İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Soru SILO Tekniği Nedir?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Günün SEO sorusu. SILO Tekniği veya yapısı nedir?

ipucu: Bruce Clay

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Site içi link yapısı diye biliyorum, yani kullanıcı dostu navigasyon...

frtn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok fazla ürün ve kategori olan siteler için kullanılır diye biliyorum.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Evet doğru bilgiler gelmeye başladı. Daha fazlası bilgisi olan?

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
bildiğim kadarıyla silo tekniği ; bir siteyi oluşturan kategorileri, main title ile alakalı hale getirip bu kategoriler altında kategori kelimesine uygun makaleler yazıp her bir kategoriyi birbirine bağlama gibi bir çalışmaydı sanırsam. Örnek olarak anahtar kelimemizi webmaster olarak ele alırsak, sitenin kategorilerini şöyle sıralayabiliriz.
Site title = webmaster ,

1 - webmaster araçları, ( webmaster araçları ile alakalı paylaşımlar yapılır ve webmaster sözlüğüne bağlantı verilir )
2 - Webmaster sözlüğü, ( Webmaster sözlüğü ile alakalı paylaşımlar yapılır ve webmaster programlarına bağlantılar verilir )
3 -Webmaster programları ( Webmaster programları ile alakalı paylaşımlar yapılır ve webmaster araçlarına bağlantılar verilir )

Sonuç olarak sitemiz webmaster kelimesinde ve kategorilerinde yükselmeye başlar...

silo tekniğinde, tekniğe uygun bir tema seçilmelidir ki tüm kategoriler birbiri ile bağlantılı olmalıdır.

Djitalpazarlama

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Silo site için link sistemi..
Wordpress ve Joomla için özel plug-in leri var..
tehlikesi duplicate content...
Callonical ve silo iyi yönetilmeli..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5