İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SİGARA BIRAKMAK BU KADAR KOLAYLAŞTI

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
KArnım aç dünkü açtığım grupanya kampanyasına baktımda 18 kişiyi üye yapmışım.Burdan üye olanlara teşekkürler. 4 ay boyunca 20 kere pizza yiyeceğiz.ikisini de yedik büyük boy pizza 1litre kola 3 tlye geldi bize.

Birazdan hamsi pişirmeye gideceğim.Gitmeden sigara hakkında bir konu açayım dedim.insanlar sigara illetinden kurtulsun.

16 yıldır sigara içiyorum iki kere bıraktım bu süre içerisinde.birisi 1 yıl diğeri 5 ay sürdü.irademle bıraktım ve kendi isteğimle tekrar başladım. bıraktığım süre içerisinde bir gün bile sigarayı unutmadım.

Bu sıralar bırakmak aklımın ucundan bile geçmiyordu.Ama bir arkadaştan champix isimli ilacı öğrendim. forumdonanımda falan baya reklamı var daha doğrusu kullanan var ve nerdeyse her kullandım diyen bırakmış sigarayı.önce "bu da diğerleri gibi para tuzağı ilaç milaç hikaye insan önce kendi istemeli" dedim ücreti 180 tl idi ve belki bir ay yeterli gelmeyebilirdi her ay için 180 tl ödemek işime gelmemişti.

uzun lafın kısası ilacı aldım. 1 aralıkda kullanmaya başladım. ilacı kullanırken sigara içmeye devam ediyorsunuz. kendinize 8 ile 15. gün arasında birgün belirleyip sigarayı öyle bırakıyorsunuz. ben 14. günü işaretledim. ama sigarayı dün bıraktım. zaten ilacı kullanmaya başladığım üçüncü günden sonra sigara isteğim ortadan kalktı.ara sıra canım isteyip içtiğimde sigara zevk vermedi. vücudum sigara istiyordu ilk günlerde ama içince hiç bir etkisi olmuyordu.

beyinde nikotini alan hücreleri kaplayıp onların nikotine ulaşamamasını sağlıyormuş.yanv etkileri sizi korkutmasın.ilaç süper bana göre bir mucize.

sigarayı bırakmak istemiyorsanız bile alın deneyin kaybedecek neyiniz var.

leş gibi sigara kokmaktan kurtulacaksınız.sizi sinemada misafirlikte mesaide camide vs gibi sigara içilmeyen yerlerde zamanı iple çekmenize neden olan tad ve koku alma duyunuzu körelten çevrenizdeki eşinize yeğeninize kucağınıza aldığınız küçük çocuklara bile iğrenç kokmanıza neden olan bu lanet şeyden kurtulun.

inanmayanlarınız olacaktır. hadi ordan diyeceksiniz. eğer deneyen olursa bana dua edecektir. 16 yıldır zaman zaman günde 3 paket ortalama 1- 1,5 paket sigara içen birisi olarak dün sigarayı bu ilaç sayesinde bıraktım ve dünden beri sigara canım istemiyor.

ilacın adı chaMPİX

KAYNAK

by_castiel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sizin adınıza sevindim umarım içen arkadaşlar varsa onlarda kullanarak sigarayı en kısa sürede bırakırlar...

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
37 gündür sigara içmiyorum hiç de canım istemiyor.ikinci paketi satın aldım champix üçüncüyü almayacağım.

bu yazıyı okuyorsanız Allah'ın sevgili kulusunuz ve siz de sigara illetinden kurtulacaksınız inşallah:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
8 senedir sigara içiyordum 10 aydır içmiyorum. Hiç bir lanet hap şurup vb kullanmadım. sizde kullanmayın. gerçekten isteyen bırakır.

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Arastıracağım.Daha önce hiç ilaç kullanmadım korkutucu geliyor ilaçla bırakmak,
ama bi yandan da sigaradan daha fazla zarar veremez ya diyorum kendime şu an :ıslık:

Beyin hücresi felan tırstım biraz ama

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
ben 16 yıl içtim bırakmayı denemekten bile korkup sürekli erteliyordum.bu ilacı aldım kullandım bir süre sonra kendiliğinden sigara hayatımdan çıktı.ciddi bir firma pfizer.

