İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Şifre Çaldırma ve Banlanma Cezası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bundan 1,5 ay once basıma bır olay gelmıstı zaten forumda da yazmıstık.
Trjoan yemıstım ve sıfrelerım calınmıstı.

Gereklı ıslmelerı yaptım ,cogunu hallettım ve ıyınet foruma gırdım gecenın bır yarısı son mesajlara bakayım derken kendı mesajımı gordum halbukı ben acmamıstım.Baktım iyinet sıfremde calınmıs SELİM61 nıcklı moderatore pm attım hemen sıfrem calındıgından dolayı trojan koymuslar kaldırırmısınız hemen bende sıfrelrımı degıstırıyorum dıye

2 dakıka sonra gelen msj da trojan dagıtmaktan dolayı banlandınız 1ay yazıyordu.
Arkadaslarım aracalıgıyla durumu tekrar anlatım Selım61'e ancak hesap sıfresı caldırmanın cezasnın 1 yıl oldugunu ama onun lutfedıp 1 ay yaptıgını soylemıs.

Bu durumu 3 -4 kere Admin'de ılettım maalesef cevap alamadım.

Bıkaç Sorum Olacak
*Şifre Çaldırmanın Cezası Nerde 1 Yıl Yazıyor

*Ben sorun olur olmaz haber ederek ustume dusenı yapmama ragmen banlanmamdakı amac nedır?

*Seli61 msnde kayıtlı olmasına ve görüşmemıze ragmen o geceden sonra offlıne oldun nedenı nedır?

*İlk kez mi Mod oluyorsun ve banlanmanın nasıl bısey oldugunu hıssetmek ıcın mı banladın?

*Mahkemelerde bıle savunma alınırken savunmamı dınlememek ıstemendekı neden nedır?

*Yıne banlayan arkadas bu sorunu Modların bolumunde tartısmıs ve dıger modlarda cezayı onaylamıs (olayın dogrulugunu merak edıyorum)

Yukardakı olaylara verılen ban cezası hakkanıyete ne kadar uygun?
Daha çok şey yazarım da yazmaya değmez.

iyinet forumun nerye gittiği belli oluyor,zaten üyeliğin serbert bırakılmasıyla iyice belli oldu.

Görüldüğü gibi isteyen istediği gibi at koşturabilıyormus , kalite ,adalet , saygı maalesef iyinette yok olmaya başlayalı uzun zaman olmustu bunu bende yaşayınca daha ıyı anladım

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
AlwaysFc hiçkimseyi kendi görüşüm doğrultusunda banlamadım.
Moderatör forumuna anında konuyu açtım, sorunu ve bana gelen pm in capsini attım.
Mod lardan birisi virüsü yedi, virüs nod,avast,norton u geçiyor sadece güncel kaspersky e yakalanıyor.
Herkesin görüşünü istedim, süresiz banlanman talep edildi.Ben seni 1 ay banladım.Şimdi anlıyorumki hatalıymışım.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Konu moderatörlere bildirildi, moderatorler alınan aksiyonu onayladı. Dikkatli olacaksınız şifrenizi çaldırmayacaksınız. Biz sizin güvenilirliğinize dayanarak burada bişeyleri download ediyor veya etmiyoruz. Kimsenin basina ayni seylerin gelmesini istemeyeceginizi biliyoruz ancak ceza uygulamamiz şarttı ve bencede yapıldı. Aksi halde sayenizde şifresi çalınan diğer userların hakkını ödeyecekmiydiniz?

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Bıkaç Sorum Olacak
*Şifre Çaldırmanın Cezası Nerde 1 Yıl Yazıyor
Herşey yazılı olacak diye bir kural yok, bazı şeyler yorum meselesidir.Bu Anayasada da böyledir.
*Ben sorun olur olmaz haber ederek ustume dusenı yapmama ragmen banlanmamdakı amac nedır?
Üstünüze düşeni yaptığınızdan eminmisiniz? virüsü yiyen arkadaşlarıda kurtardınızmı virüsten?
*Seli61 msnde kayıtlı olmasına ve görüşmemıze ragmen o geceden sonra offlıne oldun nedenı nedır?
Msn muhabbetlerini pek sevmiyorum ve pek online olmuyorum.
*İlk kez mi Mod oluyorsun ve banlanmanın nasıl bısey oldugunu hıssetmek ıcın mı banladın?
İlk kez mod olduğum doğru ve burada olmasının kıymetini ve değerinin farkındayım.Elimden geldiğince dürüst olmaya ve hakkını vermeye çalışıyorum.
*Mahkemelerde bıle savunma alınırken savunmamı dınlememek ıstemendekı neden nedır?
Forumdaki userların güvenliğini korumak zorundayız.1 konu bi kaç kişiye virüs yediriyorsa ikincisi bi o kadar kişiye virüs yedirir.O an şifrenizi değiştirmeniz bir anlam taşımıyordu, virüs yemişsiniz tekrar çalınabilirdi.
*Yıne banlayan arkadas bu sorunu Modların bolumunde tartısmıs ve dıger modlarda cezayı onaylamıs (olayın dogrulugunu merak edıyorum)
Cevabını Lio verdi sanırım
Diğer mesajlarda kızgınlık haliyle yazıldığı belli.
Iyinet in çizgisi hep belirlidir ve değişmedi,değişmiyor,değişmeyecek.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
@selim61 , Kişi şifresini geri alıp böyle bir mağduriyet olduğunu belirtmesine rağmen 1 aylık ban veya süresiz ban gibi bir eylem neden gerçekleşiyor. Aynı zamanda bu ve bunun gibi durumlar daha öncede forumda rastlanmıştı.

