İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sigara

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bende günde 2 pakete yaklaşıyorum hırs yaptım bırakacam. geçen gün akciğer röntgeni çektirdim ciğerlerin 2/3 ü tıkanmış. yaş daha 24 böyle giderse pek yaşamayız.

birden bırakmak zor ama en azından azaltmayı denemek lazım. günde 40 dal içiyorsam en fazla 5-6 tanesi gerçekten canım istediğinden gerisi alışkanlıktan. oyalanacak bişeyler bulmak lazım.

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
bırakmak isteyip de bırakamayan varsa Zyban tablet kullansın. Tableti kullandıktan sonra içsin de görüyüm :) içmeyi bi kenara bırakın içen adamın yanında bile duramazsınız..

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
bırakmak isteyip de bırakamayan varsa Zyban tablet kullansın. Tableti kullandıktan sonra içsin de görüyüm :) içmeyi bi kenara bırakın içen adamın yanında bile duramazsınız..

Ben 2 sene önce zyban kullandım bana öneren doktor bir arkadaşımdı, ilacı kullanırken zorlada olsa sigara içmeye çalış demişti sağolsun :p hakikaten sigaradan tiksindiriyor, ama ben sigarayı onunla birlikte içe içe sonradan alışkanlık yaptı zybanda kesmiyor :p

Ama bugünden sonra içmiyorum ya yeter. Kafaya koydum temiz nefes alıcam yahu varmı benimle birlikte bırakanlar?

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
ben az içiyom zaten bi süre daha devam etmek istiyorum.

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Bi insan bu adamın anlattıklarını izlerken bile sigara içermi ya varmı boyle bişey ?

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ben 2 sene önce zyban kullandım bana öneren doktor bir arkadaşımdı, ilacı kullanırken zorlada olsa sigara içmeye çalış demişti sağolsun :p hakikaten sigaradan tiksindiriyor, ama ben sigarayı onunla birlikte içe içe sonradan alışkanlık yaptı zybanda kesmiyor :p

Ama bugünden sonra içmiyorum ya yeter. Kafaya koydum temiz nefes alıcam yahu varmı benimle birlikte bırakanlar?

Size bu mesajı attığım tarihten beri sigara içmiyorum sigara içmemek çok güzel bir duygu arada sırada beynime vursada içmemek güzel :p

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Hergün en az arkadaşlarında vermiş olduğu örneklerdeki videolardan birtane izliyorum içmek istesede canım uzak duruyorum, özellikle olmazsa olmazlarımdan çaydan da uzak duruyorum bol bol su içiyorum ve böyle olunca pek aramıyorum. Sadece arada sırada beynime vuruyor gerçektende ama o aralıklarda başka şeylere yöneliyorum. Şimdilik kolay ileride bakalım neler olacak :p

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hergün en az arkadaşlarında vermiş olduğu örneklerdeki videolardan birtane izliyorum içmek istesede canım uzak duruyorum, özellikle olmazsa olmazlarımdan çaydan da uzak duruyorum bol bol su içiyorum ve böyle olunca pek aramıyorum. Sadece arada sırada beynime vuruyor gerçektende ama o aralıklarda başka şeylere yöneliyorum. Şimdilik kolay ileride bakalım neler olacak :p

osahin peki sinirli veya sıkıntılı birimisin? mesela öğlen 12 de kalktın sıgarayı bıraktım dedin pc başına oturdun. 2 saat sonra internet gitti. saat 5 oldu internet yok. 6 oldu yok. sinirlenip yakmazmısın :) ben bu sinirliliği atsam üstümden bırakıcam ama sıkıntı çok valla.verdiğim sadece küçük bir örnekti öyle.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Normalde çok sakin birisiyim iş yada normalde insanlarla ilgili pek sıkıntı yaşamam, sanırım birazda uyumlu birisiyim elektrik gitti, su kesildi, internet yavaş diye öyle çok sinirlenmem sorunu çözmeye çalışırım sadece, tek sinir yaptığımsa erkeğin ömrünü yiyen gereksiz kaprisler başka kolay kolay sinir yapmam :p

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
osahin peki sinirli veya sıkıntılı birimisin? mesela öğlen 12 de kalktın sıgarayı bıraktım dedin pc başına oturdun. 2 saat sonra internet gitti. saat 5 oldu internet yok. 6 oldu yok. sinirlenip yakmazmısın :) ben bu sinirliliği atsam üstümden bırakıcam ama sıkıntı çok valla.verdiğim sadece küçük bir örnekti öyle.

işte tam benim koptuğum noktada burası brakmaya calışsamda brakamıyorum 1 keresinde 1 yıl icmedim ama sonradan ara ara icererk gene başladım, calıştığım işyerinde bozuk bir makinada calışıyorum makina bozulunca sinir yapıyorum yakıyorum birtane sikara yakmazisem bu sefer sinirden karşımdakine bağırıyorum durum böyle yani ... ya işi brakıcam sıgarayı brakmak için yada sigara icmeye devam

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Sigarayı bırakanların içkiyide bırakması lâzım.
Çünkü sigarasız içki olmuyor, arkadaşlarım sigarayı bıraktıysada içki içerken mutlaka yakıyorlar. :)

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sigarayı bırakanların içkiyide bırakması lâzım.
Çünkü sigarasız içki olmuyor, arkadaşlarım sigarayı bıraktıysada içki içerken mutlaka yakıyorlar. :)

sıgarasız içki içmenin hiçbir anlamı yok zaten :) su içer gibi dik o zaman hiçbir anlamı yok.sıgara içmeyince yavaş yavaş içmenin anlamı ne ? :) yemekte yemiyorsun.Bir içeceği yavaş içiyorsan ya yanında birşeyler yiyorsundur yada sıgara içiyorsundur.Yada çok sıcaktır. :))

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ben hiç alkol almadım çok sık su içiyorum ama su kadar mutlu eden birşey yok beni :p asitli içeceklerle aram yok, sahte meyva sularından nefret ediyorum ama su harika birşey :p bunun yanında en çekemediğim insan tipi sarhoş insan çok kötü oluyor gerçektende belkide arkadaşlarımdan çok çektiğimden hiç başlamadım alkole :p

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
içmesini bilicen bide özenti gibi sürekli içmicen zatende konu alkol değil :)

sen bize sıgarasız hayatı anlat osahin özenelim bizde.. önceden nasılsın şimdi nasılsın :)

önceden dakikada kaç km hızda kaç metre koşuyordun şimdi kaç mesela? kilo almaya başladınmı? falan filan

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Hayır kilo almaya başlamadım ama kilo vermeye başlayacağım gibi görünüyor, eskiden vitamin ilaçları alırdım uyku düzeni, yemek alışkanlığı ve halsizlik için ama şimdi herşey düzelmeye başladı.
Daha 2. günde nefes aldığımı hissetmeye başladım, eskiden kısacık yerlere bile gitmeye üşenirdim arabayla giderdim şimdi yürüyorum çünkü nefes almam değişti. Sonra inan sigara iğrenç kokuyor hala arada sırada bitane yaksam falan diyorum özellikle yemeklerden sonra ama hemen elime bir şişe su alıp başlıyorum yudumlamaya tamamen psikolojik birşey su sigaradan daha iyi kokuyor :p sigara içen biri yanına yaklaştığında duramıyorsun içmeyenler bunca zaman nasıl katlandı diye düşünüyorum bana. Tavsiye olarak nefesinizi temiz tutmakta fayda var bol su için ve mutlaka yemeklerden sonra yada tatlı birşeyler atıştırdığınızda dişlerinizi fırçalayınki ağzınız temiz kalsın yaşadığınızı anlayın yani :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi