İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Showtvnet'de Adsenseye katilmis:))

S

SILAM

Misafir
sanirim fazla kazanamiyor tv islerinden adsenseden para kazanip calisanlarina maas odeyecek:))ilk gorunce cok sasirdim..turkiyenin en buyuk tv kanali bile google adsenseye katilmis..biz kucuk siteler ne yapsin::))))) :D
http://www.showtvnet.com/ ana sayfada is giyim reklami ne kazandirir bilemem ama ic sayfalarda reklam promosyon reklamlarindan iyi alacaga benziyor..

M

muzikportal

Misafir
:) gülüyorum bende fakat bi yönden iyi olabilir. Türkiye'de showtv nin içeriğine bakıp ona göre reklam verenler çıkabilir. Birbirleriyle yarışıp fiyatta artabilir. Neden olmasın bizimde içeriğimiz belki birgün showtv gibi olur dimi. Belki bizde bundan payımızı alırız.

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
insan bir renk uyumu birşey yapar. koskoca show tv almış default reklam kodunu koymuş.

bu gibi siteler AdSense Premium hizmeti alıyorlar. (AdSense Premium hizmeti eğer siteniz aylık 5 milyondan fazla arama sorgusu veya 10 milyondan fazla içerik sayfası gösterimine ulaşıyorsa mevcuttur.)

çok iyi kazandıklarına eminim... dünyanın en büyük 1.000 sitesinin içindeydi son hatırladığım. ama gene de affiliate sistemi koymamalıydı koskoca show tv. ne reklamı çıkacağı belli olmaz. biliyorsunuz ki Türk TV kanalları Avrupa`daki en büyük kanallar arasında.

M

mavidusler

Misafir
Bence gayet normal. Ben host sitelerinde bile rastlıyorum google reklamlarına. Asıl onlar komik :) Herhalde server masraflarını ordan karşılayıp fiyatları aşağıya çekiyorlar :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Niye komik olsunki?, para kazanmanin neresi komik.
Boyle bir imkan varken kullanmayanlar laf soylemek lazim.

G

GOmaster

Misafir
iyinetadmin' Alıntı:
Niye komik olsunki?, para kazanmanin neresi komik.
Boyle bir imkan varken kullanmayanlar laf soylemek lazim.

birinci cumlene kat1l1r1m
ama 1k1nc1 cumlene kat1lmam
ornegin
yenibir.com
imkan1 var ama site içeriginin kalitesini düserecegi icin adsense kullanmazlar...

ki adsenseden 1k$ alacaklar dielim
1k$ l1k egitim bonusu siteden dagitsalar
daha cok icerik yapm1s olurlar...

S

SILAM

Misafir
adsenseye okadar onem verilmiski sitede,butun icerik sayfalarindaki kendi tanitim bannerleri kaldirilmis en ust ve sag tarafa boydan boya 2 lik,4luk reklamlar yerlestirilmis..bence birakin 3-5 iscinin maasi rahatlikla 150 iscinin maasini karsilayacak kadar kazanabilecegine inaniyorum..ozellikle yurt disinda yasayanlar (ben) dahil turk tv izlemek icin gunde en az 150 kere shownet'e giriyorum:) elbette 1 reklam goze carpip tiklanir..demin 1 reklam feci ilgimi cekti ama tiklamadim :p bir ara chat sayfalari vardi goruyordum yuzlerce kisi onlineydi halada suan show tv ye girenin haddi hesabi yoktur..ucuk bir rakamla cekleri gelir eminim..show tv patronu buna tenezzul ettimi bilemem ama acaba site editor(leri)mi akil ettide ekledi diyorum:)))))

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
SILAM' Alıntı:
adsenseye okadar onem verilmiski sitede,butun icerik sayfalarindaki kendi tanitim bannerleri kaldirilmis en ust ve sag tarafa boydan boya 2 lik,4luk reklamlar yerlestirilmis..bence birakin 3-5 iscinin maasi rahatlikla 150 iscinin maasini karsilayacak kadar kazanabilecegine inaniyorum..ozellikle yurt disinda yasayanlar (ben) dahil turk tv izlemek icin gunde en az 150 kere shownet'e giriyorum:) elbette 1 reklam goze carpip tiklanir..demin 1 reklam feci ilgimi cekti ama tiklamadim :p bir ara chat sayfalari vardi goruyordum yuzlerce kisi onlineydi halada suan show tv ye girenin haddi hesabi yoktur..ucuk bir rakamla cekleri gelir eminim..show tv patronu buna tenezzul ettimi bilemem ama acaba site editor(leri)mi akil ettide ekledi diyorum:)))))

Konuya yaklasimin cok ilginc, hani zenginin parasi zugurtun cenesini yorar cinsten.
Hele "tenezzul ettimi" kelimesi cok cok ilginc.
Yani oyle bir hava yaratmaya calismissin ki, sanki showtv sitesine adsense koyarak prestij kaybetmis (prestij her nasil oluyorsa).
Yasal yollardan olduktan sonra para kazanmak ne size ne de onlara birsey kaybettirmez, bilakis kazandirir. Herkesin kazanci kendine...

