İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sistemnet yine down

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sistemnet yine down durumda.

Bir server ekledik ama inşallah bizi pişman etmezler.

Bekliyoruz bakalım ne zaman up olacka.

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet arkadaşlar 6 Saat oldu halen down durumda.

Yorumu size bırakıyorum.

avieN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sistemnet ne zaman gelir diye bir anket açalım bence :D

OyunSunucu Satışı yapıyorum ve İnternetSahibi.Net calısıyorum ve en ufak bir kesinti olmadı şuana kadar , sistemnetle çalışıyor olsaydım şuanki sırf bugünlük olan zararımı tahmin edemicem .. Oyun Sunucu Satışı Yapan ve Sistemnetle calısan arkadaşlara sabır diliyorum.

Bu Arada Saldırı Varmış Öyle bir Duyum Aldım.

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anlamıyorum ki. Bu kadar da bir sürede engellenmez mi saldırı.

Olmaz ya. ISP 'yim datacenterım diyorsan bu işe bir çösüm bulacaksın. 12 saat down olan bir yer mi olur.

Yeter ya. kafamda saç kalmadı.

avieN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yarım gün oldu , artık söylencek laf yok ..

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anlamadığım nokta şu :
Tamam teknik sorun olur. Olmaz demiyorum ama. Bu kadar sürede 1.000 kez çözülmesi gerekirdi.

Beni düşündüren konulardan bir tanesi de acaba deneyimli elemanları mı yok. Ne olursa olsun teknik bir sorun dahi olsa 5 dakikada çözülmesi gerekir. Bu iş su satmaya benzemez ki.

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ixirhost dostumuz da forumda.

Size bir bilgi verildi mi ? İşin diğer bir yönü de hiçbir şekilde sorunla ilgili ne olduğpu konusunda bilgi de yok.

acaba deprem olup yerle bir mi oldular ?

snackers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sistemnet, türk telekom tarafında sorun olduğunu belirtsede, sorun kendi networklerindedir, 0212 288 80 46 (Gayrettepe telekom müdürlüğü bilişim ağları nöbetçisi) numaralı telefondan Ahmet Bey'den alınan bilgi doğrultusunda bu durum kanıtlanmıştır.!

Yanı sıra, ixirtelekom kendi IP'lerini kullandığından ötürü, sistemnetden bağımsız olarak aralıklarla ixirtelekom networküne erişim sağlanmaktadır.

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
+1 Bende aynı şekilde yine türk telekomdaki bir tanıdık vasıtası ile sorunun sistemnet 'te olduğuna yönelik bir bilgi aldım.

Hatta zaman zaman siteler açılıyor.

sistemnet 'in dahili netwoekundeki sorundan kaynaklı inanılmaz rencide oldum. Müşteri kayıplarını saymıyorum.

Merak ediyorum sistemnet bu kaybımızı nasıl karşılayacak !!!

Yazık. çok yazık.

hostmatik.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dün akşam saat 23:00 sularında ancak ulaşabildim kendilerine problem nedir dedim
çocuk bizimle ilgili değil sistemlerimiz çalışıyor ama bi problem var bazen çalışıyor dedi
sonrada atack yapılabileceğini söylediler ardından da bana çok mantıklı geldi
atack ı yapan adamlar
pazar günü sabah saat 9 ile pazartesi saat 9 arasını seçmişler bu adamlar direkt olarak sistemneti hedef almışlar pazar günü bu işin olmasıda şans olamaz ve netekim önceki zamanlardada pazar günleri bu tür şeyler oluyordu.Bence bu çok kötü oldu.24 saat kesinti
ayrıca jeneratörleri var ama devreye girmiyor :) vede ups leride bozuldu geçen günlerde , klimalarıda 1 sene önce gittiğimde hava güzel diye çalışmıyordu çok yakmasın diye herhalde pencereleri açmışlardı ama daha sonraki gidişlerimde çalışıyordu
dün bana kalırsa saldırı yedi sistemnet....

OyunHost|Hasan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet kesinlikle attack yemişler.Çünkü Onlarla çalışan oyunsunucum.com un sitesinde yaptığı açıklamada öyle.

OyunSunucum Açıklaması

Merhabalar, 20.01.2008 tarihinde saat 11.22 itibariyle calistigimiz firma olan Sistemnet TELEKOMUNIKASYON Ltd. Sti'ye yapilan ping attacktan oturu sistemler zarar gormus ve akabindeki 10 saat hatta bakim yapildigindan sunucular halen acilmamistir. Bu gece itibariyle onarim tamamlanmis olup sunucular acilacaktir ve odeme gunlerine 2 ilave gun eklenecektir. Bizim elimizde olmayan sekilde gerceklesen bu olaydan oturu herkesten ozur diler bu olayı hemen telafi edecegimizi onemle vurgulariz.

Berk PELENK & Süleyman KAYA
OyunSunucum.Com
Main Server Administrator

Sistemnet ile Çalışanlara Allah kolaylık versin

avieN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir PİNG Attack Saldırısı bu Kadar kapalı bırakabilirmi Bir Datacenterı acaba :( ?

berksehost

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
ayrıca jeneratörleri var ama devreye girmiyor :) vede ups leride bozuldu geçen günlerde , klimalarıda 1 sene önce gittiğimde hava güzel diye çalışmıyordu çok yakmasın diye herhalde pencereleri açmışlardı ama daha sonraki gidişlerimde çalışıyordu
dün bana kalırsa saldırı yedi sistemnet....