A kişisi siteye üye oluyor , üye olurken web sitesini yazıyor.Web sitesini kendi kodlamasına rağmen sitede trojan rastlanıyor. Kişi banlandı durum ögrenilince banı geri açıldı.

Burada kişinin durumu belirtmesine rağmen kişiye sorgusuz ban atmak. Kişinin 2006 dan bu yana yaptığı en ufak yardıma bile hakarettir.

Herkes kendi güvenliğinden sorumludur. Mod. Arkadaşın virüs yemesinin bedeli mağdur olan kişiyi tekrar mağdur ederek uzaklaştırmak olmasıda ayrı üzücü durum.

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çaldıran kişi gelip size caldırdıgına dair yardım istemenin bedeli ban olmamalı. yanlış bi uygulama olmuş.
geçmiş olsun AlwaysFc

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Selim61 ben gece gırdım tesaduf ve daha 1 gösterımı vardı mesajın nasıl oluyorda arkadaslar trojan yıyor , konu kapandıgında ise 3 gosterımdeydı kı o zaman kadar zaten pek kımsenın ındırecegını sanmıyorum,

Zaten bırısı bendım dıgerıde buyuk ıhtımal sızsınız konuyu kapatmak ıcın gırdınız.Konu hemen kapatıldı ben sıze yazdıktan sonra sıfremı degıstırdım

Tekrar calınması soz konusu degıl cunku laptop trjan yemıstı masaustu pc den girmeye basladım.Dıgerını zaten hıc acmıyorum o gunden bugune

Ben 2,5 yıldır bu forumdayım ve kımseyle bır problemım kımseyle bır art nıyetım olmadı , forumdan yuzlerce kısıyle ticaretım oldu itraderım az olusuna bakmayın r10.da da ıtraderıme bakabılırsınız.Bugune kadar saygı cercevesınse hareket ettım ben, en azından benı dınlemenızı beklerdım

Sorun sen kımsın asarım keserım,senı dınlemıyorum dınlemek zorunda degılım tavrıdır

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
selim banlamsaydı bir başkası banlıyacaktı bu modların ortak kararı şifrenizi korumak sizin elinizde madur olan arkadaşları düşünün bide bilemeyizki şifresini gerçekten çaldırdımı çaldırmadımı dimi ama... Madem suçsuz olduğuna inanıyorsunuz 1 ay ceza bence bence hatasını anlamak için az bi ceza

edit:ben trojeni yedim hatta selim sölemese kimsenin farkna varmayacağından da eminim

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Konu hakkında uzaktan yakından bir temasınız olmadığı için rahatça yorum yapabiliyorsunuz.
Konu "Bedava arama ve bedava sms" programı konusuydu, nod,avast,nortonu geçen bir virüsü sizce kaç kişi yerdi? AlwaysFc ın virüs yiyerek şifresinin alınması tekrar alınamayacağı anlamına mı geliyor?
çaldıran kişi gelip size caldırdıgına dair yardım istemenin bedeli ban olmamalı. yanlış bi uygulama olmuş.
geçmiş olsun AlwaysFc
Ben kendisinden konudaki virüslü download linki hakkında bilgi istedim, yardımlık bir konu yok.Kişi kendi güvenliğinden sorumludur, forumun güvenliğinden de biz sorumluyuz.
Ben 2,5 yıldır bu forumdayım ve kımseyle bır problemım kımseyle bır art nıyetım olmadı , forumdan yuzlerce kısıyle ticaretım oldu itraderım az olusuna bakmayın r10.da da ıtraderıme bakabılırsınız.Bugune kadar saygı cercevesınse hareket ettım ben, en azından benı dınlemenızı beklerdım

Sorun sen kımsın asarım keserım,senı dınlemıyorum dınlemek zorunda degılım tavrıdır
Hala bende bir kişisel tavır arıyorsunuz
edit:ben trojeni yedim hatta selim sölemese kimsenin farkna varmayacağından da eminim
Trojeni bir mod un yediğine bile inanmıyorsunuz, kırıldım gerçekten.
Size saygım olmasa diğer arkadaşların görüşünü almaz direk kendim banlardım.
Yönetim şeklimden rahatsız olanınız mutlaka vardır, konuyu iyinet admin e iletebilirsiniz, yetkileri kötüye kullandığıma inandırırsanız bırakmaya hazırım.