S

SILAM

Misafir
ne zaman birsey yazsam hep
Konuya yaklasimin cok ilginc,
kelimesi ile baslamaniza alistim:)) baska arkadaslarin gozunde showtv net ne derece buyuk bilmem ama benim gozumde cok buyuk bir sirket/sektor adi herneyse isde birsey..o yuzden adsensenin tiklama basina 1$ verecegi paraya tenezzul etmesi beni sasirttigi dogru..neyse iyi kazanclar dilerim ulkemin tv sine..

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
show tv giriyorsa yarin diger kanallarda girer büyük sitelerde girer belki mynet bile adsense girer ama bu işten en karli google cıkar internet reklamciligi daha da büyür gibi geliyor bana

~Aykut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sahsen o sıklıkda ziyaret edilen bir sitem olsun.
marka olmasam bile eklemem.

herşey para degil arkadaşlar

C

constantine

Misafir
Bence showtv ye reklam vermek yakışırdı. Reklam almak hiç yakışmamış. Bende diyorum son zamanlarda neden google reklamları azaldı. Showtv hepsini silip götürüyor maşallah.

S

SaveTargetUs

Misafir
ihtiyaç meselesi arkadaşlar. ihtiyacı olmasa zaten yayınlamaz :) şirket batmak üzere reklamlarla ayakta kalacak.

o yuzden adsensenin tiklama basina 1$ verecegi paraya tenezzul etmesi beni sasirttigi dogrusu demişsiniz. Bizde damlaya damlaya göl oluyor. Burada deniz olur. ilk bakışta birşey değil dersiniz ama deli para kaldırır bu site. ben ilk defa merak edip girdim web sayfasına. önceden chat serverına bi iki reklam için girmiştim :)

doganli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
~Aykut' Alıntı:
sahsen o sıklıkda ziyaret edilen bir sitem olsun.
marka olmasam bile eklemem.

herşey para degil arkadaşlar

o sitenin masrafı senden çıksa aynı şeyi dermiydin çok merak ediyorum ?

bu hepimizi için ilk etapta kötü çünkü kalite türkçe reklamları süpürür ama ileride mynette girer başkasıda girer ( superonline çoktan girmişti kimse fark etmedi ) buda bu piyasayı hareketlendirir. Yıllardır webdeb geçinen adamlara adsense deyince durup bakıyorlar !

M

M@l@tyasporlu

Misafir
valla ben bu show tvye hayranım.. herşeyden para kazanmaya çalışıyorlar :d

T

tariksucu

Misafir
arkadaşlar, medya kuruluşlarının en önemli kazançları nerden? reklamdan di mi? onun için kurulmuyor mu tv ler, radyolar? benim kanalım olsa dünya kadar kazandırsa ve adsense ten bir şey kazanmasam yine de koyardım, burada şaşırtan ise reklamlar biraz sırıtmış ve 3 kuruşluk sitelerdeki reklamlar gibi duruyor. bence şaşkınlığınız ordan geliyor. superonline de arama hizmetini google üzerinden vermiyormu? ona niye şaşırmadınız?

M

malumu ilam

Misafir
Bence gayet mantikli bir karar, gec bile kalinmisti.

ShowTV önemli TV kanallarindan biriyse, internet sitesi cok kullanici ceken bir siteyse reklam almasi dogal. Ayrica calistigi reklam sirketi artik alaninda en iyilerden biri olma yolunda olan Google. Iki büyük sirketin beraber calismasi garip degil.

Bu durumun Türk sitelerine olumsuz etkisi ilk baslarda olur belki. Ancak sonradan talebe oranla arz da artacak ve reklamlar fazlalasacaktir.

Aksam Gazetesi zaten Google reklami kullaniyor. Sabah'ta da Google'in arama motoru var. Diger medya organlari da yavas yavas takip ederler ShowTV'yi.

Ben bunu gayet olumlu ve örnek olmasi gereken bir gelisme olarak görüyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5