İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

showtv altında istanbul.netın haksız kazancı

404

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gün itibariyle yaklasık 1 aydan uzun süredir
http://showtv.com.tr
adresıne gırıldıgınde dns oyunlarıyla istanbul.net e yonlendırılen ve bundan haksız kazanç sağlayan magnet'i şikayet ettim.
Evet bende ilk defa farkettım dedi bilgi işlem yetkilisi.

sizinde bu tür oyunlarla gelişmeye calısan haksız rekabetcıleri gördüğünüz anda şikayette bulunmanızı rica ediyorum.

n0tepad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşım showtvye kendilerini mi şikayet ettin yoksa .. ?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
bunun neresi haksız kazanç tam anlayamadım dediğinizi? showtv isterse sitesini yönlendiremez mi ?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
iyide adamalr tıklama başı reklam vs.. gibi rekalm vermiyorki belki farklı bir analşma yapmış olamazmı..

bende haksız kazaç diye bişi görmedim ben

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"www" yazmayan kullanıcılar için düşünülmüş güzel bir yöntem.
Peki teknik olarak nasıl böyle bişey yapılabilir?

404

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sunucu altından alicengiz oyunları ceviriliyor.
www siz dnslerı kendı sıtelerıne yonlendırtmısler aynı sunucudan.
istanbul.net ' i onlara şikayet ettim.
hayır kendılerı yapmış olamazlar zira ; aradıgımda bilgi işlem sorumlusu bana sımdı farkına vardıklarını soyledı ve bildirimim için çok teşekkür etti.
haksız kazançtan kastım sunucu altında showtv yı kendılerı gıbı gosterıp bundan kendılerıne karşılıksız büyük bir kullanıcı potansıyelı yaratıyorlar.
sizden de bu kıvamdaki tesadüflere aynı sağduyuyu göstermenizi istiyorum.

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sunucu altından alicengiz oyunları ceviriliyor.
www siz dnslerı kendı sıtelerıne yonlendırtmısler aynı sunucudan.
istanbul.net ' i onlara şikayet ettim.
hayır kendılerı yapmış olamazlar zira ; aradıgımda bilgi işlem sorumlusu bana sımdı farkına vardıklarını soyledı ve bildirimim için çok teşekkür etti.
haksız kazançtan kastım sunucu altında showtv yı kendılerı gıbı gosterıp bundan kendılerıne karşılıksız büyük bir kullanıcı potansıyelı yaratıyorlar.
sizden de bu kıvamdaki tesadüflere aynı sağduyuyu göstermenizi istiyorum.
Arkadaşlık sitesi işi pek tutmadı demekki, otobüslerde, sitelerde heryerde reklam yaptıkları halde bi türlü gözleri doymadı.

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlık sitesi tutmadı değil . Arkadaşlık sitelerine her zaman reklam gerekir çünkü üyeleri onların reklamını yapmaz . Hatta o arkadaşlık sitesine takıldıklarını çevrelerinden saklarlar . Bunun için arkadaşlık sitesi olanların tek yapması gereken durmadan reklam vermek yada bir şekilde sitelerine yeni girişleri sağlamak . Olayın içyüzünü bilemiyoruz o konuda yorum yapamıyacağım . Bu sanalda dönmeyen dolap yok .

404

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sikayet uzerıne yayımı bugun durdurulmuş.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu uyanıklığı bir firma bir kaç ilin (valiliğin) sitesinde yapıyordu (www olmadan girdiğinizde firmanın sitesine gidiyordunuz), daha sonra düzeltilmişti. Buna iş ahlakının olmaması denir sanırım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5