İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Şirket isim önerisi.

serQan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba, hafta içi "Bilişim Teknolojileri" alanında faaliyet gösterecek bir şirket açacağım. Tüm evraklarım vs. herşey hazır, Şirketimi mevcut kullandığım isim ile açmayı planlıyordum fakat, İto kaydıda yaptıracağım için ve kullandığım isimin benimde faaliyet göstereceğim sektör bazında tescil edildiği için kullanamıyorum. Bu yüzden isim konusunda yardıma ihtiyacım var.

İsimin Türkçe olması gerekmektedir, çünkü Ticaret odası yabancı kelimeleri ve harfleri kabul etmemektedir. Aradığım ismi marka yapmak içinde çalışacağım ve tescil ettireceğim için güzel bir isim olmasını istiyorum, fakat aklıma bir türlü güzel bir isim gelmiyor.

Bana isim konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Önereceğiniz isimlerden kullanacağım ismi öneren kişiye, 25.-YTL (Garanti Bankası ) Havale- Eft yada paypal olarak ödeme yapabilirim

yada hostinge ihtiyacı olana 100Mb alan 5GB Trafikli Linux Host paketi açabilirim (1.Yıllık.)

Önerilerinizi PM den yollarsanız sevinirim.

İlginiz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar.

InnoCent

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TeknoBilişim
TeknolojiDünyası
TeknolojiDünyam
TeknoDünyam

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Şirket ismi, hedef kültürünü ve marka imajını yansıtacağı için rastgele bir isim değil de, bu detaylarla bağdaşacak bir isim bulman daha iyi olur. Hedefini belirleyen 3 şey, ne satıyorsun, kime satıyorsun ve seni farklı yapan ne? İnsanların hatrında neyle kalmak istiyorsun, bütün bunları düşünüp yazılı hale döktüğünde isim alternatiflerini araman daha iyi olacaktır. Nacizane gorusum bu.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
teknoskop bilişim teknolojileri

(başvurunu yapıp faaliyet belgenle de .com.tr için hemen başvurunu yaparsın)

Hycanus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben isim önermeyeceğim ama bir uyarıda bulunmak istiyorum. İTO ya kaydolacaksan X,W,Q gibi harfler şirket isminde geçmesin kayıt olamazsın.

Edit: Yukarda yazmışsın zaten atlamışım pardon

cawbella

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şirket

Bende de ARTI.net var bu dOmaine Şirket açmayi düşünüyorum ama teknoloji sitesimi alısveris sitemisi host alan adi sitesini ne yapacağima tam karar veremedim.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Marka yaptığın bir isimde karakter aranmaz. Marka ise sorun yaşamıyacaksın yabancı harflerde. Ama yinede sorun yaşar isen yabancı ismi türkçe karşıtını bul öyle aç. Demek istediğim şudur ki sen markanı bul patentle sonrasında o markanın çalışacağı bir firma kur. Örneğin ; AA markası BB Ltd şti.'nin alt kuruluşudur.

fatal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
AKILişi - Bu bir akıl işidir.

Netyorum - Yeni bir heves, yeni bir yorum.

Gül Bilişim - Güldüren Teknoloji veya ,

Gül Bilgisayar - Güldüren Bilgisayar.

TechnoBİL - Bilen Teknoloji

serQan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlgilenen ve yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

05/12/2007 tarihinde İTO' ya verilmek üzere gerekli tüm resmi belgelerimi hazırladım.

Araştırdım ve şimdiki kullandığım ünvanım sorun yaratmadığı ve kullanılabilir olduğu için bununla devam etme kararı aldım.

Saygılar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5