İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sınırsız Veri Alanı

SaVaGe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mrb,
Arkadaşlar aklıma bir fikir geldi fakat ne kadar imkanı var bilmiyorum.
Bildiğim kadarıyla klasörler hiç yer kaplamıyor yani 0KB.
Peki bir sistem ile sadece klasör isimleriyle kayıt tutmaya kalkarsanız ne olur?
Klasör isimlerinide a-z 0-9 formatında dekode eder Alt alta belirli bytlara bolerseniz ne olur?

Lütfen görüşlerinizi yazın.

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SaVaGe' Alıntı:
Bildiğim kadarıyla klasörler hiç yer kaplamıyor yani 0KB
yanlış biliyorsun. klasörler de HDD üzerinde 1 sector yer kaplarlar. HDD size ına göre sector başına düşen byte sayısı fazla ise, çok klasör çok fazla yer kaplama da demek olur :)

SaVaGe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tüm hayallerimi yıktın :)))
Klasörleri 0KB görünce böle bişey geldi aklıma demek o sekilde veri saklamak daha kötü oluyor.
Tşkler cevap için

N

!n dream

Misafir
@savage
böyle fikirler geliştirmen güzel birşey ama devam etmelisin bi gün tutabilir :)

M

mfk_1868

Misafir
0 kb olarak veri saklanamaz:)
internetin 1. kuralı (termodinamigin 1. kuralı gibi oldu:D)

T

The_Best

Misafir
klasörler partition üzerinde bulunmaktadır, yüzlerce klasör olsun isterse her zaman işletim sistemi üzerinde değer 0 gözükecektir, ancak bunu veri olarak kullanmak imkansızdır. O zaman partition yapısından iş çıkıp başka bir boyut kazanacaktır ve byte değerini alacaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5