İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

site içi arama motoru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
bu linkte böyle bir hukuki problem var diye bir ibare göremedim kaldırılan scriptin tam adresi neresi . bu verdiğiniz link ? google kendi arama eklentisi google search engine api si . yani ..

:(

Olay 2005 de olmuştu, şimdi mailler içerisinde sitenin tam adını bulamadım dayandığı madde;

13. Can I develop commercial applications using Google Web APIs?

You can develop any application you want, but you must abide by the Google Web APIs terms of service. One condition is you cannot create a commercial service using Google Web APIs without first obtaining written consent from Google. Another is that you can only create one account for your personal use.

you can use google for commercial sites so if you runa PPC engine you can not use google...I once did the very same think and got a cease and disist order from Google...they have lots of lawyers, I woould stop whiel you are ahead.

API key ile kullanım için : http://www.wwwsearchsolutions.com/google.php

Bir süre sonra API key kullanımıda kalkabilir, www.google.com/coop/ adresinin kullanılmasını istiyorlar.

oneself

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
oke anladım :)

http://www.iyi.web.tr/ bu şekilde kullanmak yasal yani öyle mi ?
..

neyse ben scripti yazdım hemen şimdi de yasal bir sorun var mı maddesini de MUALLAK olarak değiştiriyorum .

bu tarzda bir den çok farklı scriptin satıldığını ve kullanıldığını biliyorum ..

bu scripti arama sitesi olarakta geliştirmeyi düşünüyorum tüm arama motorlarında ki sonuçlarını tek bir sayfa da listeleyen bir sey bu da herhalde yasadışiı bir durum değil :)

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
yaw bırakın google ın yakasını gidin msn.com un xml inden çekin daha sağlam :)
iyi.web.tr nin google dan çektiğini sanmıyorum ama tamda emin değilim.bkn bu tarz bişi sanırım.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
oke anladım :)

http://www.iyi.web.tr/ bu şekilde kullanmak yasal yani öyle mi ?
..

iyiwebtr nin kendi database i mevcut, bu sistem bir günde çıkmadı 2003 den beri sürekli olmasada çalışmalar yapılarak bu noktaya gelinmiştir, daha da yapılacak çok şey var, sanırım bu forumda bulunmamız insanlara üstten bakmamamız yadırganıyor ki ara ara iyi.web.tr database soruluyor, bu konuda forum içerisinde bir kaç kere açıklama yaptım.

http://cs.ioc.ee/~ando/sphider/ bunu kullanan örnek site siigle.com dur (bu sistemin 100.000 sayfa kapasitesi vardır)

oneself

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyiwebtr nin kendi database i mevcut, bu sistem bir günde çıkmadı 2003 den beri sürekli olmasada çalışmalar yapılarak bu noktaya gelinmiştir, daha da yapılacak çok şey var, sanırım bu forumda bulunmamız insanlara üstten bakmamız yadırganıyor ki ara ara iyi.web.tr database soruluyor ki , forum içerisinde bir kaç kere bu konuda açıklama yaptım.

http://cs.ioc.ee/~ando/sphider/ bunu kullanan örnek site siigle.com dur (bu sistemin 100.000 sayfa kapasitesi vardır)

tebrik ederim gerçekten
:))

zaten kısa zamanda büyük projeler yapılamaz ..
ama küçük şeylerde büyük projelere ön ayak olur ..

--

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Şunu eklemek istiyorum, hukuki kural ile ilgili konuya değinmemin sebebi: senin veya başka birisinin bu tarz bir scripti satmasını engellemek değildir.

2004-Eylül 2006 arasında yurtdışındaki bir arkadaşımla USA bazlı hosting satışı yapıyorduk, ben artık ilgilenemeyeceğimden bu ortak işden bir süre önce ayrıldım. Yukarıdaki madde barındırılan bir siteden dolayı bana gelen bir mailden alınmadır.
Belki bu bana denk gelen bir durum da olabilir, ben sadece hatırlatma yapmak istedim.

Bazılarının düşündüğü gibi birisinin para kazanmasını engellemek değil.

oneself

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şunu eklemek istiyorum, hukuki kural ile ilgili konuya değinmemin sebebi: senin veya başka birisinin bu tarz bir scripti satmasını engellemek değildir.

2004-Eylül 2006 arasında yurtdışındaki bir arkadaşımla USA bazlı hosting satışı yapıyorduk, ben artık ilgilenemeyeceğimden bu ortak işden bir süre önce ayrıldım. Yukarıdaki madde barındırılan bir siteden dolayı bana gelen bir mailden alınmadır.
Belki bu bana denk gelen bir durum da olabilir, ben sadece hatırlatma yapmak istedim.

Bazılarının düşündüğü gibi birisinin para kazanmasını engellemek değil.

estağfurullah ..

öyle bir düşünceye girmedim ama bu şekilde satılan scriptler gördüğüm için bende yazdım ve satışa sundum .. hukuki yönünü tam olarak bilemediğim için yok diye yazdım :) şimdi ise muallak olarak değiştirdim ..

yarın google türkiye bürosunu da bu şekilde bir kullanımın yasal yaptırımı nedir diye bir email yazacağım .. cevap verirler umarım :)

oneself

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaw bırakın google ın yakasını gidin msn.com un xml inden çekin daha sağlam :)
iyi.web.tr nin google dan çektiğini sanmıyorum ama tamda emin değilim.bkn bu tarz bişi sanırım.

msn xml inden çekince sonuç yasal mı oluyor acaba ?
aradaki fark nedir ?
:)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
oneself,

PM ile belirttim yeteri kadar açık olamamış sanırım.

1. Bu tarz scriptlerin kullanımı yasak.
2. Bu tarz scriptlerin Iyinet'te satılması, hakkında mesaj açılması yasak.
3. Iyinet'te içerisinde uygunsuz kaçacak link/kelime/içerik bulunan sitelere link verilmesi yasak.

Sanırım 2'si forum, 1'i dış kural olmak üzere 3 kurali ihlal ediyorsunuz. Bir konu bir kere kapatılırsa, Moderatorler onay vermeden yeniden açmanız gereksiz olacak ve mesajınız yeniden silinecektir, çünkü mesajınız hata ile veya yanlışlıkla silinmedi. Verdiğiniz linkte açılan kelimeler ve linkler oldukça rahatsız edici. Mesaj açmadan önce kuralları okuyunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5