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
selim banlamsaydı bir başkası banlıyacaktı bu modların ortak kararı şifrenizi korumak sizin elinizde madur olan arkadaşları düşünün bide bilemeyizki şifresini gerçekten çaldırdımı çaldırmadımı dimi ama... Madem suçsuz olduğuna inanıyorsunuz 1 ay ceza bence bence hatasını anlamak için az bi ceza

Neyin hatasını anlamak için az bile ?
Aynı durum r10 da da yasandı ve Radmınden tutunda butun mod arkadaslar seferber oldular.O sütübozuk sadece benım degıl 8-10 kısının pc sıne gırmısve herkesı uyarabıldık, ama burdakı mod arkadaslar saolsun hepsının burnu havada laf anlatamadık.

Sunu legalpara edıyorum burda sağlam ıs yapan en az 8-10 kısının pcsinde trojan var ve farkında degıller

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Size saygım olmasa diğer arkadaşların görüşünü almaz direk kendim banlardım.
Yönetim şeklimden rahatsız olanınız mutlaka vardır, konuyu iyinet admin e iletebilirsiniz, yetkileri kötüye kullandığıma inandırırsanız bırakmaya hazırım.

Kötüye kullandın demıyorum , adaletsız kullandın hem de cok.
Ben elımden gelenı yaptım forumdan ONURSQL bılır en azından bu iş için ne kadar cabaladıgımı herkesı tek tek nasıl uyardıgımı.

Insanın Hatasını Kabullenmesı de Erdemdır.1 ay sızın ıcın öenmlo olmamayabılır ama benım ıcın önemli bır aydı.

Murky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Saçma bir banlama olmuş adam sanki kendi isteğiyle mi trojan yedi ve durumuda belirtmiş.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Kötüye kullandın demıyorum , adaletsız kullandın hem de cok.
Ben elımden gelenı yaptım forumdan ONURSQL bılır en azından bu iş için ne kadar cabaladıgımı herkesı tek tek nasıl uyardıgımı.

Insanın Hatasını Kabullenmesı de Erdemdır.1 ay sızın ıcın öenmlo olmamayabılır ama benım ıcın önemli bır aydı.
Daha önce yazdılarıma inanmamanız ve sorgulatmanız kötüye kullandığımı düşünmeniz anlamına geliyor.
Tabiki hatam varsa kabul ederim, ama ben yaptığım adımları her mesajımda sıraladım:
Linki sildim, konuyu kitledim, sizden bilgi istedim, mod forumuna girdim,konu açtım, pmle gelen cevabı yazdım, cakirx in pm le gelen konunun özü ve kendisine kefilim mesajını yazdım ve kararı uyguladım.
Bence bu sıralamada hata ve art niyet yok, tabi yorum meselesi "saçma","art niyetli" yada "öyle banlanmaz böyle banlanır" diyenler mutlaka olacaktır.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
@selim61 , Kişi şifresini geri alıp böyle bir mağduriyet olduğunu belirtmesine rağmen 1 aylık ban veya süresiz ban gibi bir eylem neden gerçekleşiyor. Aynı zamanda bu ve bunun gibi durumlar daha öncede forumda rastlanmıştı.
Bunun uzatılacak bi tarafı yok, hele üzücü bir tarafı hiç yok. Hepsi sizin güvenliğiniz için. Forumda acountunu caldirip baskalarinin zarar gormesine neden olan herkese 1 aylik uzaklastirma uyguluyoruz. Bu nedenle lütfen antivirus programı kullanın ve belirli aralıklarla update edin.

Şahsi önerim Kaspersky'dir. Son 1 yildir trojan ve downloaderlar üzerinde çok etkili çalışıyorlar ayrıca Norton a göre daha az sistem kaynaklarını harcıyor yani performans konusundada tatmin edici. Bu alanda Nortonu sollamak üzere olduğunu söyleyebilirim. (Norton bir cok alanda hizmet veriyor)

AlwaysFC senide aramızda tekrar gördüğüme sevindim, umarım başına böyle talihsiz şeyler tekrar gelmez.

