İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sınırlı download Yaptırtmak !!!

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
SİTEMDE BİRÇOK DOSYA VAR,
asp script kullanıyorum, access verıtabanı

ben sıtedekı dosyaları 1 ip adresı gunde en fazla 10 kere ındırsın ıstıyorum yanı ıp adresı en fazla 10 dosya ındırsın sornasında uyarı gelsın bunu yapabılırmıyız mumkunmudur boyle bir şey ?

nedium

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tabi ki mümkün.
linkleri dosyalara değil, atıyorum, download.asp sayfasına parametre vereceksin.
örneğin linkleri, q123.rar dosyası için, download.asp?F=q123.rar şeklinde ver.
ip ve sayim alanları olan bi access veritabanı oluştur.
download.asp de ilk önce kullanıcının ipsini alsın, veritabanında varsa sayimda yazan sayıyı arttırsın, yoksa o tabloya kayıt eklesin.
sonra, sayim alanının değeri 10un üzerinde mi die kontrol etsin ve 10un üzerinde değilse dosyaya yönlendirsin, 10dan fazla ise hata sayfasına yönlendirsin...

cortes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kullanıcı ip sini veritabanına alması sakat.Çünkü eğer veritabındaki ipleri temizlemezse o ip ile daha sonradan internete bağlanıp senin sitenden dosya indirende hata sayfasına gider.Cookies veya session ile yap yada her ikisi gerçi bunuda önleyebilirler fakat fazla bilgisi olmayan kullanıcılar bunun önüne geçemezler.

bytuncay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kullanıcı ip sini veritabanına alması sakat.Çünkü eğer veritabındaki ipleri temizlemezse o ip ile daha sonradan internete bağlanıp senin sitenden dosya indirende hata sayfasına gider.Cookies veya session ile yap yada her ikisi gerçi bunuda önleyebilirler fakat fazla bilgisi olmayan kullanıcılar bunun önüne geçemezler.

+

ipleri db ye yaz her gece saat 12 den sora tarih kontrolü yaptır günün tarihi o kayıtlı ip nin en son download ettiği kayıttan büyükse sildir bölece kontrol altına aldırabilirsin v.s. v.s. v.s. çok çeşitli şeyler yapılabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5