İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

site mapı bir süre sonra kaldırmak gerekirmi ?

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamam sitemap işe yarıyor indexleme konusunda fakat indexlendikten sonra sitemapı kaldırsakmı çünkü indexlenen sayfa sayısı düşüyor

emirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
keyfinebak.com' Alıntı:
siteyide sitemap'ıda güncel tut sayfa sayısında bir sorun yaşamazsın...
Sitemap i güncel tut derken sıfırdan mı sitemap yapmaktan bahsediyorsun.
Eğer öyleyse yandık.
Kotalı adsl kullanıyorum 2 katı geldi bu ay adsl:D

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sonuçta siteye yeni şeyler ekliyor yeni sayfalar koyuyorsan sitemaptaki linklerinide yenilemen eklediğin sayfa url'lerinide sitemapa eklemen gerekiyor...

efet kotalı adsl kullanıyorsan bu sitemap olayı baya bi sakıncalı :)

U

umurcan

Misafir
örneğin vbulletin için eklenti kuruyosun o hosting üzerinden sitemapi kendisi yapıp google a yolluyo bunun gibi scriptlerde mevcut her sistem için :)

D

Dot Net

Misafir
sayfalarımı guncellemedıgım ıcın ( 400 html sayfa guncellemek kolay deıl :) ) index sayım düştü. acaba dıyorum siteyi 1 gun sedoya ceksem. sonra tekrar ftp ye atsam. google tekrar gelip sitemapı tarar mı? yanı yenıden ındexlenır mı sayfalarım?

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dot Net' Alıntı:
sayfalarımı guncellemedıgım ıcın ( 400 html sayfa guncellemek kolay deıl :) ) index sayım düştü. acaba dıyorum siteyi 1 gun sedoya ceksem. sonra tekrar ftp ye atsam. google tekrar gelip sitemapı tarar mı? yanı yenıden ındexlenır mı sayfalarım?

sorun olmaz gelip tekrar inceler... 1 gün değil 1 ay sonrada işlem yapsan yine aynısını yapar...

D

Dot Net

Misafir
yanı bu sence mantıklı bır hareket olur mu? yoksa google bunu farkedip benı oyar mı :)

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dot Net' Alıntı:
yanı bu sence mantıklı bır hareket olur mu? yoksa google bunu farkedip benı oyar mı :)

hiç bir şey olmaz google işini yapıyor internette site açılmışsa gider indexler... bu onun görevi...

Mesela özellikle park siteleri için bu olay bolcana kullanılıyor... 2-3 ay sonra indexler silinmeye başlayınca tekrar siteyi faal edip indexletilebiliyor...

D

Dot Net

Misafir
eywallah kardeş saol fikirlerin için. deneyelim bakalım 2 3 gun dursun parkta sonra yıne atarım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5