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
AlwaysFc ;

Bence r10nu hiç katma bu olaya.İki ayrı platform var ortada.Ordaki modlarıda biliyoruz olmadığı halde multi üyelikten banlandım.Kimse de takmıyor

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
always her zaman karşıdakini de düşün.

senin şifren senin sorumluluğun altındadır.
çalındığı zaman bu üyeliğinle bir şeyler yapıldığı zaman gidip kimse heker ı aramaz.

gelir seni bulur.çünkü şifre senin üyelik senin.

araban çalınır,arabayla birini ezerler.kanıtlayabilecek misin sen yapmadığını ?

hayır.dolayısıyla cezası sana kesilir.bu tür durumlarda daha sakin olmalısınız.

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
AlwaysFc sana bisey diyeyim mi :) sonucta burası belki azda olsa para kazanması millete yardım amacı ile kurulmus foruma aşıksan orasını bilemem ama sonucta her şekilde üye olabilirsin geri ve ihtiyaclarını yine karsılaya bilirsin ama yok benim bu forumda bilmem su kadar mesajım vardı vs dersen bilemem orasını isteyen banlasın istemeyen banlamasın bunlar önemsiz seyler eger ciddi ciddi bir sistem olsa belirli niteliklere bakar ve oyle alırlardı üyeyi ve bu paralı olurdu dısarında giren olmasına gerek kalmadan bir grup kurulur onlar arasında bir sistem olurdu ama burası genel bir webmaster(üye olanlar kendini webmaster sanmasın ben dahil ) forumu diyecegim bir şekilde işini halletmeye bakıcasın sonrada işini yapacaksın.. iyinet bir gün kafasına esse ve forumu kapatsa kim ne diyebilir belki vip lik için para odeyenler bir seyler der belki.. hak hukuk arama :)

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
AlwaysFc sana bisey diyeyim mi :) sonucta burası belki azda olsa para kazanması millete yardım amacı ile kurulmus foruma aşıksan orasını bilemem ama sonucta her şekilde üye olabilirsin geri ve ihtiyaclarını yine karsılaya bilirsin ama yok benim bu forumda bilmem su kadar mesajım vardı vs dersen bilemem orasını isteyen banlasın istemeyen banlamasın bunlar önemsiz seyler eger ciddi ciddi bir sistem olsa belirli niteliklere bakar ve oyle alırlardı üyeyi ve bu paralı olurdu dısarında giren olmasına gerek kalmadan bir grup kurulur onlar arasında bir sistem olurdu ama burası genel bir webmaster(üye olanlar kendini webmaster sanmasın ben dahil ) forumu diyecegim bir şekilde işini halletmeye bakıcasın sonrada işini yapacaksın.. iyinet bir gün kafasına esse ve forumu kapatsa kim ne diyebilir belki vip lik için para odeyenler bir seyler der belki.. hak hukuk arama :)

konu o değil

Selim61 ıle msnde gorusuyorduk ve beraber işde yaptık , en azından benı dınlemesını beklerdım , bekledım de

Ikıncı bır uyelık acabılırdım ama yasak dıye acmadım.

İyınet kapanırsa baska bır yer acılır , sonucta ucunda rant var kımse babasının hayrına yapmıyor ama herkesın cevresının oldugu bır yer var ve orayı tercıh edıyor

Daha fazla konuya yazmayacagım ben durumu anlattım sanırım mesajlar alınmıstır.

konu kılıtlenırse daha ıyı sanırım en azındna sağa sola çekilmez

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
konu hakkında yorum yapmadan direk konuyu kapatıcaktım fakat şu kısma takılı kaldım ve es geçmek istemedim.

iyinet forumun nerye gittiği belli oluyor,zaten üyeliğin serbert bırakılmasıyla iyice belli oldu.
ben bu sözden açıkçası hiç bişi anlamadım. Kim neden niçin nereye gidiyor. iyineti varedenler iyinet admin veya iyinet yöneticileri değil bu ortamda bulunan kullanıcılar. Hatırlamıyormusunuz yoğun saldırılar alınan zamanları kaç ay site kan kaybetti ulaşım sağlanamadı peki bunun nedeni neydi ?

iyinetin botnetçilere karşı tutumu ve takdir edilecek davranışı. Başka ortamları görüyorsunuz biliyorsunuz ben anlatmıyım burda uzun sürer. Bu botnet saldırısından sonra kan kaybı oldu ama sadece kan kaybı oldu şükür son nefesimizi vermedik ve halen burdayız halen ayaktayız. Bayrağı bayrak yapan üstündeki kandır toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır sözünden ufak bir benzetme yapayım. Bu forumu forum yapan yönetimden önce kullanıcıdır herkes üzerine düşen görevi vazifeyi bilmeli iş ahlakını etikliği dürüstlüğü bilmeli.

Saygılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5