İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sis Network - Okan Yıldırım'ın Acı Günü

M

MasterTR

Misafir
Sis.com.tr sahibi Okan YILDIRIM'ın abisi Ozan YILDIRIM Zeytineli bölgesinde dalış esnasında sığ su bayılması geçirip vefat etmiştir. Okan YILDIRIM birkaç gün aramızda olamıyacaktır, sunucularla ilgili sorunlarınızı özel mesaj ile bana iletebilirsiniz..

Merhuma allahtan rahmet ailesine baş sağlığı diliyorum mekanı cennet olsun.

http://www.zipkinci.com/forum/viewtopic.php?t=11413

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Toprağı Bol Mekanı cennet olur inşallah... ALLAH rahmet eylesin.. Resmi gördüm çok gençmiş çok üzüldüm :(

Geride kalan tüm sevenlerine Yüce Mevlam Sabırlar ihsan eylesin Çok üzücü çok :(

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
:( fani dünya. Okana Baş sağlığı dileğimi iletirsen sevinirim.

Abisinin Mekanı Cennet Olsun. Allah Rahmet Eylesin

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ailesine ve yakınlarına bas saglıgı dilerim bu arada ben merak ettim sıg su bayılmasını ve arastırdım merak edenler icin :

sığ su bayılmasının sebebi yüzeye yakın olan yerde oksijen azlığı sebebiyle olan bilinç kaybıdır.genellikle yüzeye 5 metre( yada civarı) kala gerçekleşir.oksijen azlığı çeken ciğerlerde yüzeye yaklaştıkça (basınç sebebiyle yüzeye yaklaştıkça genişler-dibe doğru küçülür, fizikteki balon deneyini hatırlayınız, dipte hava doldurulup bırakılan bir balon yüzeye geldiğinde patlar) genişler ve kanda bulunan az miktardaki oksijen çok hızlı bir şekilde akciğerlere transfer olur.bu sebep ile kanda ciddi anlamda bir oksijen yetersizliği olur. mss (merkez sinir sistemi) ise bu durumda dalıcının bilincini kaybettirir ve yönetimi ele alır. dalgıcın ilk nefes alma çabasıyla solunum yollarına giren suyun sonucunda (boğulması imkansıza yakın bir ihtimaldir) buradaki kaslar kasılır ve daha fazla su alımını önler.(filmlerde gördüğümüz vücudun suyla dolması daıcının ölmesi soucunda gerçekleşir, mss devreden çıkar ve su alımı başlar.) dalıcının üzerinde eğer bir ağırlık yoksa ( ağırlık kemeri ) dalıcı yüzeye çıkacaktır ve diğer dalıcılar(ilk yardım eğitimi almış) tarafından kurtulacaktır. ama dalıcının üzerinde ağırlık varsa, hele ki dalıcıların yaptığı çok önemli bir hata olan fazla ağırlık almayı geerçekleştirdiyse, dalıcı yüzeye çıkamayacak ve ex gerçekleşecektir. dalıcılar bilinçsizce uygulanan bir yöntemle daha dibe dalabilmek için gereğinden fazla ağırlık alırlar ve negatif yüzerliklerinden dolayı yüzeye çıkamazlar, dibe doğru giderler.bu sebeple scuba dalışta alınan ağırlığın %40'ı kullanılmalıdır, böylece sığ su bayılmasına rağmen 5 metrelerde dalıcı pozitif yüzerlilikte olacağından yüzeye çıkacaktır.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Abisine Allah rahmet eylesin. Kalanlara sabir versin insallah.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Allah rahmet eylesin..Ruhu Şad olsun..
Allah herkese " Sıralı Ölüm" nasip eylesin..Çok acı zamansız gidişler..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5