Atak değilde bu kısım gerçekten ilginç özellikle klima kısmı :)

snackers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
18 yaş altı bir çok kişi, teknik bilgisi olmadan sistemnet, teklan vs. hakkında özgürce yorum yapıyorlar, yorum yapmak iyidir, tüketiciyi bilinçlendirir fakat, sizin hiç bir arada görmediğiniz kadar paralar buraların altyapılarına harcanıyor. Bugün sistemnet dediğiniz yerde 320 'e yakın sunucu ve 300 Mbit hat vardır,

320 sunucu 6.000 YTL elektrik parası + 5,500 ytl kira + ~20.000 YTL internet + personel + yemek + ssk + vergi

Forumda olsun olmasın, bir çok kişinin ofisi , bırakın sabit bir telefonu yokken böyle yorum yapılamaz. Serbest piyasa, kimsenin de tekelinde değil, isteyen istediği yerden hizmet alabilir.

Siz nasılki kusursuz hizmet vermeyi hedefliyorsanız, bu firmalarda en az sizin kadar kusursuz hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Sistemnetteki dünkü kesintinin sebebi ise, telekomdaki dynamic routing tablosunun zarar görmesidir, telekomdaki dün görüştüğümüz arkadaşlar sistemnet kaynaklı dese de, bugün görüştüğümüzde aksini söylediler ve hatalarını düzelttiler.

hostmatik.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu saydığınız masrafların karşılanması için sistemnet in müşterilerine ihtiyacı olduğunu ve müşterilerine en iyi hizmeti vermesi gerektiğini öncelikle anlaması gerekiyor. Kimse parasının sokağa gitmesini ve itibarının zedelenmesini istemez.

burada bahsettiğimiz olay müşteriye atack olabilir deniyor , ertesi gün yapılan duyuruda telekom kaynaklı fiber optik problemi olduğu.

insan ister istemez aptal yerine konulduğunu düşünüyor.

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Açıkçası sistemnet çoğu şirketten daha iyi hizmet veriyor. Özellikle trafik konusunda serverlar çok rahat. Yok paylaşımlı satıyor yok paylaşımsız satıyor ... gibi bir sürü tartışma olmasına karşılık diğer ISP 'lerde yaşadığım sorunları sistemnet 'te yaşamıyorum.

Şimdi down olayına gelirsek başta çok kötü bir durum. Kendileri de olmasını kesinlikle istemezdi. Ancak unutulmaması gereken çok önemli bir nokta var. Bu gün diğer isp 'ler sistemnet ve nixcon sayesinde uçuk trafik ücretlerini düşürmek zorunda kaldılar.

Sadece bunu dahi düşünürsek her iki şirkete de başarılar dilerim.

Ancak bana göre tüm isp ve hosting şirketlerinin en çok şikayet etmesi gereken şey metro ethernet'teki adaletsiz fiyat politikası. ADSL 'ye belki 8 kez indirim geldi ancak metro ethernet fiyatlarında hiç bir şekilde oynama yok. Yazık ve çok ayıp.

Saygılarımla

OyunHost|Hasan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PcPazari Arkadaşım seni son iki mesajından sonra anlayamadım.Asla bir polemiğe girmek ve polemiğe yol açmak değil amacım.Sadece Tuhafıma gitti Ondan yazıyorum.İlk Mesajlarında demişsin.Sunucular down.6 saat oldu yorumu size yapıyorum.Sonrada arkadaşlar yorumlamış son mesajlarında da demişsin ki işte sistemnet iyi vs .Sanki konuyu açan başkası son mesajları atan başkası.Arada 180 derecelik bir oynama var :)

TT yaptığı Ayrı bir haksızlık zaten!

Bir daha bellirtiyorum Asla bir polemik veya polemiğe yol açmak istemiyorum.!!Tuhafıma gittiği için yazıyorum.

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
re:

Merhaba,

Sitemin erişimi kesilince çok çok kızdım. Yalan yok. Ama sonra problem halledildi.

Sorunun tekrarlanmaması için gerekli önlemlerin alınacağı da söylendi. Neyse bu önemli değil.

Önemli olan bir nokta var. sistemnet maliyetlerimi çok çok düşürdü. Adı çok iyi anılan isp 'de yaşadğım sorunlar vardı bu sorunlar yok sistemnette.

şöyle ki.
sitemin 256 kbps 'lik mrtg 'de ortalaması var. bzen pik yapar. 1 mbps. Neyse adı burada çok geçen isp 'den 1 mbps almıştım çok yavaş çalışıyordu. daha sonra 2 mbps yaptık. olmadı peşinden 3 mbps yaptık. Sonra da 5 mbps. mrtg 'ye bakıyorum bir şey yok.

CPU kullanımı ram kullanımı onlar da problemsiz. Tabi 256 kbps kullanmama rağmen 3-5 mbps için bir sürü para ödedim. kullananamadığım bir hizmetin bedeli. içime oturdu.

Daha sonra sistemnete geçtim. Sistem acayip. mail alıp gönderirken bile eskiden takılıyordu şimdi jet gibi geçiyor. Obaaaa dedim. Bu isp 'nin sözde yöneticileri bir sürü laf söyledi sistemnet için. Bu isp 'de çok müşteri kaybettim.

sistemnet 'ten memnunmuyum ?
Kesinti olmazsa evet. Ama kesinti olursa memnun değilim. Ödediğim paralara yanıyorum. Çok ahımı aldılar.

Yasal platformda bazı gelişmeler olacak. o yüzdne bu konuda soru sormazsanız sevinirim. Daha sonra duyururum bilgi isteyen olursa.

hostmatik.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gene bişeyler oldu

şuanda gene sorun var
ping süresi 3500ms filan
sayfalarıda açılmıyor ne olucak buranın hali ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5