İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sigara Zammı

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Arkadaşlar normalde muratti içiyordum günde 2 paket içiyorum. yakın zamanda sigaramı değiştireceğim. Önerebileceğiniz sigaralar varmı fiyatı uygun tadı güzel olan. içinde 40 sigara olan kaçak bir sigara vardı o nasıl acaba

mavi paketli rocketsi diyosun galiba. tadı fena değil bana biraz lm i andırdı. ama her daim bulmak zor oluyor onu.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
işiniz zor. Daha çok çalışmanız lazım artık. Sigarayı 3 yıl önce bıraktım günde 1 paket içiyoduk 3 yılda 1000 eder. 4,30 muş 4300 TL kar dayım :D. Yeni fiyattan hesaplarsak 6 bin lira. Bırakınca diyoruz her gün kenara bir sigara parası atayım ama 2-3 hafta sonra para filan konulmuyor kenara.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Eee...
Sigara için vatandaş bu, ensesine vur, parasını al vergi diye.
Kaç tane uyanık çıkar da kaçak sigara kullanır bilemem ama sigara kullanımını azaltmaz ne kadar pahalı da olsa.
Bırakabilmeniz dileğiyle...

hapee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bu konuya yazan modlarların bazıları zil takıp oynayacak nerdeyse, alla alla

fakir halk ne yapar ne eder diye düşüncenizde yok ...

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Biraz önce ilk zamlı sigaramı aldım, günde 2 paketi "yiyen" bir insan olarak sanıyorum zamdan en çok etkilenenlerden biride ben olacağım :)

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
2 paket bile bazen yetmiyor, aşırı tiryakilik düzeyindeyim.

Ama hem sigara yasağını hem de gelen bu zamları sonuna kadar destekliyorum. Biz bir hata işledik bu lanet şeye başladık, bizden sonraki nesil bu illetin ne olduğunu bilmesin istiyorum.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
bu konuya yazan modlarların bazıları zil takıp oynayacak nerdeyse, alla alla

fakir halk ne yapar ne eder diye düşüncenizde yok ...

Fakirsin ama hergün 5 tl yi ve sağlığını çöpe atıyosun. Böyle fakire ancak daha beter ol denilir.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Ey halk biraz sakin olun yahu ammada sallamış, içinizin yağlarını eritmişsiniz valla :D
Alt tarafı zam geldi yahu paniğe gerek yok akciğerim tükeniyor, kolumu bacağımı kesecekler, nefes borum kurum tuttu diye kimse korkmazken 3 kuruş için sigaramı bırakçak millet :D
Tiryakiden çok siz post kasmışsınız valla...

ismozalp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hangi akla hizmet bu videoyu koyuyorsunuz buraya onu anlamıyorum ? eğer gülmek içinse ben ortada komik birşey göremedim. kücücük cocukları sigaraya özendirmekten başka hiçbirşeye yaramaz bu video :mad:

Gerçekten komik olduğunu düşündüğüm için koydum o video yu. Amacımda da küçük çocuklar sigaraya alışsın cengiz kurtoğlu dinlesin diye birşey yoktu. Polemik yaratmak ta istemiyorum. Eğer ki uygunsuz mesaj, forum kurallarına aykırı bir mesaj ise mesajı moderatöre şikayet edebilirsiniz.Sadece sigara yasağına ve sigara zammına tepki olarak birisi tarafından yapılmış bir video.
Konuya dönecek olursak bende günde 2 paket içiyorum gelen bu zam ile 2,5 paket olur heralde. Ne diyelim alıp vericez ekonomiye can vericez :)

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Yahu arkadaş günde 2 paket içiyorum diyenleri anlamıyorum. İnsan bile bile ölüme gittiği halde daha da hızlı gitmek için çaba sarfeder mi? Sigara tiryakilerinin yaşlılıklaırnda ne tür zorluklar çektiklerine hiç şahit olmadınız mı? Akciğer kanserlerinin yüzde 85'inin sırf sgara yüzünden olduğunu bildiğiniz halde nasıl devam edebilirsiniz içmeye? "Dertlerimiz azaltıyorum." Hadi ordan. Asıl dert yaşlanınca başlayacak haberin yok. Sapsarı dişler, iğrenç bir ağız kokusu, tadına varılmayan yemekler... Böyle hayat mı olur?

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ben eski bir tiryaki olarak söylüyorum arkadaşlar, sevincimde o yüzden belki bir iki kişi daha bırakır şu saçma sapan şeyi.

Ben içerken hep şunu sorardım kendime, ne buluyorum şunda yanan birşeyi içime çekip duruyorum. Fazla değil 1 gün hiç sigara içmeyin, sabah yatağınıza sigara içen birisi gelsin anlarsınız ne pislik birşey olduğunu. Ve inanın bana bırakmak o kadar zor değil. Ben her türlü yolu denedim, ilaçlar, tedaviler neler neler. Hiçbirisinde başarılı olamadım, en son birkere grip olduğumda sigara içme isteğim gitmişti 1 hafta içmemiştim ve birdahada içmedim. Sizde içmeyin inanın nefes almak çok güzel.

Birde bunları söylediğim için hala ayıplayan, öyle dedi şu moda bak diyen, kendini sigarasıyla daha mutlu hisseden arkadaşlar varsa bu iyi niyet dileklerimin hiçbiri onlara değildir, onlarda bir an önce ölmek için farklı yollarda bulabilirler birçok yol var köprüler genelde tercih ediliyor mesela :p

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Aman nolur benim için iyi dileklerin olsun :D
Şaka bir yana sabah benim yatağıma biri gelecekse varsın sigara koksun yahu :p

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Aman nolur benim için iyi dileklerin olsun :D
Şaka bir yana sabah benim yatağıma biri gelecekse varsın sigara koksun yahu :p

Hiç önermiyorum biliyormusun :p askerdeyken nöbetçi subayın boğazına sarılmıştım o sebeple ve feci kavga etmiştik sigarada içiyordum o dönem :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5