İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Şirket serverını sewb server yapmak [!]

ylmz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şirket serverını web server yapmak [!]

Şirkette hızlı bir internet var ve bunu degerlendirmek istiyoruz, elimizde lisansli win server 2003 standart var, bununla neler yapabiliriz veya webserver edition mı almalıyız? bize bağlı olan şirketlere win hosting yapmayı düşünüyoruz.

Başka bi sorum; sadece winserver yuklemek yeterlimi, daha başka neler yapılmalıdır ? Şimdiden teşekkür ederim.

ylmz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hımm peki plesk ücretleri ne kadar?

ylmz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
30 domainli 199$ yeterli benim için teşekkür edrim..

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bildiğim kadarıyla Plesk kurmanız zorunlu değil.

ylmz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki o zaman başka türlü nasıl yapılır?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Plesk kurmazsaniz servisleri kendiniz tek tek konfigure etmek durumundasiniz. web, ftp, mail, pop vb.

F

fenerli

Misafir
www.webmin.com ücretsiz, serverda daha fazla hakimiyet, ama daha fazla teknik bilgi (5 den fazla serverda 3 senedir kullanıyoruz), türkçe güzel arabirimleri de var istediğin birini seçersin.

S

Spy

Misafir
Merhabalar..
Plesk kullanman şart değil. Başka panel yazılımlarıda var. Örneğin fenerli'nin dediği gibi webmin gayet güzel, kullanışlı ve hakimiyet sağlayan bir panel.
Ayrıca http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=18775 adresine yazmış olduğum yazıyıda okumanı rica ederim gerçi orda XP ile ilgili yorumlar yaptım ama genel serverlar içinde cümlelerim oldu. Saygılar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5