İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Site ikiye bölünecek ve sunucu kiralanacak

Ramses

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim şöyle bir sorum olacaktı. Ben bir arkadaşla ortak olarak teknoserver'dan windows sunucu kiralamıştık ama makineyi arkadaşım yönetiyordu. Şimdi beni ww.siteadi.com(asp) ve forum.siteadi.com(php) şeklinde domain ve subdomainim var. Ben bu subdomaini linux sunucu kiralayarak orada kullanmak istiyorum. Bu mümkünmüdür. Yani sitenin bir bölümü eski serverda, vbulletin forum olan diğer bölümüde yeni alacağım linux server'da olacak.

Ayrıca hayatımda hiç kendi başıma sunucu kiralayıp kullanmadım. Acaba zorlanmadan yönetebilimiyim makineyi. Yardım alacileceğim bir dökümanı var mıdır bunun?

Ayrıca günlük 5-6k hitli forum için nasıl bir dedicated almamı önerirsiniz. Özellikleri en az nasıl olmalıdır ?

CS.GEN.TR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi arkadaşım, ilk olarak subdomaini www.domain.com daki a record dnslerini girerek diğer sunucuda kullanabilirsin. diğer sunucu için almanya yada türkiyeden düşünüyorsan sana yardımcı olabilirim.

- AMD Opteron(tm) Processor 240
- 512 MB DDR2 RAM
- 40 GB HDD
- 350 GBTrafik
- 5 Adet IP Adresi
- 2 Saatte Kurulum

Aylık: 70YTL

Panel isteyenler için Plesk Kurulumu Ücretsizdir..

DC: Sistemnet Telekom - Turkiye

veya

- Pentium4 3.0
- 512 MB DDR Ram
- 40GB HDD
- 1000GB BW
- 2 adet ip adresi
- 2 Saatte kurulum

Panel isteyenler için Plesk Kurulumu Ücretsizdir..

DC: Netdirek - Almanya

Aylık: 60YTL

Telefon: 0539 3243747 (Gökhan)
Msn: [email protected]

Benim şöyle bir sorum olacaktı. Ben bir arkadaşla ortak olarak teknoserver'dan windows sunucu kiralamıştık ama makineyi arkadaşım yönetiyordu. Şimdi beni ww.siteadi.com(asp) ve forum.siteadi.com(php) şeklinde domain ve subdomainim var. Ben bu subdomaini linux sunucu kiralayarak orada kullanmak istiyorum. Bu mümkünmüdür. Yani sitenin bir bölümü eski serverda, vbulletin forum olan diğer bölümüde yeni alacağım linux server'da olacak.

Ayrıca hayatımda hiç kendi başıma sunucu kiralayıp kullanmadım. Acaba zorlanmadan yönetebilimiyim makineyi. Yardım alacileceğim bir dökümanı var mıdır bunun?

Ayrıca günlük 5-6k hitli forum için nasıl bir dedicated almamı önerirsiniz. Özellikleri en az nasıl olmalıdır ?

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
evet mümkündür
cpanelli bir linux almanız uygun olacakdır .vb fazlası ile sunucuyu yoracakdır.

en az 1 gb ram olmalı sunucunuzda.

işlemciniz amd 3200 ve ya intel 3.0 gibi birşey olabilir.

bir kaç basit şeyi öğrenirseniz kurulu düzende fazla sunucu ile işiniz olmaz.siz forumunuza bakarsınız

sunucu hakkında görüşmek için

[email protected]

www.hostbank24.net

iyi günler

Ramses

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tek bir vbulletin forum sitesi için 1 gb ram ve intel 3.0 fazla değilmi? Ben p4 2.0 ve 512 ram'li bir makine düşünüyordum

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Ramses
dediğin gibi p4 2.x sürümü 512mb ram fazlasıyla işini görecektir.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Tek bir vbulletin forum sitesi için 1 gb ram ve intel 3.0 fazla değilmi? Ben p4 2.0 ve 512 ram'li bir makine düşünüyordum

hayır fazla değil.vb bu forum dediğiniz.vb nin hitlerini 3 le çarpın öyle hesaplayın

sonra 2.4 işlemci de başınız ağrımasın

siz bilirsiniz

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet VPS. Çünkü Netdirekt'de öyle bir makine yok.

Yüksek hitiniz varsa, hele ki VBulletin forum kullanacaksanız, size VPS yeterli gelmeyecektir, ancak dedicated yeterli gelecektir.

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ramses, msn e gelirsen dedicate bulman konusunda yardımcı olabiliriz, ;)

BocekMedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar
Size VPS veya Dedicated hosting konusunda yardımcı olabiliriz.Daha detaylı bilgi için [email protected] MSN ve Mail adresimizle bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımla
İyi Çalışmalar

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bir çok arkadaş sorulardan çok birşeyler satmaya çalışıyor. Subdomain'in nereye gideceği, ana domainin kayıtlı olduğu makinada belirleneceği için yeni alacağın sunucuda bir işlem yapmana gerek olmayacaktır. Söylediğin özellikler gayet iyidir, 2.0 GHZ - 512 MB Ram kombinasyonu, ilerde Ram'ini arttırabilirsin nasıl olsa. Internette konu ile ilgili çok ayrıntılı döküman var, ama yeni başlayanlar için kontrol paneli almak daha hayırlıdır bence. cPanel pahalı olduğu için, directadmin veya domain limitli plesk ile başlaman daha iyi olur. Ben araştırmayı severim diyorsan ücretsiz bir panelde kullanabilirsin. Bir site olduğuna göre ayarların bir kere yapılması yeterlidir. Bu durumda da 60 dolardan başlayan fiyatlarla bir makina alabilirsin.

Ramses

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok teşekkür ederim Angelo yardımın için. Bir yere siparişimi verdim. İlgilenen diğer arkadaşlara da teşekkür ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5