İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Site hiti kaç olmalı?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
başlık saçma biliyorum ama aklımada başka bişi gelmedi dogrusu:)
adını vermek istemedigim bir sitem var içeriği grafik egitimi ile ilgili günlük tekil hiti ortalama 45 civarı, geri dönüş yapanlarla birlikte bu rakam 130 a kadar çıkıyor günde en az 250 sayfa geziliyor, pr 3...
bu rakamlar bana çok az geliyor dogrusu ancak çevremde böyle bilgil alışverişi yapabilecegim kimseler olmadıgı içinde bunun ne olması gerektiğinide bilmiyorum...sizce bir egitim sitesi için bu rakamlar normalmidir, dogrusu küsmeye başladım artık :rolleyes:

hostingyardim.com

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Ben ne siteler gordum tekil 1000 ama ise yaramaz.Ben ne siteler gordum tekil hiti 50 ama nekadar guzel siteler.
Yani eğer siten iyiyse ve icerik fazlaysa zamanla olur.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
önemli olan trafik değil, targeted trafik. yane hedef kitlen olan ziyaretçi sitene geliyor mu gelmiyor mu? asıl para getirecek olan konu budur efenim.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
yaklasık 4 aydır faaliyette hedef kitle geliyor sanırım çünkü çok sayfa geziliyor statscounter a göre ortalama %30 u yarım saatin üzerinde duruyormuş sitede...yeni olmasına göre iyi diyorsanız sevindim dogrusu:)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
yok...benim siteye günde 500 tekil kişi gelmez...böyle bir beklentim yok dogrusu ama 40-50 de az tabi

V

varyemez

Misafir
içerik iyiyse mutlaka mğkafatını alırsın önemli olan içeriği sağlam tutman 4 aylık bir forum için tekil hit olacak min 250-300 olması gerekirdi ama reklam yapamadıysan bu sayı zamanla artacaktır...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
yok...link degisimine girmedim hiç...reklam falanda yapmadım hiç kulaktan kulaga...
yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hocam google da indexlenme en onemlisi sanırım sayfalarının. Ona uygun META TAG ve KEYWORLERi sec guzelce yerlestir her sayfana . 50 sayfalık siten olsun indexli gunde en az 100-200 ü ki aramalarda cıktıın yere gore google sana gonderir. En azından benim ilk actıımda sitelerin durumu boyleydi. bunuda sanırım iyinet i takip edenler yada az cok web işinde olanlar bilir :)

sanada kolay gelsin

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
eyvallah dostum saol ama mesajı yazalı 1 yılı aştı ;)...tabi durumlarda fazlasıyla değişti ;)...
saol yinede...

Y

yaBgu

Misafir
merhabalar

site hitinin çokluğu veya azlığı sitenin dahil olduğu kategoriyle ilgilidir mesela tarih üzerine bir web sitesiniz var; bu sitenin günlük hiti 1000 civarıysa bu rakam gerçekten iyidir, fakat oyun üzerine yapılan bir sitenin günlük hiti 1000 civarıysa bu rakam azdır çünkü oyun kelimesine talep çoktur ve bu talepten ancak 1000 kişi sizi seçiyorsa bu az anlamına gelmektedir tarih kelimesinin hitap ettiğin kesim türkiye'de az olduğu için 1000 rakamı gerçekten çok iyidir...

saygılar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5