İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Şifre değiştirmeden ftp şifresini öğrenmek

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar resellerimde bir site var o sitenin şifresini değiştirmeden şifresi neyse artık onu bulup bağlanmak istiyorum.
Bunu nasıl yapıcaz whm denmi?

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
amacınız nedir ?
kötü birşeye yardımcı olmayalım sonuçta

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Reseller seninse sifre degistirmen 1-2 dakikani almayacaktir. Ftp sifresinin degismeside senin icin bir handikap olusturmaz. Aksine senin resellerin oldugu icin guvenlik adina bir adim atmis olacaksin.

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bir insan kendi sifresini neden degistirmezki birde bilmedigi bir sifreyi :)

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben bu sitede 1 gündür var olan biri değilim.
15 yaşındaki çocukta değilim.
Ben yalan söylüyormuşum gibi
NE YAPACAKSIN ŞİFREYİ
NELER YAPACAKSIN BİRİNİMİ KANDIRACAKSIN
gibi yazılar yazmanız çok saçma hatta akıllıca değil(bu lafın ne anlama geldigini biliyosunuz)

Evet arkadaşlardan biri sormuş dogrudur içine bir kurt düşebilir.
Kötü birşey yok dimi demiş bende cevabını vermişim hayır kötü bir şey yok kendi resellerimde uygulayacagım demişim.
Bunun sonrasında olayı uzatmanın ne anlamı var ? İlla gidip r10 damı açalım konuyu ? Böyle yapa yapa boşattınız burayı halada devam ediyorsunuz.
Eskiden buraya açtıgım konuya 1 saat içinde bir sürü insan yazardı şimdi neticeye ulaşmak için 1 gün bekliyorum.
Bekliyorum ama gidip diger forumda yazmıyorum daha çabuk sonuca ulaşacagimi bildigim halde.
NEDEN?
Çünkü burası ilk göz agrım, burda ögrenmeye başladım, çünkü burda bir kaç tane gerçekten iyi insanın var oldugunu biliyorum.(venom,forza ve bir kaçı daha)

Neyse sinir ettiniz beni yazmıyacaktım ama neden bu işlemi yapmak istediğimide yazayım.

sesli sohbet sistemleri kuruyorum müşterilerime.Sonrasında panelimi alamasınlar çalmasınlar diye sub kuruyorum.
Ama adam illa ben indexe arada bir değişiklik yapıcam benim istediğim bir şifreyi koyarmısın diyor. Kendi şifresi olunca mutlu oluyor nedense.Bütün müşterilerim bunu yapıyor
Devamlı olarak sorun çıkıyor iconlar çalışmıyor,sohbet paneli kayıyor,banner yavaşlatıyor ıvır zıvır.
AMACIM SIKINTI ÇIKTIGINDA ADAMIN ŞİFRESİNİ DEĞİŞTİRMEDEN VE ONA HER DAKKA YENİ ŞİFRE VERMEK ZORUNDA KALMADAN İŞİMİ HALLETMEK
10.01.2009 Beyfendi yeni şifre 15512
11.01.2009 Beyfendi yeni şifre 66666
12.01.2099 Beyfendi yeni şifre 77777
Ne oldu? Adama durmadan şifre verdik adam bunu bir yerlere yazıyor.
Ne oldu ? Verdiğimiz hizmet kalitesini düşürdük.
Oysaki böyle olmasa ben şifreye bakıp girsem hizmette bır tık daha ileri gitmiş olucam.
Bana yalan söylüyormuşum gibi NE YAPACAK ACABA ŞİFREYİ YOK YOK BU İŞTE BİR İŞ VAR.
AMAN EFENDİM BURNUMA KÖTÜ KOKULAR GELİYOR.
Diyen arkadaşlar bir kendi yaşantılarına baksınlar.
KİŞİ KENDİNDEN BİLİR İŞİ

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Oysaki böyle olmasa ben şifreye bakıp girsem hizmette bır tık daha ileri gitmiş olucam.
Bana yalan söylüyormuşum gibi NE YAPACAK ACABA ŞİFREYİ YOK YOK BU İŞTE BİR İŞ VAR.
AMAN EFENDİM BURNUMA KÖTÜ KOKULAR GELİYOR.
Diyen arkadaşlar bir kendi yaşantılarına baksınlar.
KİŞİ KENDİNDEN BİLİR İŞİ
KİŞİ GÖRÜP DUYDUKLARINDAN DA ÖĞRENİR İŞİ

SSH erişimi olmadan bulunamıyor diye biliyorum

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
@seslidostlukcom

buradaki herkes saka maksatli böyle seyler yazdigini düsünüyorum r10 konusuna gelince olay öyle degil gidip oraya yada baska yerede yazabilirsin yok oraya yazmadin diye gelipte burada milletin basina kalkamazsin diye düsünüyorum kimse seni oraya buraya konu acma diye zorladiginida sanmiyorum..Cunku bizde o forumda üyeyiz orada uye olupta burada olan cok kiside var heleki orada daha cok gec cevap alabilirdin daha cok insan var orada bilen bilmeyen..

Konuna gelince sen baskasinin böyle düsünmeye yol actigin icin böyle cevaplar aldin..

Ornekle hergün gittigin ise gitmiyorsun telefon acip ben gelmiyorum diyip telefonu kapatiyorsun. Ama sen hastasin ve evde yatiyorsun bunu onlara söylemiyorsun. Sonra onlar sana neden gelmedin diye sert cikiyorlar yada sorular soruyorlar yada hakkinda baska seyler dusunuyorlar. Bunun sorumlusu sensin cünkü basta ben hastayim gelemeyecegim hasta belgem var dersen hic bir problem olmayacakti.

Bu konudada baska yapmak istedigini yazsan zaten böyle seyler söylenmeyecekti sana bence biraz konunun böyle gitmesini sen istedin.

Sorunun cevabinada gelince bu kadar kolay birsey olmamaz o zaman cok fazla hek olaylari olacagi icin sifreleri bir excell dosyasina kayit edebilir ve lazim oldukca bakabilirsiniz..Yada gmailden sifreleri o kisiye mail olarak attiktan sonra site adresini arama yaparak hersaat sifrelere ulasabilirsiniz..

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Reseller panel'de domain secme bolumu vardir, hesabina bagli bulunan hesaplar listelenir. Oradan ilgili domaini secersin ve o domain adina islem yapabilirsin.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Teknik olarak cevap yazayım:
FTP şifresi aslında linux kullanıcı şifresidir yada windows ise windows kullanıcı şifresinir.
Kullanıcı şifreleri tek yönlü güvenlik mekanizması ile kaydedilir ve kimse tarafından görüntülenemez sadece değiştirilebilir.

root yetkisine sahip olan bir kullanıcı tüm kullanıcı dizinlerine erişebilir.

Hosting şirketleri genellikle kullanıcı şifrelerini bir arayüz yardımı ile kendi sistemlerinde saklarlar, böylece hosting alan kullanıcının sisteminde bakım yapılması gerektiğinde o şifre ile giriş yapılır, şifre girilmedi ise kullanıcı aranır ve şifresi sorulur.

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sivrisinek: Benim şaka kaldıracak bir adam oldugumu nerden çıkarttın ? Diger söylemlerinede cevap vermek istemiyorum Ben yazıcam sen yazıcan uzayıp gidecek o kadar zamanım yok.

Muhsin abi o şekilde ordan şifreyi göremiyoruz değilmi sadece değiştirebiliyoruz.

İyinet açıklama için teşekkür ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi