İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sigaraya Zam Gelicekmiş Halimiz Böyle Olmaz İnşallah

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:D Valla İstedikleri kadar zam getirsinler. Sigaranın önüne hiçbir sekilde geçemezler. Türk insanI Sigara alırken parasina kıyıyor. ama piyasayi ucuz sigaralar sardı..
Yakında Kendileri Tütün yetiştirip Sarma içmeye başlayacaklar görürsünüz :D

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
ohh iyi olmuş içmeyin sizde:p gidin bira felan için onda karışan varmıy yok ama göz göre göre zehirliyosunuz kendinizi (diyip sonrada sigaraya başlıyomuşum:D)

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Carrefour'dan karton alıyorduk, şimdi bakkalla anlaşma yapacağız herhalde.
Çok satmak istemiyor bakkallar birkerede çünkü hergün gittiğimde yanında mutlaka çikolata çerez birşeyler alıyorum.

Bu arada karikatürde, sondaki olmak mı iyi, baştaki olmak mı karar veremedim :p

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
satışını 50 ytl bile yapsalar bi paketin insanlar gene alır
dolayısıyla aile içi çatışmalar başlar. alkoliklerden farkı kalmaz. kesinlikle önlem deil

yurt içinde satışı yasaklanmalı.

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tartışma büyemesin de zamanında içkiyi, sigarayı neden Türkiye soktunuz diye bir konuşma yapılmıştı yetkili birileriyle NTV'de. Katılanları hatırlayamıyorum şu an.

Sokmadığımız zaman, köşe başlarında sigara, alkol satılıyor, kaçak yollarla ülkeye sokuluyor. Bu resmileştirilip kayıt altına alınmıştır, diye açıklama yapılmıştı.

Şu an bile kaçak içki, sigara girişi olurken, bir de talebin fazlalığı olursa emniyet bu işin kökünü kazıyamaz.

M

MasterTR

Misafir
Muratfb senin icin sorun olmaz, 55 $ bozduran varmi dersin 5$ yollarsin geriye kalan 50$ la da 2-3 paket sigara alir icersin.

nede olsa millet keriz dimi?

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tartışma büyemesin de zamanında içkiyi, sigarayı neden Türkiye soktunuz diye bir konuşma yapılmıştı yetkili birileriyle NTV'de. Katılanları hatırlayamıyorum şu an.

Sokmadığımız zaman, köşe başlarında sigara, alkol satılıyor, kaçak yollarla ülkeye sokuluyor. Bu resmileştirilip kayıt altına alınmıştır, diye açıklama yapılmıştı.

Şu an bile kaçak içki, sigara girişi olurken, bir de talebin fazlalığı olursa emniyet bu işin kökünü kazıyamaz.

legal varken bile illegal satışları oluyor bunların.
legali kaldırırsalar,çok büyük bi azalma olacağı kesin.

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu sahte rakı gündeme geldiği zaman, söylenmişti.
Bir 70lik rakının maaliyeti 4,5 YTL civarına geliyor. (Meblağ tam doğru olmayabilir ama çok ucuza)

KDV+ÖTV, nerden vergi alacağını şaşıran devlet, bugünkü hükümet bile, bırakmaz. Bunların üzerine başbakan söylemişti, Avrupa'nın en ucuza içki içen ülkesiyiz diye.

Sigara ile ilgili olarak yeni yasalar çıktı. Bir şoför sigara içerse onu şikayet etme hakkınız var. Kapalı yerlerde uygulamalar başlatıldı.
Gerçi bu biraz saçma ve uygulamaya zor geçer ama; Her lokalin belli bir bölümünün ayrılması.

Bu arada bir kartondan 1 YTL kârı var bakkalın. Yani üretici+devlet kazanıyor. Üreticiler kârlarını düşürmek istemediği için devlet mecbur kendi kârını artırmak için zam yapıyor.
Son zam öncesi Philip Morris bir bastırdı, hükümet yapmayacağız dedihi halde mecbur kaldı. Sözde, bu kuruluşların kâr payı azaltılacaktı.
Sonuçta yine dünyadaki sigara tekelleri kazanıyor. PM, JTI vb.
Avrupa-Amerikada sigara çok pahalı diyeceksiniz(bilmiyorum fiyatları) ama ülkelerin gsmh larını da kıyaslayınız.

Benim anlamadığım bu markaların tütünlerini biz üretipte, kendi ülkemizde onların fabrikalarına vermemiz ve onların dediğini yapmamız.
En iyi tekel sigarası 216. O tütünlerden olduğu söylenir, sıkça bulunmaz.
Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı. İçenler 216 içsin :p

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=samsun+216

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5