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
peki
sizden başka etrafınızda bırakan şahit oldugunuz kimseler varmı ?(Aynı ilaçla)

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
ben bırakan birinden bizzat görüp denedim. benden sonra üç kişi başladı ilaç kullanmaya üçü de şuan sigara içmiyor.

forumdonanım haber forumunda bunla ilgili eski ve sürekli yeni deneyenlerin yazdığı bir başlık var baştan sona okuyun bence.ilaca karşı ön yargı ya da ilaçtan mucize bekleme gibi durumları daha iyi kavramanızı sağlıyor.

abd de sigarayı bıraktırdığı kişilerin %40 ı tam bir yıl sonra bile sigaraya dönmemiş.ciddi ve büyük bir oran.

sağlık bakanlığı ilacı yakında bedava verecek ama sadece acil olanlara. üç aylık ilaç bedeli 540 tl ama ilk aylık paketi alıp bırakanlar da varmış.ben de ilk ayla bıraktım sayılır ama ne olur ne olmaz diye ikinci paketi de aldım.

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Verdiğin rakamlar cok güzel de ,Sigarayı bırakma fikride cok güzel ,
ama

Arkadaşlar ürünü incelemek için bu siteye girdim http://www.champix.com.tr/ ve orada Doktor veya Eczacı değilim butonuna tıkladığımda beni http://www.hurriyet.com.tr/yasasinhayat/ bu sayfaya yönlendirdi. Ordanda http://www.hurriyet.com.tr/yasasinhayat/16701737.asp?gid=245 buraya. İncelemenizi tavsiye ederim.

hmmm İlginç...
Zubar kendini nasıl hissediyorsun:ağla:

Birde iştah artışı nasıl ? Her sigara bırakma deneyimim en az +3 olarak geri döndü hep :(

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Beyler ilaca filan gerek yok. Tamamen psikolojik ilaçla bırakacagınızı düşünme hissi tekrar geri başlamanıza en büyük etkendir. 10 aydır içmiyorum. Canım istiyormu özellikle alkol aldığımda deli gibi, ama içmiyorum :) bu kadar basit. Zaten bir zaman sonra yahu 6 aydır içmedim tekrar içmeye başlarsam bir 6 ay daha içmeden duramam. Hazır bu kadar durmuşken devam edeyim bozmayayım düşünceside oluyor. Güvenin yahu kendinize. Bu bir keyif ve bu keyfi hak etmediğinizi anlayın.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Verdiğin rakamlar cok güzel de ,Sigarayı bırakma fikride cok güzel ,
ama

hmmm İlginç...
Zubar kendini nasıl hissediyorsun:ağla:

Birde iştah artışı nasıl ? Her sigara bırakma deneyimim en az +3 olarak geri döndü hep :(

iştah artışı olmadı ama AÇKEN DAHA ÇOK SİGARA CANIM İSTİYOR ÇÜNKÜ BEN ÇOĞU ZAMAN AÇLIĞIMI SİGARAYLA BASTIRMIŞTIM.

kilo almamak için sürekli mandalina muz ara sıra havuç ve lahananın içindeki kıvırcık yerleri yiyorum çiğ olarak.AMA DÜZENLİ VE İYİ BİR ÖĞLE VE AKŞAM YEMEĞİ YERSEM BUNLARA DA İHTİYACIM KALMIYOR.

iş dönüşü dolmuşla geldiğim yolu hızlı yürüyerek bazen koşarak dönüyorum artık.dengelemeye çalışıyorum.

AMA 5. KATA ÇIKARKEN LEŞ GİBİ KOKAN TIKANMIŞ BİR CİĞERLE ÇIKMAK YERİNE 15 KİLO FAZLA YAĞTULUMU ŞEKLİNDE ÇIKMAYI TERCİH EDERİM.

Beyler ilaca filan gerek yok. Tamamen psikolojik ilaçla bırakacagınızı düşünme hissi tekrar geri başlamanıza en büyük etkendir. 10 aydır içmiyorum. Canım istiyormu özellikle alkol aldığımda deli gibi, ama içmiyorum :) bu kadar basit. Zaten bir zaman sonra yahu 6 aydır içmedim tekrar içmeye başlarsam bir 6 ay daha içmeden duramam. Hazır bu kadar durmuşken devam edeyim bozmayayım düşünceside oluyor. Güvenin yahu kendinize. Bu bir keyif ve bu keyfi hak etmediğinizi anlayın.

senin gibi bırakanlar da var.bu şekilde de bırakılabilir.ama sigaraya psikolojik bağımlılar için doğru olabilir ama hangi insan açlığa , susuzluğa, üşümeye, çiş ihtiyacına iradeyle ne kadar dayanabilir ?dayansa bile BENİM GİBİ SÜREKLİ AKLINDA SİGARA DÜŞÜNEREK SİGARAYI BIRAKMAK İSTEMEYNELERE GÖRE BU İLAÇ.

bu şekilde konuşarak iradeyle sigarayı bırakmak isteyenlerde olumsuz yargı oluşmasını istemiyorum. bu ilaç bize ilk bir kaç ay yardımcı oluyor.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Sizin mesajınızı okuduktan sonra dün geceden beri araştırıyorum. Günde 2-2,5 paket içen bir sigara tiryakisi olarak bu ilaç tam benlik gibi duruyor. Ancak, bazı yerlerde sinir bozukluğu veya depresyona sebebiyet verebildiği hakkında bazı yorumlar yazılmış. Sizde böyle bir durum söz konusu oldu mu ve ilacın reçetesinde yan etkilerinde bu tarz bir ibare var mı?

Edit: Şimdi hürriyetteki haberi okudum, orda da haber olarak girişi yapılmış.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
İlaç hakkında yanlış hatırlamıyorsam İngilterede intihara sürüklediği yönünde yüzlerce vakka varmış.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Sizin mesajınızı okuduktan sonra dün geceden beri araştırıyorum. Günde 2-2,5 paket içen bir sigara tiryakisi olarak bu ilaç tam benlik gibi duruyor. Ancak, bazı yerlerde sinir bozukluğu veya depresyona sebebiyet verebildiği hakkında bazı yorumlar yazılmış. Sizde böyle bir durum söz konusu oldu mu ve ilacın reçetesinde yan etkilerinde bu tarz bir ibare var mı?

Edit: Şimdi hürriyetteki haberi okudum, orda da haber olarak girişi yapılmış.

bende olmadı biraz mide bulantısı o kadar.ilk günlerde önümden fare geçti gibi ya da yanımda iki zenci oturuyor gibi ya da karşımda memeleri açıkta bir kız bana doğru koşuyor gibi oluyordu :D :D ama çok uzun sürmedi :D:D
İlaç hakkında yanlış hatırlamıyorsam İngilterede intihara sürüklediği yönünde yüzlerce vakka varmış.

bilgim yok.ama yan etkileri kısmında o var.

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
bende olmadı biraz mide bulantısı o kadar.ilk günlerde önümden fare geçti gibi ya da yanımda iki zenci oturuyor gibi ya da karşımda memeleri açıkta bir kız bana doğru koşuyor gibi oluyordu :D :D ama çok uzun sürmedi :D:D.

Ciddimisiniz :hönk:

Fare felan neysede yanımda 2 zenci oturuyormuş gibi göreceksem ben sigara içmeye devam edeceğim kesinlikle .:D

enginsev

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
2004 te bıraktım 2010 un 10. ayında tekrar başladım akapunkturla bırakmıştım ve tekrarda aynı yöntemle bırakmayı düşünüyorum 3.5 ay sonra baba olucam ve babamı sigara yüzünden kaybettiğimi bile bile bende bu illete yeniden başladım.
devamlı olarak erteliyorum ama en kısa sürede bırakmayı düşünüyorum.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Ciddimisiniz :hönk:

Fare felan neysede yanımda 2 zenci oturuyormuş gibi göreceksem ben sigara içmeye devam edeceğim kesinlikle .:D

her zaman zenci görmüyorum bazen norveçli güzel kızlar da görüyorum açık tenli sarı sarı iri yarı kızlar bana doğru koşuyor :D

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
her zaman zenci görmüyorum bazen norveçli güzel kızlar da görüyorum açık tenli sarı sarı iri yarı kızlar bana doğru koşuyor :D

Bence siz sigarayı bıraksanız dahi o ilacı bırakamayabilirsiniz sırf bu yüzden :kızdım:

Hepsi bir yana sigara bırkatırdığı doğrudur ama bu tarz ilaçlar sanıldığı kadar masum olmayabiliyor.Sinir sistemine direk etki eden ilaçların yıllar sonra bile yan etkileriyle karşılasabilirsiniz.En doğrusu irade ile bırakmak ama işte:(

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5