İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sınırlı Adsl

A

Auth

Misafir
Burayamı açacaktım bilemiyorum ama çok önemli bir sorunum var..

256 Sınırsız internet kullanıyordum.. Fatura geldi.. 1 hafta geçtikten sonra babam turk telekoma gidip sınırlı yapmış interneti.. Baktım hızımda artmış fakat sorunum şu 1 hafta içinde 6 gb dosya indirdim o 1 hafta içinde sınırı zaten geçtim.. 6 gb bana faturada yansırmı.. interneti bu ay kapatıp hiç açmimmi.. yoksa çok fazla para gelecek.. Acaba 3 haftayamı yansır fatura.. Bunu bilmek istiyorum.. Esen Kalın..

A

Auth

Misafir
nasıl yani.. o zaman bu ay hiç kullanmamam gerek 59 ytl çok fazla..bn her siteye girdiğimde bu fiyat dahada artacakmı.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
nasıl yani.. o zaman bu ay hiç kullanmamam gerek 59 ytl çok fazla..bn her siteye girdiğimde bu fiyat dahada artacakmı.

limitin 3 gb ve sen 6 gb kullandığını söylüyorsun 3 gb kafadan fark çıkıyor ortaya... 3 gb = 30 ytl port ücreti demiş bir üstteki arkadaş o ne kadardır onu bilmiyorum... ama doğal olarak sen internete her bağlanışında her veri transferinde kotan artacak ve faturada kabaracaktır.... aynı sitelerin bw olayı gibi ...

A

Auth

Misafir
Şöyle dediler bana turk telekomdan.. 1 hafta sınırsız ücreti alacaklar yani faturayı 4'e bölüyorz.. Ondan sonraki 3 haftada sınırlı ücretlendirilecek.. Port değiştirme ücretide alınmayacak.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
konu gülcel bölümüne taşınmıştır.. netword agları ile alakalı degildir..

Y

ysf

Misafir
limitin 3 gb ve sen 6 gb kullandığını söylüyorsun 3 gb kafadan fark çıkıyor ortaya... 3 gb = 30 ytl port ücreti demiş bir üstteki arkadaş o ne kadardır onu bilmiyorum... ama doğal olarak sen internete her bağlanışında her veri transferinde kotan artacak ve faturada kabaracaktır.... aynı sitelerin bw olayı gibi ...

49 lira olmasi lazim port tahsis ücretinin

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya Biz de Internete Başvurduktan 4 Gün Sonra Sınırsız Yapmak İçin Başvurduk Hala 1024 Gösteriyor Bağlantı Hızını.Port Değişimini Görünce Babamın Suratını Merak Ediyorum :D

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bananda ole oldu 10 gun sınırlı ucreti sonra sınırsız a gore dediler bu ay 110 küsür geldi hayırlı olsun sanada az biraz kaçıcak

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
ilk fatura geldiğinde bağlantı ücreti 60 ve 3 gb ücreti 30 la 90 mı gelecek yoksa bi 130 felan gelirmi hep öyle geldide:)(başka başka yerlerde açıyorum ama her seferinde giriyo burda girmese bari)

A

Auth

Misafir
oha ya bu rakamlar çok büyük.. ne alaka port deişim ücreti fln saçmalık.. herkes diyo port değişim ücreti yok.. benim olmuş geçen ay indirdiğim 20 gb.. bunun acısını benmi çekicem 1 hafta sınırsız kullandım kardeşim..

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben bu telekomun taa..... ben de 6 gb lik bir fatura ödedim geçen ay:(

A

Auth

Misafir
ben bundan sonra nasıl dikkatli olabilir.. exlporerdan resimleri görmeyi iptal etsem bişey ourmu bi de ben mesela msnden birilerine dosya yolluyorum bu benim için sorun teşkil ediyomu.. kotayı şişiriyomu.. benim kotayı alcakta tutmam için ne yapmam gerekiyor.. birde bazen bilgisayarı açık bırakıp dışarı çıkıyorum 2 saat fln.. o arada da kotadan yiyomudur..

A

Auth

Misafir
Arkadaşlar ben bu ay içinde 512 sınırsız yapsam 2 keremi port değiştirme ücreti alırlar?

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben bundan sonra nasıl dikkatli olabilir.. exlporerdan resimleri görmeyi iptal etsem bişey ourmu bi de ben mesela msnden birilerine dosya yolluyorum bu benim için sorun teşkil ediyomu.. kotayı şişiriyomu.. benim kotayı alcakta tutmam için ne yapmam gerekiyor.. birde bazen bilgisayarı açık bırakıp dışarı çıkıyorum 2 saat fln.. o arada da kotadan yiyomudur..
karşılıklı veri alışverişi olduğu için bildiğim kadarıla gidiyor.resimlerin çok götürdüğünü düşünmüyorum ama video lar mahvetti beni.dikkatli olmak lazım

A

Auth

Misafir
benim şu an sınırlı 512 bir dahaki ay sınırsız 512 yapıcam yine port değişim ücreti alırlarmı.. peki bu ay içinde birkez daha değiştirsem 2 keremi port değişim ücreti alınır.

K

kemal_1907_93_38

Misafir
adsl

ücretlendirirken sadece downloada mı bakılıyor ? Yoksa upload da dahil mi lütfen acil cvp yazın!!!!!!!

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsl kota sayfasında da belirtildiği üzere upload/gönderilen veri ücretlendirilmiyor.

(konu epey bir aradan sonra hortlamış.)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5