İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

site borç nedeniyle kapatılmıştır.... süper ya :))

nightprince

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eheheheh.. Valla rezillik ya. Host şirketini iyi seçmek Lazım. adımın karizma sıfırın altında :p

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nightprince' Alıntı:
eheheheh.. Valla rezillik ya. Host şirketini iyi seçmek Lazım. adımın karizma sıfırın altında :p

Host şirketini değil, müşteriyi iyi seçmek lazım :)

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benzer durum benim başıma geliyordu bi kere, site ücretinin yarısını verince firma, site yayınını hosta girerek hemen durdurdum ve "site geçici olarak durdurulmuştur, lütfen webmasterla iletişim kurarak ikinci taksidinizi ödeyin diye bir yazı yazdım" adamlar rezil olmamk için 3 saatte gidip toparladaılar parayı ve verdilerdi yazın:D ben o yazıyı koyan arkadaşa gerçekten hak veriyorum.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ben kesinlikle hak veremiyorum maalesef arkadaşlar..

olayı tam bilmiyoruz tabii ama 5-10 günlük gecikme ile bu yazılar yazılıp, siteler kapatılıyorsa yazık o hosting firmalarına! umarım batarlar..
kaldıki bir aksama olduğu belli çünkü adamın googleda reklamları da var..

F

fenerli

Misafir
olması gereken budur
site kapatılmaz, 1 ay kadar (diğer ödemeye kadar) beklenir bu süre boyunca ftp erişimi engellenir.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
adam baştan sona kadar haklı kardeşim kimse bedavaya kimseye bişi vermez adam sonucta emeğinin karşılığını istiyor sadaka istemiyor madem paraları yoktu neden site yaptırıyolar veya acıyolar

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pigeon' Alıntı:
ben kesinlikle hak veremiyorum maalesef arkadaşlar..

olayı tam bilmiyoruz tabii ama 5-10 günlük gecikme ile bu yazılar yazılıp, siteler kapatılıyorsa yazık o hosting firmalarına! umarım batarlar..
kaldıki bir aksama olduğu belli çünkü adamın googleda reklamları da var..

Site borç nedeni ile silinmiştir. Parasını veremeyecekseniz site yaptırmayın.

yazıyor sitede.sanırım host işi değil.tasarımı yaptırmış parayı vermemiş sanırım.
belli bir süre bekledi mi beklemedi mi bilinmez siteyi yapan adam.ama eğer doğruysa karşı tarafın yaptığı ayıptır.

timsah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence google reklam veren adamin parasi vardir master extra ucret istemis olabilir kimsenin gubahini almamak lazim

T

turkeyweb

Misafir
hostingyardim.com' Alıntı:
Webmaster sonuna kadar haklı.

Konuyu bilmeden %100 yargiya variyorsunuz ya helal olsun size.Sanki bütün webmasterler hakli,icinde hic mi serefsiz olan yok.Müsteri de hakli olabilir denmeli bence,adamin parasi olmasa gidipde google a reklam verirmi.Icimizde zaten bir günlük gecikmeye dayanamayacak tipler kendilerini belli ediyorlar.

T

turkeyweb

Misafir
Alin size borc nedeniyle kapatilan bir site daha,ucuz,kalitesiz adamlarin calistirdigi bir hosting firmasindan host almak kadar salakca bisey yok.Ayrica bu forumda da takilan sen ben gibi adamlarin aldigi bayiliklerle kendilerine firma diyen adamlardan nasil güvenipde host domain aliniyor anlam veremiyorum.

http://www.gs05.com/

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@turkeyweb google reklam veriyor diye parası var anlamına gelmez sana öylebirini sözlerimki dudakların ucuklar.

1 milyon dolara florya'da ev satan bir emlakcı yamağı müşterim vardı. ödeme yapmıyor diye domainin dns ayarlarını değiştirip not yazdım ben hakkımı istiyorum fazlasını değil gereken meblayı yatıracagını şeref sözü vererek söyledi bende üç kuruş için sözünü yutacak değil deyip şifreleri verdim 2 ay oldu hala yatıracak buna nediyeceksin. alsın o paralarını s... kulagına sözünü yuttuktan sonra daha ne diyeyim ben adama..

S

Sauron

Misafir
Benim kredi kartımda limitim dolmuş mesela. Limitimin oldugunu sanıyordum fakat yokmuş. Bir gün baktım ki limit 0 gözüküyor.

Ben kartta para var sanıyorum fakat aslında para yok.
Şimdi düşündüm de (Ben yabancı siteden hosting alıyorum ve büyük bir firma orası) benim bir anlık dalgınlıgıma geldi diyelim, kredi kartımda para olmadı diyelim. Adamlar sitemi suspend etsinler fakat oraya borcundan dolayı silinmiştir yazmasınlar.

Mesela ben o yazıyı gördükten sonra o firmayla hiçbir şekilde alışveriş yapmam.
Çünkü demek ki benim de bir anlık dalgınlıgıma yada ihmalime geldiği anda benim de siteme kırmızı bir bant üzerine esnaf ağızıyla yazı yazarlar.

Bence kendini cidden kanıtlamış firmalarla iş yapmak lazım. Ben şahsen Türk host şirketlerine güvenmiyorum. Onların bana sağladıkları hız vs. umrumda değil.

Onun yerine cidden binlerce üyesi olan yabancı hosting şirketlerini tercih ediyorum. Hem bu adamlardan çok daha yüksek Bandwith ve Yer veriyorlar hemde paranı ödemediğin zaman sitenin ortasına aptalca bir yazı yazmak yerine Cpanel'in klasik suspend mesajını koyuyorlar.

Kendine host firması diyen ne idüğü belirsiz insanlarla iş yapmamak lazım.

M

Maksim

Misafir
Melek 1: Google reklam verecek kadar iş düşünen birinin parayı ödemezlik yapacağını sanmıyorum.

Melek 2: Hiçbir webmaster emeğinin karşılığının yenmesine göz yummaz; fakat anlayışlı olabilir. Anlayışlı olabilme sınırını aşan bir durum oldu ki arkadaş şirketi bu denli ağır bir yükün altına soktu.

Yeni açılan bir sac firmasına site yaptım, siteyi teslim ettim. Ve 2 ay parayı alamadım. Siteyi bu şekilde yapmak aklıma geldi fakat şirkete bu denli ağır yük bindirmek istemedim, şirket yeni kurulmuştu. Ben o şekli denemedim paramı da aldım. Öyle ya da böyle iki taraf için de haksızlık olduğu kesin..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5