İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Site icinde arama yapma

A

Ayten

Misafir
Uzunca bir süredir hazirladigim bir sitenin icinde arama yapip, bulunan sonuclari kullaniciya yansitan bir scripte ihtiyacim var. Eger böyle bir sey mümkün degilse cözüm önerilerine ihtiyacim var.

Örnegin hazirladigim .html dosyalari su sekilde:
<h1>Baslik</h1>
<p>(elma, armut,.... vs.) </p>

Simdi kullanici "elma" yazip "ara" tusuna tikladiginda <h1> Basliginin görünmesini istiyorum. Birden fazla "elma" bulursa hepsini siralamasini istiyorum. .html dosyalarini degisik pfadlarda da arayabilmeli.

Yardimlariniz icin tesekkürler

Selcuq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vallaha ben phpden anlamam ama eger ingilizcen yeterli ise www.hotscripts.com dan örnekler çekebilirsin bunları geliştirmek sana kalmıs birsey tabiki ama dedigin sey
Döngü ile olur yani eger ise yap komutlarıyla :D

K

Kurko

Misafir
Selamlar;

Anlattigin sey mumkun fakat dedilerini gerceklerstirmek icin cok kotu bir yol.

Herseyden once herhangi bir html dosyasinin icerigini okuyabilirsin ve aradigin kelimeleri buldurabilirsin. Burda sorun her seferinde arama yapildiginda herhangi bir kayit tutmadigin icin php scripti butun sayfalari bastan aramak zorunda kalicak ve bu oldukca buyuk bir sorun eger 50 kadar sayfan varsa bu hayli zaman alir.

Cozumlerden biri butun web sayfa iceriklerini database destengin varsa, database e yuklemen. Orda arama zamani hd de aramaya gore cok daha kisa.

M

manituman

Misafir
istersen ben sana benzer bişey yaparim ufak bir ucret karsiliginda....mesela 20 milyon

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5