İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

site map verify?

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
NOT VERIFIED
We've detected that your 404 (file not found) error page returns a status of 200 (OK) in the header.

Bu hatayı veriyor nedenini anlamadım bilen var mı?

DJY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kodlarını buraya yazarsan yorum yapabiliriz.

qwerty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı hata benim de başıma gelmişti.

Ziyaretçi tarafından sitemde olmayan bir sayfa istendiğinde (hosting firmasının kontrol panelinden ayarlamıştım) kendi belirlediğim hata sayfasına otomatik yönlendirme yapıyordum. Bu yüzden sitemap verify hatası veriyor yani onaylanmıyordu.

Hadiseyi şöyle çözdüm: index sayfamı bilgisayarıma yedekledim sonra bu sayfayı server'dan sildim yerine default.htm adlı boş bir sayfa yükledim.

Google sitemap bölümünden tekrar verify'e tıklattım. Sitemap onaylandı. Sonra default.htm yi silip yedeklediğim asıl sayfayı server'a yükledim sorun çözüldü.

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dedikleiri bire bir yaptım aynı olay bende de var hata sayfasına yönleniyordu hata.html oluşturdum boş sonrada default.html oluşturdum denedim yok sonra htm yaptım ikisini yine denedim yine aynı hatayı verdi :/

StrOGG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
VazgectimSenden ; şu adımları sıra ile uygula.

1. Önce hostuna sitemap.xml i at.
2. Hostunda .htaccess varsa bi yere yedekle, sonra sil .htaccess'i
3. Google sitemaps'a girip submit et.
4. Googlun sitemaps'ın senden oluşturmanı istediği bir html olacak onu notepad'te oluştur, o dosya boş olacak ve onu da hostuna at.
5. Google sitemaps'ten submit et, verify edecektir.
6. .htaccess'ını geri atabilirsin artık hostuna

büyük ihtimalle çözülecektir.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
NOT VERIFIED
We've detected that your 404 (file not found) error page returns a status of 200 (OK) in the header.

bu hata bendede var ama sitemap lar onayalndı ve taramaya başaldı hatta indexlemeye başladı bile ...

++++ .htaccess dosyası sadece linux hostlarda olur windows larda böle bişi yoktur..

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.htaccess dosyası yok.. hotlink yok yani.. notpadde aynı siimle yerinde dediğim gibi index ve hata sayfalarını bile boş ayıp yoladım yinede not verify not verify.. site maplarım onaylanmış gözüküyor ancak.. birtek verify kısmı hatalı gözüküyor..

StrOGG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
chmod larına bak, yazma izinleri bazen sorun çıkarabiliyor , re-submit et yeniden bakalım. Birde 404 sayfası status 200 vermesi 404 sayfasının bulamayıp indexe redirect ettiğinden kaynaklanıyor

NaturelGS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Verify etmek için, şu adda boş vir dosya atın server'a diyor..

"5kck5k2ksk5kkckakkf3q.html" gibi abzürt bir ad..
Oralarda bir yerde bulursun. Bu dosyayı yaratıp root'a upload et. Sonra sitede verify butonuna bas. Sorun çözülecektir. Bu bir defaya mahsus gerekli..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5