İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sırf gıcık olunduğu için -rep vermek serbest mi?

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhabalar.

Forumda bir kişi sebepsiz, gereksiz ve mantıksız bir şekilde arka arkaya 6 kez -rep verdi. Sırf beni sevmediği için -rep vermek en doğal hakkımdır ben de hakkımı kullanıyorum demesi normal midir ?

Sonuçta eksiye düşenler forumdan banlanılıyor. Bu kişi de tahminimce beni eksiye düşürtüp banlatmak istiyor.

Bu gereksiz -rep ler serbest midir değil midir ?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bu konuda daha once de aciklama yapmistik.
Keyfen -rep verilemez!
yine daha once de dedigimiz gibi; -rep sikayetlerinizi ozelden iletiniz.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu arada yanlış anlaşılmayı düzelteyim, - rep'e düşenler forumdan banlanmıyor.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Forumda okumuştum. "0" ın altına düşenler için haftada bir gün toplu halde birkaç günlüğüne ban konuluyor gibi bir cümle okumuştum "iyinet" nickinden.

Bu arada iyinet admin. Özelime yazdığın şeye karşılık şunu söyleyim. O kişiye yaptığı haksızlığın karşılığını bu kez vermeyeceğim. Ama aynı şeyi tekrar ettiği takdirde size bildireceğim. O anda gereğinin yapılmasını umarım.

Teşekkürler.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakanizm' Alıntı:
Forumda okumuştum. "0" ın altına düşenler için haftada bir gün toplu halde birkaç günlüğüne ban konuluyor gibi bir cümle okumuştum "iyinet" nickinden.
bu dediğin şeyin olmadığını (bu ileride olmayacağı anlamına gelmez) yine "iyinet" nicki açıklamıştı, bu yüzden için rahat olabilir :)

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ortada bir yanlış anlama var ama kim yanlış anlıyor bilmiyorum. Şu adreste yazılanlar senin yazdığın şeyle bağdaşmıyor gibi ?

http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=26563&highlight=pazartesi

aynen şunlar yazıyor. iyinet tarafından :

- rep li uyeler, dikkat !

--------------------------------------------------------------------------------

'-' rep li uyelere yeni bir yaptirim geliyor!
Her hafta yapilacak kontrol ile - rep tasiyan uyeler, - rep sayilarina esdeger gun kadar foruma giremeyecekler.
Ornegin: Pazartesi yapilacak kontrolde -3 repi olan kullanici 3 gun foruma giremeyecek.
Onumuzceki Pazartesi halen -2 repi varsa yine 2 gun giremeyecek.
Bir sonraki Pazartesi 0 yada + rep e ciktiginda, forum kesintisi olmayacak.

'-' rep i olup onemsemeyenler, foruma girmek istiyorsaniz haydi calismalara baslayin.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işte o yazıdan sonra yine açıklama yapıldı, o olayın şimdilik olmayacağı ile ilgili. adresi veremiyorum tam olarak zamanım yok şu an arayacak kusura bakma.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Geçerli olan kalıp, geçersiz olan yazılar silinirse insanlar daha sağlıklı bilinçleneceklerdir.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
silinmesine gerek yok bence. mesela satılık domain konularında ilk mesaj hep domain 20$'a satılıktır tarzı mesajlar oluyor. bu o domainin halen satılık olduğunu göstermez. daha sonraki mesajları inceleyerek domainin hala satılık olup olmadığını anlarsın. bu da öyle bir şey. en son sayfada mesela iyinet benim söylediğime benzer bir açıklama yapmış.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Haklısın fakat satılık domain konusu ile "Forum Kuralları" konusu bir tutulamaz ki.

Sonuçta Forumda arama diye bir bölüm var. Ben arama yapıyorum Forum Kuralları ile ilgili karşıma çıkan sayfaları okuyor ve ona göre bilgileniyorum. Önceki kural buydu sonraki kural şu muydu diye arama yapamam ki. Satılık domain konusu ile forum kuralları konuları arasında fark olduğunu iyinet admini zaten anlayacaktır.

Ben zaten konunun özünü anlamış bulunmaktayım sayenizde :) Yani benim için sorun yok. Silinmeyebilir. Ben sadece benden sonrakiler için silinmesi daha yararlı olur demiştim o kadar. Sorun değil.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
O konuda haklisin, her mesaji okumak mumkun degil.
Ben de gelecek zaman icin yazdigim icin, sorun olmaz diye dusunmustum.
Ama oluyormus, o mesaji editliyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5