 1.9.8 'i de kurdum yoksa ama bu şekilde oldu o da, onun için varmı acaba bir çözüm öneriniz?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Versiyon farkından dolayı böyle birşey olmaz. Hatta programla bile alakası yok, prosesi arkaplana attığında (& ile) shell penceresinden bağımsız olarak çalışır. Shoutcast veya başka birşey.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
İlk verdiğim komutu yazdığında sana yeniden komut satırını verdi mi boş. exit yazıp çıkmayı dene bakalım X e basacağına. Sanmıyorum gerçi bir fark olacağını. Komutu tam yazıyor musun sonundaki & karakter ile beraber.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlk verdiğim komutu yazdığında sana yeniden komut satırını verdi mi boş. exit yazıp çıkmayı dene bakalım X e basacağına. Sanmıyorum gerçi bir fark olacağını. Komutu tam yazıyor musun sonundaki & karakter ile beraber.
evet tam yazıyorum nohup ./sc_serv sc_serv.conf & şeklinde.

Komut satırı vermiyor. Ben bi gece yarısı servera bi restart atayım komple, inşallah düzelir, bi de öyle deneyim

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Demek ki bu artık bayağı bi bozulmuş. 1.9.8 indirmiştim başka bir adresten ama olmamıştı o, hata veriyordu. Shoutcast.com 'un kendi sitesinden indirdim http://www.shoutcast.com/download/files.phtml her zaman official site en garantilisi.

Burdan indirip kurdum, çok şükür Allah'ıma yine sorunsuz eskisi gibi çalıştı. Hem de en son sürüm daha sorunsuz olur inşallah. Cevaplar ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5