İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Showtvnet'de Adsenseye katilmis:))

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
girsinler hepsi girsin boylece daha kaliteli ve parali reklamlar yayinlanir
guzel bir gelisme

G

guajira

Misafir
silenceofdarkness' Alıntı:
show tv giriyorsa yarin diger kanallarda girer büyük sitelerde girer belki mynet bile adsense girer ama bu işten en karli google cıkar internet reklamciligi daha da büyür gibi geliyor bana

Bence çok faydalı oldu arkdaşlar. Biraz mantık yürütürsek Show TV den etkilenen diğer büyük TV kanalları ya da değişik türden firmalarda Adsense kullanmaya başlayabilir. Bunun sonucunda Hedef kitlesini genişletmek isteyen Reklamverenler artar. E tabi bu da fiyatlara yansır. Dolayısıyla da biz de kazançlı çıkarız.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yabancı bazı sitelerde de bu sorun var. adsense koyunca kaliteyi kaybedeceklerini düşünüyorlar. biz biraz adsense'i sahiplendik mi nedir. :) biraz "underground" kalsın istiyoruz heralde.

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Komik olmayın.Neden kazanmasınmış... Show TV ya. Hiç mi işletme, şirket vb. konularda bir portföyünüz yok.

S

SILAM

Misafir
kimse kazanmasin demedi..sadece bagzilarimiza komik,bagzilarimiza ilginc geldi..kimse superonlinenin adsensesine ses cikarmadi cunku zaten bildik bileli bin bir cesit reklam yayinliyordu..showtv biz tv kanali bildik oyle tanidik..adsense gibi kucuk oran veren bir reklama girmesi herkesi sasirtti cunku kendi dizi ve icerik reklamindan baska reklami yoktu yillarca..yakinda tv kanalinada verir adsenseyi :p

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
valla kötü bir şey degil bence show tv bu reklamalardan cok iyi bir para kazancagına eminim ve bu işten show tv patronun haberi oldugunu snamıyorum onun sadece aylık gelri gidere baktıgını düşünüyorum her bölüm için bir departman var ve bu departmanalrd müdür var şefler var bunalrın izli oldugu için alamsı normal ve bu gelir tabiki vergilendirip belgeleniyor yani buda show tv baya kazanç olur diyorum bazı arkadaşalrın dediği gibi buradan alacagı para ile baya iş parası ödenir show tv kim bilir kaç elemanı var çalışan..

ragiax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Permission' Alıntı:
valla kötü bir şey degil bence show tv bu reklamalardan cok iyi bir para kazancagına eminim ve bu işten show tv patronun haberi oldugunu snamıyorum onun sadece aylık gelri gidere baktıgını düşünüyorum her bölüm için bir departman var ve bu departmanalrd müdür var şefler var bunalrın izli oldugu için alamsı normal ve bu gelir tabiki vergilendirip belgeleniyor yani buda show tv baya kazanç olur diyorum bazı arkadaşalrın dediği gibi buradan alacagı para ile baya iş parası ödenir show tv kim bilir kaç elemanı var çalışan..
Aynen katılıyorum. Show Tv iyi para kazanır. Ama en son girdiğimde reklamları göremedim.

E

emremer

Misafir
uzun bir zamandır itiraf.com da iç sayflarında AdSense kullanıyor.
http://www.itiraf.com/default.asp?p=3

aslında bu biraz da tenezzül olayının, büyük sitelerce reklam vereceklere yapıldığının göstergesi bence.
enaz 1000 cpm satarım ve 1 cpm 4$ mantığı ile (enaz 4000$) hareket ediyorlardı ve tabiki daha az sayıda reklam alabiliyorladı. AdSense ile, kendilerine göre daha büyük bir şirket olan google la anlaşmış oldukları için (-biz küçük firmalara tenezzül etmeyiz-) hem de güzel para kazanabildikleri için Adsense onlara da cazip gelmeye başladı.

//herkesin 4000$ verip büyük sitelere reklam veremezken, cüzdananina göre reklam verip, bu sitelerde de reklamının gösterile(bile)cek olması işin farklı ve güzel bir boyutu.

B

By-e

Misafir
Konuya yaklaşımlar gerçekten ilginç. Türkiye'nin kendi iç reklamlarından alacağı paralar bize ne kâr sağlarki ? Kasadan çıkıyor yine kasaya giriyor :) Showtvnet Türkiyeye döviz girsin diye yapamazmı ? bence mynet ve ona benzer sitelerde yapsa Türkiye'ye bir nevide olsa yardım etmiş olurlar. Bundan sadece onlar değil "sen , ben , biz" de yararlanırız. Elimizde böyle bir fırsat varken neden değerlendirmeyelim.

Arkadaşlar aslında kendi içimizde bu tür reklamları tıklama konseyi yapmamız lazım :) Her gün her birimiz çok az bi zamanımızı bu tür reklamlara tıklamakla geçirsek çok güzel olur :)

SeRSeRy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence Showtv ile alakali değil siteyi tasarlayanlardan birinin hesabi olabilir...

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ya çok komik,
çok popüler web sayfaları bile reklam alır ve koyar.
+ show tv, star tv, atv vs vs vs
sabah, hürriyet, milliyet vs vs vs
bunlar ticaretlerini reklam üzerinden yürüten firmalardır.

TV ların reklam almadan paralı uydu alıcılar ile yayın yapmasını hepiniz biliyorsunuz ve hanginizde bu paralı yayınları alıp seyrediyor. niye zorla reklam seyretmek zorunda kalıyorsunuz.

"seyrediyorsanız bedelini ödemek zorundasınız."

"kullanıyorsanız bedelini ödemek zorundasınız."

TV, radyo, gazete, dergi her türlü yayın araçları aldıkları reklamla yaşayabilirler. Reklam almadan yaşaya bilecek her hangi bir yayın organı sadece zevk için olabilir.

FB tv, BJK TV vs . tabii bunlarda reklam varmı bende bilmiyorum belki vardır.

reklam alması çok normal,
+ daha öncedende reklam vardı yeni bir şey değil.
google reklam sistemi kullanması sadece yeni bir olay.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
SeRSeRy' Alıntı:
Bence Showtv ile alakali değil siteyi tasarlayanlardan birinin hesabi olabilir...

böyle bir şeyin olmasım imkansız bir şey showtvnet.com gibi bir sitenin yapımcısın diye kafana göre bişi eklemek gibi bir şey yok bu site ile ilgili mutlaka bilgi işlem müdür vardır ve onalrın izni ile tabi faturalandırılmak üser şirket adına hesaba gacer bu paralar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5